Србија го откачи НАТО

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.969
Поени од реакции
10.650
викате Србија небитна за Нато? гарант истото мислење го имате и за Македонија... па кој кур кажете ми американците направија огромна амбасада да не кажам база у Македонија? мислите без причина е тоа?
убедете ме у спротивното отворен сум за дискусија :)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
НАТО земјите биле зависни од руски гас , а Русија била зависна од НАТО пари. Многу еднонставно.

Според обединетите нации Србија нема ингеренции над Косово , тие имаат потпишано капитулација.
Кај ти е војската , таму е твоето. Српска војска нема на Косово, тоа не е нивно.

Затоа ли србите нудат широка автономија на Косово , нешто како во Белгија.
Ни во Београд да не смееш да донесеш некоја одлука без дозвола на Приштина.
Изгледа не ти кажале дека постои една единствена резолуција на Советот за Безбедност на ОН за Косово, каде со потпис на сите велесили е предвидено враќање на српските полициски и воени сили на Косово.
А до Косово е Црна Гора, а во Црна Гора и црногорското море веќе се Русите....
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.812
Поени од реакции
1.082
викате Србија небитна за Нато? гарант истото мислење го имате и за Македонија... па кој кур кажете ми американците направија огромна амбасада да не кажам база у Македонија? мислите без причина е тоа?
убедете ме у спротивното отворен сум за дискусија :)
Најголема Американска Амбасада на светот е во Багдат, ама сите знаеме како е таму во Ирак..
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.157
Поени од реакции
4.955
Што ако општина Северна Митровица или општина Звечан или Лепосавиќ дозволат изградба на руски бази на своја територија, заради заштита на човековите права на Србите, пред се` правото на живот на Србите на Косово?! Да не се осмели НАТО или КФОР да ги нападне Русите?:pos:
За твоја информација, пола Црна Гора и приморјето се купени од Руси, а Црна Гора се граничи со Косово.

И далеку е Битушанец од србоман....
Ти пак истото. Абе која северна Митровица ало , па таму тие криминалците во цивилка не смеат глава да кренат , а ти ми зборуваш за воени руски бази.

Прави си ти филмови за крајбрежјето и вилите во Црна Гора , а Црна Гора си цепа кон НАТО и ЕУ.

Баш ми е мило што те гледам со оваа логика , ти пожелувам уште многу години вака да продолжиш. Не се обидувам да те освестам.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Што ако Русија изгради бази во Србија и Србија забрани транзит на НАТО низ нејзина територија и воздух? Ова е можеби доста извесно да се случи во Србија. Знаеш ли што значи да се има лоша логистика и колку огромни финансиски средства ќе чини заобиколувањето на Србија?

Што ако Србија одлучи да влезе на територија на своето Косово, а пошто според меѓународното право и ОН, Косово е дел од Република Србија, па Србија одлучи да и` даде на Русија право да гради бази во Митровица, Лепосавиќ и Приштина?! Кој ќе се осмели да се спротистави на Русија?!

Работите треба да се гледаат далекусежно.
Па и ден денес авионите за Приштина не можат да минат преку Србиja... и што?Нели разбираш,дека за да изградат и да доjдат руснаци треба пак да преминат преку НАТО држави?! Гледали сме ja таа сеариja со одбиване на руски авиони ком Србиja и Косово.
Само да те информирам и сега Србиja се заобиколува многу,па скоро проплакаха от намалуване на парите от транзит, а во планови на ЕУ е да се гради бргу коридор 4 ,коj да замени коридор10 .
 
V

Vollstandig

Гостин
50% сум Србин,и ја подрзувам оваа политика на Србија! А тоа оти се горди....ихиии гордоста е 1 место,изразена преку национализмот...кога е во прашање обединетост,кај нив нема црвена зведа и партизан,нема левица и десница,милошевичи титовичи,кога се борат се борат и вази Еден за сите,сите за еден,што во нашата итекако глупа дрзава предводена од самобендисани особи никогаш не би успеало!Србин не дозволува мешање на американец или французин во политиката,каде од друга страна Македонец моли за мешање на друг во политиката...ДА сме искрени,тоа е реалноста,тоа е како ја дозивувам барем јас! И да ме прашаш каде би сакал да зивеам,не прашувај подобро,Србија е мојот избор...
Ќе залам зашо татко ми решил да се преселиме во Македонија вечно...да имам свои средства,пут под ногу и у републике Српске!
И ја сум 1 % србин по дедо ми кој бил на печалба во белград, и ја поддржувам оваа акција на српската влада(y)
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ништо не е вечно. Најмалце НАТО и Американската Политика. Денес ќе се пукаат, а утре да можат и заедно ќе серат. :)
А шо се однесува до Америте, некако многу паѓаат.. Само ако Албанците ја загубат Американската подршка, на Србија ни Русија нема да и треба сама ќе реши се. :D
 
V

Vollstandig

Гостин
Fail!
Провери учебник по историја.
Австрија - тоа е Германија надвор од себе.

Абе во право се србите,ама понекогаш со гордост не се води политика, сега и Војводина може да направи изненадување за неколку години..
Што поента со војводина?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Fail!
Провери учебник по историја.
Братучетка ми студираше во Германија и рекла нешто Австрија и Германциве сол ја направиле.. И рекле каква Австрија, тоа е Германија и демек се чека официјално да се објави четвртиот Рајх.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Ти пак истото. Абе која северна Митровица ало , па таму тие криминалците во цивилка не смеат глава да кренат , а ти ми зборуваш за воени руски бази.

Прави си ти филмови за крајбрежјето и вилите во Црна Гора , а Црна Гора си цепа кон НАТО и ЕУ.

Баш ми е мило што те гледам со оваа логика , ти пожелувам уште многу години вака да продолжиш. Не се обидувам да те освестам.
Дарданиа се напали бе ?! :D го мавна неколку пати на веста?! сега кој знае колку убаи филмови ти се редат во глава ... немој многу да се палиш.. може на крај ќе биде.. сам себе убијал.. лошо е тоа знаеш нели.. и Итлер сакал нешто.. ама кај е сеа..
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Значи тука бил крајот на САД и НАТО , во центарот на Балканот-Србија.

Што ќе прават НАТО без Србија ја не знам , никој не може да ги замени србите и Србија, ова е крај.

Ова ти е исто како bitushanec да ја откачи Шарапова. А ние да се секираме , што ќе прави сега кутрата Шарапова без стратешкиот член на Кајгана форумот.
ТОА Е ИСТО КАКО ДАРДИ ДА СЕ ОТКАЧИ ОД ФОРУМОВ И НИЕ ПОСЛЕ ДА СЕ ПРАШУВАМЕ КОЈ КЕ НЕ ПРОСВЕТЛИ
--- надополнето: 4 август 2012 во 21:22 ---
Не ни очекував да разбереш...

Забраната би се однесувала на воените сили. А како повеќе земји од НАТО (Романија, Бугарија, Маџарска, Словачка, Германија, Полска итн.) се исклучиво зависни од рускиот гас, од што зависи целокупната нивна економија, тешко дека во НАТО ќе има едногласност во некои одлуки што ја засегаат Русија...

Според Обединетите Нации, Косово е дел од територијата на суверена Република Србија, оти Русија и Кина како членки на Советот за Безбедност не ја признаваат територија Косово како суверена држава и никогаш нема да ја признаат. Русија и Кина се доследни на примената на меѓународното право. Меѓународно правно, не постои држава што не е членка на ОН. Кога ќе ослаби САД (а слабее од ден во ден), ќе биде многу интересно во Косово :)
БАШ ТАКА
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Дарданиа се напали бе ?! :D го мавна неколку пати на веста?! сега кој знае колку убаи филмови ти се редат во глава ... немој многу да се палиш.. може на крај ќе биде.. сам себе убијал.. лошо е тоа знаеш нели.. и Итлер сакал нешто.. ама кај е сеа..
Битушанецот знае да зеза ;)
--- надополнето: 4 август 2012 во 21:47 ---
Па и ден денес авионите за Приштина не можат да минат преку Србиja... и што?Нели разбираш,дека за да изградат и да доjдат руснаци треба пак да преминат преку НАТО држави?! Гледали сме ja таа сеариja со одбиване на руски авиони ком Србиja и Косово.
Само да те информирам и сега Србиja се заобиколува многу,па скоро проплакаха от намалуване на парите от транзит, а во планови на ЕУ е да се гради бргу коридор 4 ,коj да замени коридор10 .
Аман па ти, а се спомне Србија, веднаш рипаш :pos:
Не збори нелогичности. Коридорот 4 НИКОГАШ не може да го замени коридорот 10, зошто заобиколувањето на Србија преку Романија и после преку Бугарија е подолго за 500 км.
А дека во Романија ќе има наскоро автопат, тоа може да го сонуваме, особено што ЕУ не може ниту буџетите на своите членки да ги исфинансира, не па ќе граделе автопати.
--- надополнето: 4 август 2012 во 21:48 ---

Ама ако ослаби Америка, исто така би било интересно и во Македонија.
Можеби конечно и во Македонија законите и правата ќе важат поддеднакво за сите.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.842
50% сум Србин,и ја подрзувам оваа политика на Србија! А тоа оти се горди....ихиии гордоста е 1 место,изразена преку национализмот...кога е во прашање обединетост,кај нив нема црвена зведа и партизан,нема левица и десница,милошевичи титовичи,кога се борат се борат и вази Еден за сите,сите за еден,што во нашата итекако глупа дрзава предводена од самобендисани особи никогаш не би успеало!Србин не дозволува мешање на американец или французин во политиката,каде од друга страна Македонец моли за мешање на друг во политиката...ДА сме искрени,тоа е реалноста,тоа е како ја дозивувам барем јас! И да ме прашаш каде би сакал да зивеам,не прашувај подобро,Србија е мојот избор...
Ќе залам зашо татко ми решил да се преселиме во Македонија вечно...да имам свои средства,пут под ногу и у републике Српске!
Што тресеш глупости бе 50%-тотен Србину ? Србите биле обединети еден за сите,да не ги знам ќе мислев Германци се :) А до мешање на странска политика исти гомна се и они,не народот него нивните политичари,на запад гз им лижат,него сега дошол на власт еден националиста и мисли најголем курназ у село е..многу бргу ќе се издува и он и ќе го легнат на брашното како и сите други политичари од Балканот. А за живот таму баш ви се чудам тебе на Милојко и Дарданија,како Македонија не ваља ..идете живејте си таму,бог да ве види бе..нема да фалите сигурно на државата :)

Србија и 99-та тераше инат со НАТО,па им се деси да го изгубат Косово..све ме плаши овој вилиџер фејс што дојде за претседател да не е од калибарот на Милошевиќ,па да се деси нешто слично.. Со удирање у маса и курназлук по Балкански терк не се води политика со НАТО и Европа,не мала држава како Србија или Македонија и слични.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
НАТО земјите биле зависни од руски гас , а Русија била зависна од НАТО пари. Многу еднонставно.

Според обединетите нации Србија нема ингеренции над Косово , тие имаат потпишано капитулација.
Кај ти е војската , таму е твоето. Српска војска нема на Косово, тоа не е нивно.

Затоа ли србите нудат широка автономија на Косово , нешто како во Белгија.
Ни во Београд да не смееш да донесеш некоја одлука без дозвола на Приштина.
Дарди Србија нема потпишано капитулација над Косово се договориа да стават апостроф на името кое изгледа вака Косове' што означува покраина во србија исто како каталонија и баскија во Шпанија мислам дека Косове се заеба што потпиша ваков договро пред неколку месеци
--- надополнето: 4 август 2012 во 22:36 ---
Ти пак истото. Абе која северна Митровица ало , па таму тие криминалците во цивилка не смеат глава да кренат , а ти ми зборуваш за воени руски бази.

Прави си ти филмови за крајбрежјето и вилите во Црна Гора , а Црна Гора си цепа кон НАТО и ЕУ.

Баш ми е мило што те гледам со оваа логика , ти пожелувам уште многу години вака да продолжиш. Не се обидувам да те освестам.
Земи издркај го ,сигурно ти се мотаат филмови во глава ајде уште малце и Македонија вака
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Никогаш не сум им симпатизирал на Србите, но дека имаат муда тоа е факт. Е*и го Нато!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom