Стан или куќа?

Статус
Затворена за нови мислења.

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Stan,podobro za odrzuvanje,mozes da si go sredis bombona,i kuka e dobro pogotovo so dobar dvor,no treba mnogu poveke odrzavanje
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
Ziveam vo kuka momentalno,a imam ziveeno i vo stan pa od tie dve definitivno izbiram KUKA!!!
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Па у куќа нормално затоа шо моеш да праиш шо сакаш без некој комшиа да ти се раздерава цел ден а и имаш своја соба :)
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
каков стан бе куќа дефинитивно свој двор свој газда
 
Член од
13 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
9
како маленка живеах во куќа а саа живеам во стан така да јас сакам повеке да сум во куќа оти еднш кога пуштих гасна музика дојдеа и ми се распискаа :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: :nerv: и не сакам веќе да живеам во стан досадно е
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Кај и да одам во куќа да бидам.
Нема никаква споредба, куќата е каде каде подобро место за мене.
Додека жената и децата се на поле, јас со шатганка и лаптоп во рака, уживам во природата, свежиот воздух, цвркотот на пилињата и препелкањето на прасињата.
Никогаш не би можел да живеам во стан имав студентско искуство со станови, не би сакал да се повтори.
Куќа, фамилија.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
mislam deka tuka nema sto da se sporeduva, kuka si e kuka...
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
ziveam u stan i bi izbrala kuka
mozda zaso mi e zdosadeno od stanot
sakam nekoj ubava golema kuka so golem dvor moze i bazence ne e loso
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Amanda напиша:
ziveam u stan i bi izbrala kuka
mozda zaso mi e zdosadeno od stanot
sakam nekoj ubava golema kuka so golem dvor moze i bazence ne e loso
Се сложувам со тебе и јас живеам во стан а копнеам да имам куќа и се надевам дека еден ден ке ми оствари тоа......па добро може и базен ама и не мора важно е да има голеееем двор и многу животни.......:icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2006
Мислења
57
Поени од реакции
0
Urban_Mover напиша:
Се сложувам со тебе и јас живеам во стан а копнеам да имам куќа и се надевам дека еден ден ке ми оствари тоа......па добро може и базен ама и не мора важно е да има голеееем двор и многу животни.......:icon_lol:
ДО мојава куќа има слободен плац а преку 2 куќи и фудбалско игралиште ако ти одговара пиши.

Иначе сум живеел во два различни стана па сеа на крај у куќа и е дефинитивно боље си праиш шо сакаш без да размислуеш дали комшијата спие па да ти дое на врата и да мрчи
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.739
Поени од реакции
4.958
Spored mene definitivno kukja ..privatnost ,rokanje muzika do daska :) , mozes gol da setas po dvor
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Јас живеам во куќа и секако дека е подобро од стан не дека сум живеел во стам ама приватноста е дупло поголема и можеш што сакаш да правиш а не тие подтебе или надтебе да ти викаат не викај не тропај намали музика и слично што е проблем кај некој од мојте дргуари..
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Преферирам за куќа, свое дворче, гаража и се друго, и поголема е куќата од станот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom