Со кого од семејството сте најблиски?

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Самиот наслов кажува: со кого од потесното семејство (мајка, татко, брат, сестра, баба, дедо...) сте најблиски. На кого може да му се доверите без проблем? Со кого може да се посоветувате и да знаете дека ако го послуште неговиот совет нема да згрешите? Кога сте тажни и повредени пред кого од семејството си дозволувате да заплачете? Чија критика најмногу ви значи?
Не дека мислењето и советите од другите членови не се на место, ама вас најмногу ви значи мислењето и одобрувањето во врска со вашите постапки баш од тој член. :)
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Со мајка ми:smir:.И кажувам скоро се освен некои работи кои сметам дека не се за кажување:toe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
со целото семејство на сите им кажувам што имам да кажам
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Со личноста што најмногу ја сакам-со сестра ми.
Со неа сум најблиска.Всушност, нема ни потреба од суперлативна форма зашто само со неа и сум блиска.Со моите родители-јок.Не дека не поминувам доволно време со нив, но таква блискост се' уште се нема создадено.
А со сестра ми, која патем ис мај бест френд, се' е поинаку.:pipi:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Со брат ми (иако по цел ден се караме :pos2:)... со него сум најблиска, а потоа со братучетка ми што живее со мене... Со другите не сум ама ич блиска...
 
K

kat.<3

Гостин
тетка ми.колку само личи на мајка и,Ангелот кој ме научи со љубов и милост да бидам она што сум.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитивно со мајка ми.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Искрено со никој, ама сепак ќе речам мајка ми, затоа што ко помала бев многу приврзана со неа, но како поминуваа годините се одалечив.. И сега сум блиска, ама не е тоа тоа..
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Дефинитивно со татко ми! Од него барам секакви совети, па дури и за машки и можам отворено да си зборувам фала богу до одредена граница каде после неа е мојата интима :smir:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
паааа со мајками ама мнооогу малце и кажувам, а па брат ми ако го прашам нешто ке ми се искине од смеење,
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Со никој не сум блиска, значи праам општо а не се отварам незнам зашо од секад сум била таква, или па толку се труделе да разузнаат нешо...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Хм...Па, можеби со сестра ми, иако е тешка за комуникација, ме слуша само кога сака...Мајка ми е параноид хистерик вивикум, така што со неа никогаш не можам да се разберам, а татко ми е силенсио калмум и со него можам само да молчам...
Значи, блиска сум,но некои работи не можам да им ги објаснам, знам дека нема да ме сфатат, иако си се ок луѓето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom