(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
1. Токму ЈАС приложив информација дека сте во долгој, т.е. не сте богати. Се премисливте, а?
2. Кој вели оти сме најбогати? Никош то го неам речено. Само нешо ви смета Москва и Абрамович пред финалето, па преку ноќ Челзи е најбогат за вас.
Инаку ја мислам оти Реал е најбогат.

Ајт поздрав.
Еврејската пречка Абрамовиќ ќе биде елиминирана како што во ПЛ го средивме неговото десно раче Гранд, и ако имаш инфо дај кажи до кога му трае забраната на Роман за влегување во Русија ?
 
F

fantomX

Гостин
Еврејската пречка Абрамовиќ ќе биде елиминирана како што во ПЛ го средивме неговото десно раче Гранд, и ако имаш инфо дај кажи до кога му трае забраната на Роман за влегување во Русија ?
Ко дојде ГранТ, сите очекуваа пропаст на Челзи, со едно буквално анонимно име за менаџер. Ама Челзи остана до крај во игра за титулата. Не разбирам како сте го „средиле“.

Оти не знам кога (или дали) имал забрана?
Го знам само следново:
The Kremlin press service reported that Abramovich's name had been sent for approval as governor for another term to Chukotka's local parliament, which confirmed his appointment on 21 October 2005.
Chris Hutchins, a biographer of Vladimir Putin, claims that the relationship between the Russian president and Abramovich is like that between a father and a favourite son
:supko::supko::supko::supko::supko::supko::supko:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ко дојде ГранТ, сите очекуваа пропаст на Челзи, со едно буквално анонимно име за менаџер. Ама Челзи остана до крај во игра за титулата. Не разбирам како сте го „средиле“.

Оти не знам кога (или дали) имал забрана?
Го знам само следново:
:supko::supko::supko::supko::supko::supko::supko:
Ќе биде пропастот на ГранД почекај, летово е извесно дека ќе пазарите и менаџер а додуша и на таков тим и му треба менаџер а не заебанција од човек.
А за Роман имав читано дека баш и не е најпосакуван во Русија, дека е "баниран" и дека има еврејско потекло.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Ќе биде пропастот на ГранД почекај, летово е извесно дека ќе пазарите и менаџер а додуша и на таков тим и му треба менаџер а не заебанција од човек.
А за Роман имав читано дека баш и не е најпосакуван во Русија, дека е "баниран" и дека има еврејско потекло.
da da i jas toa imam slusnato za roman
 
F

fantomX

Гостин
Не знам шо сте слушнале, ама ја знам врската Роман - Владимир
Го знајте Путин кој е, така?:)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Го знаеме Путин супер ние.Ама не знам дали тие ги знаат Тевез,Руни и Роналдо во тандем.Како што се зборува по медиумите, за некоја наводна местенка за финалето во што јас не верувам, ништо нема да ги спречи играчите.Тие ќе дадат максимум.
 
F

fantomX

Гостин
Другар му на претседателот Медведев ?
Да, тој и уште....

"Abramovich and Putin are incredibly close,"
Chris Hutchins, the Chelsea Football Club owner's biographer, told the Daily Mail.

"Putin regards Roman as something of a favourite son. When the rumours about Abramovich's private life started surfacing last year, Putin told him to get his act cleaned up.
Треба превод?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Ако сака и ќерка нека го права, ама на финалето тепа Манчестер па шо сака нека биде :):)
 
F

fantomX

Гостин
Така нека биди:):)
Ај доста беше за сега, продолжуваме наредната недела:):)
Поздрав.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Така нека биди:):)
Ај доста беше за сега, продолжуваме наредната недела:):)
Поздрав.
Поточно, продолжуваме во среда навечер.

Ај само да ИМА ДОБРО СУДЕЊЕ, фер натпревар и нека победи подобриот, да не пишам Манчестер ај.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Абе нема дилема дека Манчестер е далеку пред Челзи,само се да биде фер и како што треба и титулата е наша.
Не знам за вас ама мене тандемот Луис Фабиано-Дани Алвес ми праи многу ќеф.Ако успеат да ги ангажираат овие двајца не ни треба друг никој.Поздрав Ѓаволи каде и да сте, во среда со Јунајтед да сте:smir:
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Абе нема дилема дека Манчестер е далеку пред Челзи,само се да биде фер и како што треба и титулата е наша.
Не знам за вас ама мене тандемот Луис Фабиано-Дани Алвес ми праи многу ќеф.Ако успеат да ги ангажираат овие двајца не ни треба друг никој.Поздрав Ѓаволи каде и да сте, во среда со Јунајтед да сте:smir:
Не сум ѓавол ама во среда ке бидам:smir:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
ce bide interesno finale no mislam deka celzi ce pobedi - Drogba vo posledno vreme e nezapirliv
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom