Спортски сали и други објекти за играње фудбал во Скопје?

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Освен спортскиов центар Борис Трајковски и балониве низ Скопјево, кои се други места шо мојш да ги изнајмиш за сат време до два за играње фудбал? Секако со пристојна цена и услови...
Ако имат слична тема, не ви чинит срчон :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Јас играм во сала Расадник 2 пати неделно. Саат е 1500 денари, и е супер за играње. Ако сакаш пиши ми ПП да ти дадам број од човекот што изнајмува, да се договорите за термин и сл.
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Јас играм во сала Расадник 2 пати неделно. Саат е 1500 денари, и е супер за играње. Ако сакаш пиши ми ПП да ти дадам број од човекот што изнајмува, да се договорите за термин и сл.
Пушти ми број по ПП, би ти бил благодарен :). Излеа на форумов имат појќе виртуелни фудбалери на кој шо фудбалов ги асоцират на телевизор и фотеља, отколку некој шо уствари играт...
 
Н

'Никола'

Гостин
Пушти ми број по ПП, би ти бил благодарен :). Излеа на форумов имат појќе виртуелни фудбалери на кој шо фудбалов ги асоцират на телевизор и фотеља, отколку некој шо уствари играт...
Done. Иначе заборавив прееска да спомнам, играм и во сала Партизан во вторник, ама таму не сум организатор, и не можам да ти помогнам околу договарање.
Салата се наоѓа некаде мислам во Карпош 4, и терминот е 1500/600 не знам точно. Ако знае некој поточни информации за оваа сала нека пише.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Малце ли балони имаш по Скопјево што ќе ти други места...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Ама балониве се по 1800 ден. :)
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
има еден балон кај Кочо Рацин основното на Водно што е пред година-две е отворен немам играно ама на минување колку што гледам полно е сигурно е добар :toe:
имаш игралиште и во капиштец карши беверли супер е тоа имам играно само стално е полно за место малце потешко
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
има еден балон кај Кочо Рацин основното на Водно што е пред година-две е отворен немам играно ама на минување колку што гледам полно е сигурно е добар :toe:
имаш игралиште и во капиштец карши беверли супер е тоа имам играно само стално е полно за место малце потешко
Вчера играв таму, 2000 денари е, најскапо во Скопјево.

Иначе, најевтино и солидно за тие пари е во Чари кај Пенко/Моша, 1200 денари е термин и играш точно 1 саат.

Единствена забелешка за тоа балонче ми е што на некои места не е баш рамно, али цената е баајѓи примамлива.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
има еден балон кај Кочо Рацин основното на Водно што е пред година-две е отворен немам играно ама на минување колку што гледам полно е сигурно е добар :toe:
имаш игралиште и во капиштец карши беверли супер е тоа имам играно само стално е полно за место малце потешко
Кај Кочо цените се 1800 (за 10 играчи),2000(за 12 ) така нешто :)),ама не за саат,туку 50 минути :)) ама теренот е супер :)) со мерак да играш :))
 
Н

'Никола'

Гостин
Знам дека темава не е за тоа, но си викам нема да смета ако пишам (и така не е актуелна).

Дали има заинтересирани за вечерва за фудбал играње, во 22 часот во сала Расадник, Кисела Вода? Уште тројца ни фалат, па секој е добредојден.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Скопје многу скапо кај нас најскапо е 1000 во салата 25 мај играш 1 саат ама ако не фатиш со време термин нема шанса после сега на пример нема и преку ден да играш :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Како што гледам досега најевтино е во Кавадарци. Во салата Партизан е 300 денари од час, а вечерта е 400 денари. Додека во салата Јасмин, најубава сала после Борис, е 600 денари сосе користење на туш.
 
Член од
29 февруари 2012
Мислења
5
Поени од реакции
2
Како што гледам досега најевтино е во Кавадарци. Во салата Партизан е 300 денари од час, а вечерта е 400 денари. Додека во салата Јасмин, најубава сала после Борис, е 600 денари сосе користење на туш.
Сала М.А.Ченто во Маџари 1000 денари од час,а тамо една женичка вистински диктатор(од кујна дирекно во сала)не знае што е топка а треба термини да распределува катастрофа.А и мала е платата па нешто плус за женичката..ха ха ха
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.907
Поени од реакции
84.312
Знам дека нашава репрезентација тренира во локалната дрвара а за други објекти не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom