Србија повторно во поход кон соседите

Член од
12 мај 2020
Мислења
85
Поени од реакции
53
Не знае предходно, со цуцла бил. Затоа мисли дека 23% е висок процент. :D
Не со цуцла али не сум барал работа тогаш. И знам 40% беше. Али реформистот за 10год што направи. Ајбе кажете позитивно нешто?
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
85
Поени од реакции
53
Ете сам кажа. Од 40 ја намали на 23.
За 10год владеење и да не се лажеме повеќе беше бројот од 23%. Цело време манипулираше со бројките. И сеа колку е 17%. И да зборам како Заев е боље Грујо. Не ми се прави таков муабет пошо е многу глуп ко децана ебате. Факт е ништо не направи и не уназади. Минимална плата тогаш 9000 беше која беда од држава.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.917
Поени од реакции
18.812
За 10год владеење и да не се лажеме повеќе беше бројот од 23%. Цело време манипулираше со бројките. И сеа колку е 17%. И да зборам како Заев е боље Грујо. Не ми се прави таков муабет пошо е многу глуп ко децана ебате. Факт е ништо не направи и не уназади. Минимална плата тогаш 9000 беше која беда од држава.
Пред него не постоеше минимална плата.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
85
Поени од реакции
53
Пред него не постоеше минимална плата.
Па не ги биваше другите де. Ама и овој не го биваше. И колку сме унапредиле според тебе у негово време. Башка дај не ми прави филмови. Мораа да воведат минимална плата. Сегде воведоа тој период во овие балкански земји. Ако направил нешто посебно ќе бевме пред Србија, Босна и Албанија. Ама не сме ко шо глеам. Значи ништо не направил
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.917
Поени од реакции
18.812
Па не ги биваше другите де. Ама и овој не го биваше. И колку сме унапредиле според тебе у негово време. Башка дај не ми прави филмови. Мораа да воведат минимална плата. Сегде воведоа тој период во овие балкански земји. Ако направил нешто посебно ќе бевме пред Србија, Босна и Албанија. Ама не сме ко шо глеам. Значи ништо не направил
Ти тврдиш дека не уназадил. Тоа значи дека состојбата што ја затекнал во 2006та била подобра од состојбата што ја предал во 2016та. Повели кажи по кој параметар го тврдиш тоа?

Иако сме тежок офтопик на темава...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.249
Поени од реакции
52.030
Off topic сте.
Инаку - да, има една поголема листа на добри дела направени од страна на господинот Груевски.
 
Член од
12 мај 2020
Мислења
85
Поени од реакции
53
Ти тврдиш дека не уназадил. Тоа значи дека состојбата што ја затекнал во 2006та била подобра од состојбата што ја предал во 2016та. Повели кажи по кој параметар го тврдиш тоа?

Иако сме тежок офтопик на темава...
По параметар за 10годишно владеење.Ти ми праиш паралела со СДСМ од 2002-2006 ја ти правам паралела за 10години владеење. Тоа не е уназадување
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.917
Поени од реакции
18.812
По параметар за 10годишно владеење.Ти ми праиш паралела со СДСМ од 2002-2006 ја ти правам паралела за 10години владеење. Тоа не е уназадување
Слободно избери кој сакаш друг 10 годишен период после 1975, и споредувај го по сите економски параметри по кои сакаш. Може и да отвориш тема за тоа, во економија.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
324
Поени од реакции
1.144
Интересно филмче ми даде Youtube, бабава е опасна и сѐ погоди

 

Kajgana Shop

На врв Bottom