Стан или куќа?

Статус
Затворена за нови мислења.

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Стан си е Стан, али Кука е кука па тука имаш двор за кафенце натенане да си испиеш и можеш и некое животинче да си чуваш, па тука комшиите ти се на 10-ина метри одалечени, па моеш и кош да си ставиш па да се рекреираш , по можност и базенче и ред други работи кои стан не ги трпи
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Исто и јас живеам во куќа и за 2 станови не ја менувам
само што имам луди комшии ама нема гајле и со тоа се живее
 
Член од
15 март 2006
Мислења
195
Поени од реакции
1
u kuka na vodno od 400 kvadrata so dvor 300 kvadrata i bazen od 600 kvadrata. pa aj sea izracunaj
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Кука со добро дворче зеленило добро друштво и скара:cug:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.741
Поени од реакции
994
Каква куќа какви бакрачи...ни базени ми требаат ни дворови...само стан му е мајката...кога би бирал меѓу супер наместена куќа од 150 квадрати(со базен и супер градина),и убаво наместено станче од 70 квадрати нормално дека би го одбрал станчето...а тоа за комшиите и пречењето...баш ме заболе за комшиите дали ке се лутеле заради гласната музика или дали ќе ме слушаат ако се дерам низ дома или слично...фала многу и пријатно..хе хе хе
П.С.Живеам во стан од 72 квадрати со мајка ми и брат ми а имаме и убава куќа во центарот на Прилеп од 120 квадрати 95% готова(уште паркет фали да се стави внатре),меѓутоа никогаш не би живеел во неа(кај да е ќе ги пратам мајка ми и брат ми таму а станот ќе си е мој)...хе хе
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
125
Поени од реакции
1
definitivno kujka...nema komsii nad tebe da ti vikaat policija koga ke pustis glasna muzika:bip:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Зависи кој како се навикнал, каде пораснал, итн итн. Јас пораснав во куќа така да нормално дека куќа и си преферирам. И дворче надвор да си седниш, и да немаш мака од комшии, и плус обично по-сејф се куќите пошто зградите се обично многу на отворено. Али имам другарка, цел живот е у стан 2-2 метри, и нејзините сакаа да купат куќа огромна пред 1 година, али она уопште не сакаше, не и се оставаше станот. И атмосферата у зграда многу ми се свиѓа (пола живот го поминав кај другарка ми дома као пола таму да живеам), и интересно е шо знам лифтови, пред влез праеш глупости комшии оговараат...абе романтики :icon_lol:
Мене све едно ми е боље и двете да ги имам па да можам да си бирам кога сакам идам у станот а кога сакам идам у куќата.
 
Член од
14 април 2006
Мислења
116
Поени од реакции
43
ziveam i u kukai u stan

letno vreme se selam u kukata a zimno vreme u stanot pa letno vreme podobro u kukata a zimno vreme e podobro u stanot :kez::kez::kez:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
жевеам во куќа и преубаво ми е и незнам како живеат тие во стан бес двор
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
se sto nemas sakas da go imas!!ziveam vo kuka ali mnooogu sakam da ziveam vo stan
 
Член од
14 април 2006
Мислења
76
Поени од реакции
0
Pola zivot sum ziveela vo kuka a poslednite desetina godini vo stan. Prvo zavisi kade ziveam i za kakva kuka ili stan zborime.
Tuka kaj sto sum sega ne bi ziveela vo kuka zatoa sto letata se kratki i nema koga da sedis nadvor i da uzivas. Ako treba pola godina da cistam sneg vo dvor, ne fala bolje e stan.
Na mladi godini vo stan vo nekoja metropola kako New York na primer, visoko da go gledam cel grad od prozor a na stari godini nekade vo nekoe mirno malo mesto vo kuka.
I ako treba jas sama da ja cistam, preferiram da ne e mnogu golema.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Defiiiinitivno za nisto na svetot ne bi ziveela vo stan..super mi e vo kuka si ziveam i mn.mi e ubo:)
 
B

BushMan

Гостин
Во куќа дефинитивно.Свое дворче, своја гаража, поголема е од станот секогаш си имаш нешто работа во неа.Јас живеам во стан, но кога ке пораснам би сакал да живеам во куќа.
 

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
Моментално сум во стан! Не дека ми е лошо или дека се карам со комшиите (не ми треси врз алиштата само шо ги спружив, не фрлај низ џамот ѓубре, намали ја музиката и сл.) туку многу поубаво е во куќа: дворче, трева, дрвца, пиво и WC Germany 2006 со другарите:cug: , си ги ладиш.........:wink:нозете со црево. Абе уживанција...... у боја!:je: :je: :je:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom