(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
А на тип пишува дека ИЗЈАВИЛ дека постигнал договор со Барса. Па сега ти види.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Фердинанд и официјално потпиша нов 5 годишен договор.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.230
Грант: Судиите го фаворизираат Манчестер

Менаџерот на Челзи, Аврам Грант, ги нападна судиите во Премиер лигата изјавувајќи дека му помогнале на Манчестер Јунајтед да ја освои титулата.

Израелецот ризикува да добие сериозна казна од фудбалската асоцијација на Англија заради обвинувањата насочени кон судиите во Премиер лигата. "Во Англија има многу добри судии, но сите видовме дека на некои може да им се изврши сериозен притисок. На натпреварот меѓу Виган и Манчестер Јунајтед се случи што очекував. Пол Сколс требаше да биде исклучен, а домаќините можеше да добијат пенал"- изјави Грант неколку дена откако Манчестер Јунајтед ја освоија 17 титула на Англија.
"На натпреварот на "Олд Трафорд" есента повторно судиите го сменија главниот резултат. Не велам дека светот е против Челзи, но сите спорни моменти беа во полза на Манчестер Јунајтед. Сепак им честитам на титулата"- додаде Грант.



Цццц, лицемер...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Добро што К** се жалат дека сме поткупувале? Нели се најбогати, нели МОСКВА е нивна?
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Иначе ако не сте прочитале на страната дека Манчестер дава 7 мил. за Мајкл Овен, добро би било Овен да дојде само ако се врати во старата форма :P
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Фердинанд и официјално потпиша нов 5 годишен договор.
Се радувам зошто потпиша.Веќе долги години е незаменли во одбраната на Јунајтед и мислам дека е еден од најдобрите дефанзивци во светот.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Од кога ова? Не бевте до вчера најбогати?
Бевме додека не дојде токму ТИ и не закопа во факти колкави долгови имаме т.е не сме богати - ПАМТИШ?

ајде најбогати сте ви признавам.
 
F

fantomX

Гостин
Бевме додека не дојде токму ТИ и не закопа во факти колкави долгови имаме т.е не сме богати - ПАМТИШ?

ајде најбогати сте ви признавам.
1. Токму ЈАС приложив информација дека сте во долгој, т.е. не сте богати. Се премисливте, а?
2. Кој вели оти сме најбогати? Никош то го неам речено. Само нешо ви смета Москва и Абрамович пред финалето, па преку ноќ Челзи е најбогат за вас.
Инаку ја мислам оти Реал е најбогат.

Ајт поздрав.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
1. Токму ЈАС приложив информација дека сте во долгој, т.е. не сте богати. Се премисливте, а?
2. Кој вели оти сме најбогати? Никош то го неам речено. Само нешо ви смета Москва и Абрамович пред финалето, па преку ноќ Челзи е најбогат за вас.
Инаку ја мислам оти Реал е најбогат.

Ајт поздрав.

Фантоме не мисли многу.Џабе е ние шо си мислиме, Манчестер е најбогат.Реал не е.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
1. Токму ЈАС приложив информација дека сте во долгој, т.е. не сте богати. Се премисливте, а?
2. Кој вели оти сме најбогати? Никош то го неам речено. Само нешо ви смета Москва и Абрамович пред финалето, па преку ноќ Челзи е најбогат за вас.
Инаку ја мислам оти Реал е најбогат.

Ајт поздрав.
Abe koj saka neka e najbogat,Manchester ima tim podobar od bilo koj,svetla idnina za uste 10 godini...Pa vie i Real,Milan zbirajte gi igracite kako Anelka,Shevcenko...itn,itn...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom