Со кој член од форумот сакате да се запознаете?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Што се смеете бе? .....

Не сум по игриците баш. Ќе падне(ше) убава дебата. 2-3 пати ја начнавме. :(

Но дебатата е небитна на оваа тема. ;)
Ќе паднеше за мааалце ако маж и пробал уште едншка да го мине левелот на играта шо ја м'скал додека Агда го чекала...Ај бе сине не се секирај. Ако имаш прилика да ја запознаеш почни со тоа како е слатко детенцето, штипни го по обравче и прашај кои игрички ги игра додека детто е будно,
а кои со маш и додека детто спие и така полека мош ке стигнете до анархизам два-три глагола да врезете, - шо би рекол Хепта. ;)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.824
Поени од реакции
24.880
Ќе паднеше за мааалце ако маж и пробал уште едншка да го мине левелот на играта шо ја м'скал додека Агда го чекала...Ај бе сине не се секирај. Ако имаш прилика да ја запознаеш почни со тоа како е слатко детенцето, штипни го по обравче и прашај кои игрички ги игра додека детто е будно,
а кои со маш и додека детто спие и така полека мош ке стигнете до анархизам два-три глагола да врезете, - шо би рекол Хепта. ;)
Не ми шири дезинформации! Герила мајчинство, можам војни на водам преку компјутер(дебати и игри), додека го дојам син ми. Проблемот ми е недостаток на време, не детето, не мајчинството.
Друга работа што ме прави летаргична е тоа што сум сфатила со текот на времето дека битките водени со лик кој размислува поинаку се изгубени битки и потрошено време, let´s just agree to disagree.
Но со Дамблдор верувам дека би се развила убава дискусија(впрочем и сме имале неколку такви низ темата за анархија) од која и двајцата би извлекле поука. :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Те лајкнав во неколку наврати, што уште сакаш? :D
Добро, барем се сложивме околу потребата за модератор во Религија.
Тоа е добра почетна точка, признавам. :D

Ќе си почекам подобри времиња за дебата, ни јас немам многу време сега. Дури и дадов ветување дека ќе бидам нежен. Истото ќе се обидам да го изреализирам. :sneaky:

Што да кажам за офтопичариве!? :popce:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.781
Поени од реакции
24.061
битките водени со лик кој размислува поинаку се изгубени битки и потрошено време, let´s just agree to disagree.
Доста интересно размислување, а од друга страна се бориме за почитување и прифаќање на различностите.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Нема потреба ништо да кажуваш, се ти е веќе кажано :)
Не, туку со оние кои одат во крајности имам многу убави дебати.

Ама чим Агда останала во супер однос со @Ska Maniac (уште еден лик кој сакам да го запознаам) верувам дека ќе имаме фантастична дебата, но и однос. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.781
Поени од реакции
24.061
Не, туку со оние кои одат во крајности имам многу убави дебати.

Ама чим Агда останала во супер однос со @Ska Maniac (уште еден лик кој сакам да го запознаам) верувам дека ќе имаме фантастична дебата, но и однос. :)
Фала не сум заинтересиран за односи.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не ми шири дезинформации! Герила мајчинство, можам војни на водам преку компјутер(дебати и игри), додека го дојам син ми. Проблемот ми е недостаток на време, не детето, не мајчинството.
...
дор верувам дека би се развила убава дискусија(впрочем и сме имале неколку такви низ темата за анархија) од која и двајцата би извлекле поука. :)
Мирна Магде. Морав малце да те тригнернам (шо вика Зоки) за да се разбудеш. Нели гледаш детто тажни реакции даваше. ;)
Добро, барем се сложивме околу потребата за модератор во Религија.
Тоа е добра почетна точка, признавам. :D

Ќе си почекам подобри времиња за дебата, ни јас немам многу време сега. Дури и дадов ветување дека ќе бидам нежен. Истото ќе се обидам да го изреализирам. :sneaky:
Добро е шо сте се сложиле за мод, у религија. Рачунам на твојо глас.
И немој да бидеш нежен со Агда. Ќе те изеде за доручок додека го дои малиот ;)
@Agda Beata исто важе и за тебе, глас за мод религија.
А сеа ке извињавате, да си вечернам на раат.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Ako vi e za debata dovolen e forumot....

Tuku @Dumbledore ne e od vcera..... znae on deka @Agda Beata e daleko i e posvetena majka i sopruga... a zelbata da se zapoznae so nea licno e veshta taktika... imeno na site ni e jasno deka Agdeto e po bondidzot... za nova godina i so slika ni pokaza.... Dambi prati... znae deka i ona prati....ubacuva i anarhizam oti ona se deklarira kako antiestablishment...

Dambi sakada se zapoznae so Corvus.

Najsli plejd D.

:coffee:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.824
Поени од реакции
24.880
Ako vi e za debata dovolen e forumot....

Tuku @Dumbledore ne e od vcera..... znae on deka @Agda Beata e daleko i e posvetena majka i sopruga... a zelbata da se zapoznae so nea licno e veshta taktika... imeno na site ni e jasno deka Agdeto e po bondidzot... za nova godina i so slika ni pokaza.... Dambi prati... znae deka i ona prati....ubacuva i anarhizam oti ona se deklarira kako antiestablishment...

Dambi sakada se zapoznae so Corvus.

Najsli plejd D.

:coffee:
Well done! ЗНам јас колку е саат, ама не ја давам Корвус така лесно. Не требаше да ја обелодениш вистината, требаше да пуштиш со години да го акам по планини со анархизмот, додека не се изгуби и заборави што сакал.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Ako vi e za debata dovolen e forumot....

Tuku @Dumbledore ne e od vcera..... znae on deka @Agda Beata e daleko i e posvetena majka i sopruga... a zelbata da se zapoznae so nea licno e veshta taktika... imeno na site ni e jasno deka Agdeto e po bondidzot... za nova godina i so slika ni pokaza.... Dambi prati... znae deka i ona prati....ubacuva i anarhizam oti ona se deklarira kako antiestablishment...

Dambi sakada se zapoznae so Corvus.

Najsli plejd D.

:coffee:
Она ми напиша песничка, па кога се туширам си ја потпевнувам. Тажна песничка, но таа е манифестација на мојот живот.

Него порано бев недисциплиниран, нешто како ти, и Агда ме прекоруваше. Сега сум како бајче во Философија.
Плус таму ја има "моќта на перото". Она е ситемот, а сите знаеме дека системот не може да се победи. Одам свесно во ендек. Ете видиш, сака да ме акне по планини, а само што се симнав! :(

:coffee:
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Well done! ЗНам јас колку е саат, ама не ја давам Корвус така лесно. Не требаше да ја обелодениш вистината, требаше да пуштиш со години да го акам по планини со анархизмот, додека не се изгуби и заборави што сакал.
Priznavam cesto gi povrzuvam pogreshno tockite... ili ne do kraj....
Pomisliv site kje se srekjni ako im dadam push.... on kje visi vrzan, ona kje ja osekja mokjta so kamshikot... i jas, kje se smeshkam so pivoto pun so sebe deka sum pogodil... shto dambi duboko u sebe...saka.

Она ми напиша песничка, па кога се туширам си ја потпевнувам. Тажна песничка, но таа е манифестација на мојот живот.

Него порано бев недисциплиниран, нешто како ти, и Агда ме прекоруваше. Сега сум како бајче во Философија.
Плус таму ја има "моќта на перото". Она е ситемот, а сите знаеме дека системот не може да се победи. Одам свесно во ендек. Ете видиш, сака да ме акне по планини, а само што се симнав! :(

:coffee:
Ona ne e sistemot Dambi... vo anarhizmot... ona e... MAJKA.

:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom