Со кој член од форумот сакате да се запознаете?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Abe pogresila Lusi. 9 i 0 se edno do drugo na tastatura pa ne primetila. Mislela 0,5 % vadi od patiki.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Abe pogresila Lusi. 9 i 0 se edno do drugo na tastatura pa ne primetila. Mislela 0,5 % vadi od patiki.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
И јас сакам бе со @Anon, чисто да ставам фејс на форумџија кој умее да извади од патики 95 посто од аудиториум.
Готоо, ќе напраиме дил. Ама чек, ти нели не беше у МК?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Со @Agda Beata Кога ќе имам повеќе време ќе ја начнеме и темата за анархизмот што фаќа прашина долго време. Веќе ги начнавме затворите, треба и улогата на власта (нејзината форма, големина и значење) и граѓанинот во нејзиниот концепт. Верувам дека ќе се сложиме барем за нешто.

пи.ес. Демократијата е во длабока криза и така и ќе остане, назависно од општествениот концепт или државното уредување. ;)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Со @Agda Beata Кога ќе имам повеќе време ќе ја начнеме и темата за анархизмот што фаќа прашина долго време.
Мало си закаснио сине. Прошли су ти возови. Сега можеш да правеш маабет само за чување бебиња и гејмање.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Мало си закаснио сине. Прошли су ти возови. Сега можеш да правеш маабет само за чување бебиња и гејмање.
Што се смеете бе? За "улогата, формата, значењето и големината на власта" во анархизмот? Алудирам на она што се случи со Чаз. Едно е теоретски концент, а сосема друго е обидот истиот да се изреализира. Треба да биде возможен. Не може сите залагањата да бидат утопистички, независно од дефинирањето или разбирањето на поимот "власт" (зошто да не може да се врзе за самиот човек/поединец!?). И меѓу самите анархисти има разлики по основ на сопственоста или пазарот. Интересна тема.

Не сум по игриците баш. Ќе падне(ше) убава дебата. 2-3 пати ја начнавме. :(

Но дебатата е небитна на оваа тема. ;)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom