Стан или куќа?

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Podobro e vo kuka,em imas poveke prostor,em nemas komsii da ti mrcat a plus imas i dvor.
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Ziveam vo kuka,ama stvarno neznam dali e podobro stan ili kuka.Zavisi od stanot i od kukata.Lele,kolku sum neodlucna,ili ne sum?Najdobro e da imam i stan i kuka.:icon_lol:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
ZIVEAM U KUKA I NEEEEMOZAM DA SI ZAMISLAM KAKO IM E NA ONIE U STAN PA OSOBENO U LETO DUR JA SE RAZLADUVAM U DVOR:icon_lol: :icon_lol:
I KOGA BI IMALA OGROMEN STAN PAK BI IZBRALA KUKA!
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Во стан ми е полесно да живеам, имаш комшии, и никогаш не се осеќам сама. А куќа е убаво ако имаш многу деца. Станот е полесен за одржавање, куќата додека да ја исчистиш...
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Lolita напиша:
Во стан ми е полесно да живеам, имаш комшии, и никогаш не се осеќам сама. А куќа е убаво ако имаш многу деца. Станот е полесен за одржавање, куќата додека да ја исчистиш...
da da toa fak e za komsii moze da imas ali nema da ti tropaat od gore!:icon_lol:
a za cistenje uvek ne ti e iscisteno skros!:icon_lol:
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Lolita напиша:
Во стан ми е полесно да живеам, имаш комшии, и никогаш не се осеќам сама. А куќа е убаво ако имаш многу деца. Станот е полесен за одржавање, куќата додека да ја исчистиш...
Epa da ali imas i vo kuka komsii be,ali tocno e toa so e stanot polesen za cistenje:),ama isto kukite se pogolemi od stanovite:)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
До сега не сум живеел во куќа, според мене ако се има куќа треба да има и кој да ја оддржува , а кој е по цел ден на работа и едвај наоѓа време станот да го среди дефинитивно не е за куќа.
Ако некогаш имам пари за да може други да ми ја оддржуваат куќата ондак ќе живеам во куќа, ако не и во стан не е лошо ама воопшто, за разладување во лето кога кај нас ќе стегнат горештини ниту сенка во двор не ти помага туку само клима и внатре, а стан е полесно да се климатизира не го куќа.
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
живеам во стан,и ми е супер,бидејќи имам многу комшии,и секогаш кога ќе ти притреба нешто има некој околу тебе..
а недостаток е тоа што нема доволно простор...
а за куќа--би сакала да не биде многу голема,убаво средена,и не пренатрупана..
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
ZIveam u kuka. ALi mi se svigja i u stan, ama stan so poise sobi.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Epa kako pretpocitame ili najcesto sakame nie lugeto!Go posakuvame ona sto go nemame a ona sto go imame bas ne go i cenime:)
Ja ziveam u stan i ne bi sakala da go menuvam bidejki seedno mi e kaj ke ziveam bitno mi e vnatre so kogo ke sum..
 
С

Сатори

Гостин
Стан , не знам зошто , едноставно мн. е подраг станот од куќата.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
куќа со дворче онака средено со тревичка и цвеќиња
мрдница
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Порано повише сакав куќа, ама сега се сетив дека има повише за средување.. па дворови... Стан, боље.... не мислам по цел дена да чистам!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Стан некако поудобно ми е.
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
ziveam vo kuka vo kisela voda..golema na tri sprata komforna so dva dvora ali nekjako sakam stan
i toa vo ajrodrom
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom