Старец претепан до смрт оти ја фалел Катица Јанева?

Статус
Затворена за нови мислења.

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Во моментов они се ВМРО ДМПНЕ, и они го претставуваат тоа име. Да се разбереме, јас отсекогаш сум бил противник на таа идеологија, дури и во „чиста“ форма, ама оваа стока што му нанесува толкаво зло на својот народ, го дели, го убива, не е ни близу до десница! Напротив, како што викаш полтрони и криминалци, уличари и единичари кои се домогнале до власт. Жално е што се случува, пожално е што ќе останат на власт после се.
Во правна држава за вакво нешто ќе се одговараше за говор на омраза.
 
S

StormRage

Гостин
Ова се непроверени информации, a се молчи кога на Стража се напаѓаат крвнички навивачи на Будуќност, со тешки повреди. Каде била полицијата? Кој сега ќе одговара за оној скандал на Стража, за ваков тежок пропуст и загрозување на безбедноста на граѓаните?? Ете брколинда ја нема, ама кога беше таа си имаше ред. Тогаш редовно имаше полиција на Стража, кај Микрогранулат и Колари или Зајаз, сега гледаме каков башибозук стана. Зарем така ќе се води држава, си излегол на излет и не знаеш кој попат може да те нападне? Катастрофа.
и тогаш и сега истите џандари на исти места ги има... И само дерат казни. Од секогаш комотно моеше да убиеш човек на стража, ќе дојдеше полиција после 3 дена.
Кај беа џандарите вчера кога некоја дечурлана праеше лом на кеј? стигнаа после пола сат, ја навивав на огнометот... се искршија од ќотек и слично. На крај дојдоја 5 комбиња за да фатат 3ца.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Кај беа џандарите вчера кога некоја дечурлана праеше лом на кеј? стигнаа после пола сат, ја навивав на огнометот... се искршија од ќотек и слично. На крај дојдоја 5 комбиња за да фатат 3ца.
Па и јас се чудам кај беше вчера полицијата.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Абе овие имаат врска со Христијанството колку ти што имаш врска.
тие и да немаат врска со тоа, Бог ќе ги казни на свој мистичен начин сите кои се противат на власта.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.264
Поени од реакции
3.619
Ако се смени власта може ли да очекуваме тие од Диво насеље да се амнестираат?

Така беше 2001 година, демек Љубчо и Џафери ќе ја делеле Македонија, а всушност друг некој ја праеше војната и се амнестираа заслужните за таа војна.
Ало зборувај за старецов и што тој кажал толку лошо за некој пијан соселанец го претепа и убие. Ако ти е за 2001 пред да кажаш било што повели во Прилеп ќе те однесам до село каде што е гробот на роднината паднат на Карпалак. Да поминиме таму малку па ќе правиме маубет за тоа потоа. Јас одамна сум раскрстил со тие маубети што било и како било тогаш. Било поминало, гледај што сега ќе ни се повтори истото а цела Македонија ќе стане странски протекторат како што тргнала работата оти нема политичари со кредибилитет и одговорност. Мислите единствени ќе сме каде некој од страна ќе дојде и ќе поизбрка се политичко и намести некои странски полтрони за главни. Па така е со сите земји на блиски исток, либија, египет каде некој решил е сега ќе ги мењаваме овие што не не сакаат...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
сакаш во меѓувреме да ти набројам милион случаи каде полицијата никаде ја немало последни 10 години?
Наброј. Само јас се сеќавам како беше пред некој месец кога се играше на Градски, во МЗТ или Кале и како вриеше полиција на секое ќоше.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Во правна држава за вакво нешто ќе се одговараше за говор на омраза.
Ако збориш дека Грујо е криминалец тоа е говор на омраза? ''Нема избори, нема повлекување, нема предавање, јас да дадам оставка би било кукавички чин, избори на 24 Април'' :icon_lol:
 
S

StormRage

Гостин
Наброј. Само јас се сеќавам како беше пред некој месец кога се играше на Градски, во МЗТ или Кале и како вриеше полиција на секое ќоше.
јас се сеќавам како беше секоја година низ струга и струшко кога фучеа калаши и луѓе ни криви ни должни јадеа ќотек. И тоа со години. И уште истото се дешава. Или само за скопје ќе прајме муабет?
На сите утакмици идеше последна полицијата и маваше по нас пошо ние неаме братучед со калаш.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ало зборувај за старецов и што тој кажал толку лошо за некој пијан соселанец го претепа и убие. Ако ти е за 2001 пред да кажаш било што повели во Прилеп ќе те однесам до село каде што е гробот на роднината паднат на Карпалак. Да поминиме таму малку па ќе правиме маубет за тоа потоа. Јас одамна сум раскрстил со тие маубети што било и како било тогаш. Било поминало, гледај што сега ќе ни се повтори истото а цела Македонија ќе стане странски протекторат како што тргнала работата оти нема политичари со кредибилитет и одговорност. Мислите единствени ќе сме каде некој од страна ќе дојде и ќе поизбрка се политичко и намести некои странски полтрони за главни. Па така е со сите земји на блиски исток, либија, египет каде некој решил е сега ќе ги мењаваме овие што не не сакаат...
Историјата е учителка за животот. Историјата се повторува. Ова се многу поучни латински изреки.

За жал Диво Насеље ме потсети на сценариото од Тетовско кале 2001 г. Само што сега имаме попаметни и поспремни политичари кои не дозволија да се повтори 2001 година.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Во правна држава за вакво нешто ќе се одговараше за говор на омраза.
Тоа е тој самоубиствен пост во кој сам признава дека немаме правна држава. :pos:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
јас се сеќавам како беше секоја година низ струга и струшко кога фучеа калаши и луѓе ни криви ни должни јадеа ќотек. И тоа со години. И уште истото се дешава. Или само за скопје ќе прајме муабет?
На сите утакмици идеше последна полицијата и маваше по нас пошо ние неаме братучед со калаш.
Не мора да ми кажуваш, јас сум од сличен дел на Скопје.
До пред 10 години од кај Дижонска (оп. Чаир) се пукаше често навечер, ние моравме рано да се прибираме дома.
 
S

StormRage

Гостин
Не мора да ми кажуваш, јас сум од сличен дел на Скопје.
До пред 10 години од кај Дижонска (оп. Чаир) се пукаше често навечер, ние моравме рано да се прибираме дома.
ја не прам муабет до пред 10 години... прам муабет за претходни 10 години од сега... чак и сега не е нешо поразлично. Полицијата кај беше?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
И после тоа дојде ВМРО на власт, ни подели станчиња државни и си отидовме од Чаир - и сеа одработуваме ...


Ццц
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom