Со кого од семејството сте најблиски?

T

Tetro

Гостин
Бев близок со дедо ми, скона конци, после тоа со кучето, па и тоа замина, сега немам најблиски :(
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Бев близок со дедо ми, скона конци, после тоа со кучето, па и тоа замина, сега немам најблиски :(
Значи исти ку*ац си ко мене ! :(
Јас само со кучето сум близок, ама старо е и тоа, кад-тад ќе си замине ! ЈБГ
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Со дедо ми и тетин ми :)
--- надополнето: 12 април 2012 во 22:04 ---
Бев близок со дедо ми, скона конци, после тоа со кучето, па и тоа замина, сега немам најблиски :(
Абе ненормален еден :pos:
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Со сите сум близок само не сум таков човек да имам потреба да се доверам на некој па макар и било тоа член на семејството брат,мајка,татко.
 
D

Deleted member 55587

Гостин
со сестра ми.со моите неам воспоставено некој посебен контакт,иако не збориме само како ти помина денов,што има за ручек или кој ќе го шета кучето туку едноставно иам постара сестра и сум немала потреба од некое поголемо зближување со нив ... за се што ми е најбитно и се исповедувам на неа и знам дека ќе ми го каже тоа што е право во врска со некоја моја дадена ситуација,а не тоа што сакам да го слушнам .:vozbud:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Јас со моите не сум баш и баш,со мајка ми највеќе можеби но не е тоа тоа.Со брат ми можеби ќе бев поблизок ако не беше разликата меѓу нас 6 години,тој сега е разгален пубертетлија а тоа ја неможам да го истрпам.Во мојата соба сум си по цел ден само за јадење одам горе.Оти имам и сестриче бебе 5 месечно јас 18 ептен ми е мило да го гледам и чувам а и таа е најблиска со мене само по мене плаче.
Бев ептен близок со дедо ми,ама литна нагоре :( сега со баба ми сум близок исто.Татко ми постојано го нема таква му е работата и можеби неделно го гледам 3 пати.
АА и со кучето сум нај највеќе исто како и PIRATIC тоа ми се највеќе радува :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ве читам 50% сте блиски со кучињата :) , тоа е, веќе нема мир и слога ни во семејствата, до каде е дојден светов не му веруваме ни на најблиските, после ке се чудиме како секој ден се дешаваат убиства и насилства. Не дека јас се имам кизнај што со домашните, онака на исто рамниште ми се, сите ги поштовам.
Само не знам дали е крива државата за тоа, или пак ние самите како луѓе.
 
К

Кики.

Гостин
Со оглед на тоа што немам брат или сестра, најблиска сум со моите. Со мајка ми за едни работи и со татко ми за други, но мајка ми вика дека сум била татино дете, иако јас поинаку гледам на работите. Во секој случај тие се луѓето на кои најмногу им верувам и со кои сум најблиска. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Со никој :/
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Со сите во оптимална мера.А и да не сум во одредени моменти добар со некој од нив, рака кинам на некој ако пробат да им наштетит, ова е најбитно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom