Со кого се познавате од форумов?

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Fist of all the Tetovo crew.

Миланезот - висок Тетоец. Брат следен пат поеќе моабет зашо вака не бидуа.
Зеуз - јас реков дека е најнискиот на форумов.
Пиле Маника или како и да е - човекот е мрднат. Не прекина да замара. Честитки за тоа.
Скрим и Ескејп - девојки со вас не напраиф ич муабет. Се тргнавте негде на страна и крај. Следен пат ќе биди поеќе моабет. :smir:

Сеа Скопјаните.

Најтвокер - комшиа да ми бил. Чоекот се гледа има знаење за многу области. Плус се најдовме за анимето и за Ник Слотер. Интересен човек.
Ханзо - и тој до некаде комшија. Нешто сврзавме муабет али не ми текнува баш многу. Ај следен пат.


Се надевам дека не утнав некој. Шмокљ.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Нејкев да напишам тука, али ај...глеам сите пишувате, ке мислите фејкер сум па ве шитнав...(шиткач - seller :pos:)
Миланез - тешко, вас сите во кругчето во еден здив ве запознав, друг пат:smir:
Зеус - не праев ни со тебе нешто муабет...освен делот кога ти го подадов шишето да го гаѓаш миле паника
Миле Паникааааааааааааааа - каков entrance...феМци чоек си, само друг пут пософистицирано е да подадеш рака и да кажеш ник :smir:
Ескејп и Скрим - Памтам дека бевте двете женски :icon_eek:
Миле Јебо - човекот кој дојде на кајгана собиранка со надеж дека нема да праи муабет за...кајгана :icon_eek: (човекот у плавата маица...ваљда беше Миле Јебо, барем така ми кажаа...ни еден ник не запамтив кога го истрчав The circle of acquaintances...
NightWalker - Поштуем Хорацио :) -цуцл
Ханзо - слабоо...друг пут :smir:

толку бевте?? Изглеавте ко една масивна толпа луѓе, испадна малце сте...океј w/e :)
Ако пропуштив некој не е до мене...
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Од каде да започнам...
ada - бидејќи со задоволство го чекав денот кога ќе ја запознаам, би ја спомнал прва. Што да кажам освен дека е онаква каква што ја замислував. Позитивна, весела и многу интересна. Иако не разврзавме долги муабети (поточно иако сменивме 3-4 реченици) можам да кажам дека е навистина многу интересна за слушање:)
Серпико - ете, по 3 пат се упознаваме, ама мислам дека сега беше онака официјално:) Весел човек, си сака да си пее (а богами и да извртува зборови:)) Придонесе доста за атмосферата, како и да е.
Princ - навистина ми е мило што се запознав со човеков од причина што навистина го пошутвам како личност. Иако не зборевме баш баш, ми се виде како интересен.
Tonchie - го знам јас него од порано, ама ете денес си се поприкажавме за сегашната музика и некои преработки на постари песни. Интересен дечко, морам да признаам.
Mac)) - и него го знам од порано, ама сега си напрајвме неколку муабети (заедно со Crazy in Love) и не знам што да кажам освен дека дечково знае какви теми да разврзе. И да не заборавам, криво ми е што веќе ја нема таа Нокиата:)
Точкест - пааа не седеше многу долго, ама од она што го видов, богами дечкото само си се смееше. Позитивен е шо да се прави:)
КиреМали_1911 - се знаеме одамна ние:) Само ете да го спомнам и него дека го знам. Уствари него и најдолго го знам од сите. Исто и он се смееше цела вечер, а богами и доста смешки си изнакажа:)
Зевсус - е човеков го видов толку кратко што дури и ќе заборавев дека го запознав. Станав и си отидов порано шо да праам:)
Доста се, нели?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Се запознав со maca_kaka', rossoner stefan и rossonerka.
Не знаев како изгледаат, ама ги познав по тоа што Росоњер Стефан носеше пица в раце, и на паковката од пицата со пенкало ги имаа напишано никовите.
Па поминавме супер, да не откривам многу, 4 миланези на маса...

А на собиранката претходно се запознав со ===Срцуфка===. Само таа од скопјаниве дојде, само таа ќе ја напишиме.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Fist of all the Tetovo crew.

Пиле Маника или како и да е - човекот е мрднат. Не прекина да замара. Честитки за тоа.

Фала лепотане мило ми е,али сварно бев збунет и глеам чудна беше малце собиранкава некако не е тоа тоа ка да фали нешо,сеа само така да идам и по ник да кажувам шо како.Фала на комплиментите и сварно не замарам али коа ќе путуеш ти тетово-скопје со кола и коа ќе биде надвор 60 степени,тогаш ќе те видам ти како ќе изреагираш без вода и без нишо хихи.
Искрено свите шо ги запознав супер дечки и цурице и мило ми е многу шо се запознавмо тие си знаат кој са да не набројуем(ме мрзи не за друго).И уше еднаш фала на комплиментите :)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Вчера ги запознав Ескејп, која ми остави многу добар впечаток(се посмеавме заедно на туѓа сметка, штета што немавме повеќе време за разговори) и Скрим, со која нажалост, не сврзав некој муабет да се рече, но се надевам на повторна средба.

Мило ми беше:back:.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Бидејќи ме мрзи да пишува за сите што мислам само ќе ве набројам:

Скрим, Ескејп, миле паникааа, миле јебо, зеус и миланез. Толку беа ако не се лажам.

Сите се океј луѓе, доста дружељубиви. :)

Лукинг форвард ту д Тетовска Собиранка :)

:helou:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Конечно се запознав со Охриѓаните:)
Fantom- не се закаравме ич:) Целото лошо мислење што го имав за тебе се смени од саботата. Само немој пак банови и милион поста во логови летовo :icon_lol: Ај се гледаме во Скопје да ти го покажам малион од мое школо:)

Џимеј- Нормално се најубоо за него...миланез е:pipi:
VeS и Емкаа први не најдоа (можеби и по имињата на пицата:pos:). И они како мене ги слушаа муабетите на машките и ке уфрлеа по нешто:)
Пчелка- и беа досадни муабетите за фудбал па постојано ни викаше ај мењајте тема:icon_lol:
Пулгрл- Незнаев која си па прееска ја прашав Емка како ти е никот:kesa:
И ставај твои слики да имаат кајганџииве на кого да дудлаат:icon_lol:

Рок-кате - Ја нервираше boom boom pow што ја пуштија милион пати додека бевме:pos:Искрено мислев по зборлеста си и уста нема да затвориш:)

Болиглава- Седна од страната на миланезите и готово наш е:pipi:

Се запознав можеби со најдобрата и намилата кајганџика...Дивајн:pipi:
Не изнашера низ Стуга и се заљубив во кученцата мали:)
Еко1- Како што кажаа Охриѓаните најзакон форумџија:) Си правевме муабет за фудбал, љубоморна сум што бил на Милан- Ливерпул (го видел Кака:cry:) но и среќна што не сум била таму баш на пеналите да умрам плачејки:)
s_k_i_t_n_i_k - само на кратко кај Дивајн:)Моравме росоњер е:)


Тоа е се...:vozbud:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Па што да кажам, оваа пред мене се кажала :(
Ај ќе повторам :icon_lol:

Фантом- мислев ќе се испокараме, ама сепак не. Фино дете бил. :pipi: Чао.
Џимеј- знаев дека ќе се сложуваме, наш човек :) Чао.
Болиглава- седеше на крај и не правевме многу муабет ама одличен впечаток ми остави :icon_lol: Чао. (шо да прави покрај Миланези, немаше многу право на збор, oдбра наша страна :))
Женцките се фини, ама муживе преовладуваа.
Пчелка и ПулГрл да стават слики да дудлаат муживе на форумов :) Вес и Емка фала што први не дочекавте. А Катето очекував да е покомуникативно. Сепак чао до сите.

Све најлепше за Дивајн и Еко. Фала Дивне што не испорашета, фала Еко што збореше против Милан цела вечер:icon_lol:
Ах да и Скитникот :pipi: Наш човек :)
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Конечно се запознав со Охриѓаните:)
Fantom- не се закаравме ич:) Целото лошо мислење што го имав за тебе се смени од саботата. Само немој пак банови и милион поста во логови летовo :icon_lol: Ај се гледаме во Скопје да ти го покажам малион од мое школо:)

Џимеј- Нормално се најубоо за него...миланез е:pipi:
VeS и Емкаа први не најдоа (можеби и по имињата на пицата:pos:). И они како мене ги слушаа муабетите на машките и ке уфрлеа по нешто:)
Пчелка- и беа досадни муабетите за фудбал па постојано ни викаше ај мењајте тема:icon_lol:
Пулгрл- Незнаев која си па прееска ја прашав Емка како ти е никот:kesa:
И ставај твои слики да имаат кајганџииве на кого да дудлаат:icon_lol:

Рок-кате - Ја нервираше boom boom pow што ја пуштија милион пати додека бевме:pos:Искрено мислев по зборлеста си и уста нема да затвориш:)

Болиглава- Седна од страната на миланезите и готово наш е:pipi:

Се запознав можеби со најдобрата и намилата кајганџика...Дивајн:pipi:
Не изнашера низ Стуга и се заљубив во кученцата мали:)
Еко1- Како што кажаа Охриѓаните најзакон форумџија:) Си правевме муабет за фудбал, љубоморна сум што бил на Милан- Ливерпул (го видел Кака:cry:) но и среќна што не сум била таму баш на пеналите да умрам плачејки:)
s_k_i_t_n_i_k - само на кратко кај Дивајн:)Моравме росоњер е:)


Тоа е се...:vozbud:
Па што да кажам, оваа пред мене се кажала :(
Ај ќе повторам :icon_lol:

Фантом- мислев ќе се испокараме, ама сепак не. Фино дете бил. :pipi: Чао.
Џимеј- знаев дека ќе се сложуваме, наш човек :) Чао.
Болиглава- седеше на крај и не правевме многу муабет ама одличен впечаток ми остави :icon_lol: Чао. (шо да прави покрај Миланези, немаше многу право на збор, oдбра наша страна :))
Женцките се фини, ама муживе преовладуваа.
Пчелка и ПулГрл да стават слики да дудлаат муживе на форумов :) Вес и Емка фала што први не дочекавте. А Катето очекував да е покомуникативно. Сепак чао до сите.

Све најлепше за Дивајн и Еко. Фала Дивне што не испорашета, фала Еко што збореше против Милан цела вечер:icon_lol:
Ах да и Скитникот :pipi: Наш човек :)
Зашто море, што сум овдека јас.. Нови љуѓе сте, а и братон зборвеше доволно за сите на маса. Bom bom pow :nerv:ахх.. Ај мојт ко ќе не сум во друштво од зборлестиот ми брат, ќе зуцнам нешо, ако и тоаш Болигла не го заменит, па ќе ги раскажвит оние kajgana-casual вицојне на секоја збиранка шо се кажвет. Кис4е
Негооо муабетов ми беше дек Срцуфка ми остај впечаток на многу позитивен и начитан чоек. И шо насмевка имат.. Ахх.. Sometimes wish I was boy:pipi:
Маца кака интересен чоек, не многу зборлест, ама ми изглеат ко: ,, I don't care what oder people say,, човек.. мила особа.. чао чао чао чао чао чао (...)
Расоњерка интересен чоек иако не напраивме многу муабет и чао плус ми рече , значи и се свиѓам , нели ? Ај чао чао чао ( те свиѓам, нели??)
Стефан интересна особа со типично скопски акцент! ИЗРАЗИТО скопски акцент! Симпатичен дечко, :pipi:, точко ко шо го замислував, таков беше.. ај и до тебе чао чао чао ....
И за крај, пошо не не удостоивте со по едно парче пица, другиот пат, ко ќе дојме ние охриџани скопје, имат да частите знајте како? Убо да частите. Кис4е и 4аоски . хихихи:pipi:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
гладиус - Конечно те упознав, али штета шо само 3-4 реченици разменивме. Се надам дека у следна прилика ќе може поише муабет да си напраиме. Иначе, од блиц-средбата само ми се потврди впечатокот дека си умен, пристоен и малку дистанциран (тоа ваљда од "америчкиот филм" :icon_lol:)

p.s Не живеам у Чаир, ја сум Ново Лисиче будало, слаткаристика репрезент, јо, јо!
not:pipi:

Џену Грл - си имаме само разменето никови на една од прошлите собиранки, па затоа ова вчера ќе го сметам за прво упознавање.
Женска, ме изненадуеш позитивно (особено откако доби поголема функција :icon_lol:)

Srsly, искрено би сакала да си напраиме плус муабет, а да не чекаме некоја наредна собиранка, него тоа да се деси на кафе-средба :back:
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Bidikov - intelegentna, komunikativna, obrazovana licnost, so zborot kajgana(forum) se pronaoga vo sekoja negova recenica.:costumed4:costumed4
Mile Panika - sarmanten mladic, koj koga i da go poglednes ti se smee u faca.:)pos2:)
Novinarka - slobodno mozam da ja narecam turcinka so ogled na kolicestvoto cigari koj go konzumira dnevno, taka da moja procenka 25god.:pop::pop:
Vestica - ovaa ke da bese taa devojkata so belite gakicki so polni mesecinki,:pos: dokolku gi nosese oni pomodernite na T mislam bea :smir:, ke mozev posodrzinski da te opisam, me sledis taka. LOL!!!:pos:
escape - huh! Imam samo edno da i kazam, cuvstvoto na omraza se granici so edno drugo cuvstvo dali znaes koga zavrsuva ednoto a koga pocnuva drugoto.:smir:
marsovka - opasna cura nema so, posebno jaka i bese forata abe deca sedite mirni. Pa ja sakav da i odgovoram tetkice probaj nareden pat da obleces neso posvetlo so ke te istakne (po moznost crveno) imas sexy oblini, a crnoto ti gi sokriva.:icon_lol:
statusQuO, Saladin(Talicniot Tom), Viktor mak site super decki.:ija:
scream - zaljubena e do usi,:love2: ama sepak nemozese da im odolee na skopskite momci. LOL!

Ostanatitite, ili gi znam, ili ne mi ostavile nekoj poseben vpecatok za da ne gi zaboravam, to e to caos od mene. :helou:
 
R

reactive89

Гостин
На скопско - тетовската собиранка, повеќето ве знаев од другите собиранки, но имаше и некои кои ги запознав...

Прв на листата на стрелците ќе го ставам Mиле_паникааааааааа... будала чоек нема што хахахаха, закон си друже! нема што :) хехехе
Миле Јебо, ако е тој тој со плавата маичка, испаднавме дека завршивме исто школо, иста генерација... хахахах
Nightwalker - само на здраво мислам дека беше.. хехехе следен пат повеќе друже
Од машките мислам толку, сите ве знаев од некои собиранки што сме ги правеле порано... ако забораив некој нек ми прости...
Од женските останаа само Скрим и Ескејп,

Скрим многу си беше така срамежливка и повлечена, и ретко зборевме, ама затоа кога стасавме дома на мсн растуривме... хахахаха Закон си! Баш си топ! Гарфлд друже да ја чуваш, ретки се таквите ко неа :)
Ескејп, па тиииии дојде на рееед.. хехехе конечно и во живо да се запознаеме... (мислам оти се видовме и порано на некоја собиранка ако не грешам, ама само на здраво беше, мислИМ, хаха), овој пат имавме така мал разговор... и ти беше доста повлечена, и срамежлива си доста во живо... хехехе

Тетово клан, тие што дојдовте, закон дечки сте нема што!

За нареден пат, наредивме работата... хахаха идеме ние скопјанчишчава кај вас... хахаха, тоа ќе биде некаде после 27, ќе се организираме - колите и кај вас... тогаш ќе биде тетовско - скопска собиранка... хахаха
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.723
СО IceBoy
поздрав до него:helou:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Миле Паника му е тутор на Јован! Тврдам! :pipi:Јас со него се запознав. Ме навлажни со водата:kesa:.
Глеам и MileJebo бил таму, јас искрено немам поима кој бил... Не ги запознав по никови, ниту пак памтам имиња. Следниот пат(на собиранка која нема да се одвива во египетско-сахарски услови) ќе се потрудам да го земам тефтерот. Иначе, фала на проценкава за должината на мојот живот. Те поздрави твојов конкурент:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom