Софиja - импресии

Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.292
Поени од реакции
3.239
De be sto skokate odma. Bas ubavo izgleda, celta na temava e toa impresii od sofija a ne lecenje balkanski kompleksi.

Btw, kako se dvizat cenite vo ovoj lozen park?
Доста бе татар, одма плачеш. Што не чини, не чини. Имате добри ствари, добри журки имате, бугарките се ебат добро и од некоја причина многу нѐ сакаат. Тоа го фалиме.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.468
De be sto skokate odma. Bas ubavo izgleda, celta na temava e toa impresii od sofija a ne lecenje balkanski kompleksi.

Btw, kako se dvizat cenite vo ovoj lozen park?
Конкретно овој комплекс е многу скап, чини некаде помеѓу 2300-2500 евра за метар квадратен.Има многу високо ниво на безбедност и поддршка - американската амбасада има купено имоти во него.
Но, тоа не е само станбен комплекс - во моментов се гради голем технолошки и офис парк - Lozen Tech Park
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Конкретно овој комплекс е многу скап, чини некаде помеѓу 2300-2500 евра за метар квадратен.Има многу високо ниво на безбедност и поддршка - американската амбасада има купено имоти во него.
Но, тоа не е само станбен комплекс - во моментов се гради голем технолошки и офис парк - Lozen Tech Park
2 300 - 2 500 чини м2 во најзагадениот главен град во Европа моментално во центарот во градба. Не дека Софија ми е посебно ама е далеку посреден град посебно од аспект на јавен превоз. Метро, тролејбуси, трамваи. Мислам и сите домаќинства се на централно греење.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.468
За оние кои одат на шопинг во Софија, за две години ќе имаат нова цел - Outlet Village Sofia

OVS.png

OVS1.png

OVS2.jpg

OVS3.png

OVS4.png

OVS6.jpg
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Конкретно овој комплекс е многу скап, чини некаде помеѓу 2300-2500 евра за метар квадратен.Има многу високо ниво на безбедност и поддршка - американската амбасада има купено имоти во него.
Не е скап, слабо пари имате џабе ЕУ. :icon_lol:
Дојди во Скопје да видиш што те следува за 2 300 - 2 500 евра во град без метро, трамваи и има само автобуски превоз. :icon_lol:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.642
Поени од реакции
6.083
Скопје ќе го посонуваат. Ако веќе неможи да биди Макдеонско, тогаш ќе биди Албанско - и не, ова не е заебанција туку факт, без разлика дали мене како Македонец тоа ми е горко или не, небитно. Ама Бугарско, Скопје нема да е - никогаш ни тогаш. А, ова ми е толку ебано слатко.

Софија е најсиромавиот град во ЕУ. Луксембург е најбогат. Толку.
Самите европјани, на мапа со европски стереотипи, ве нарекоја турски клозет, достоен епитет. Се гледа, големо мислење имаат за вас. Ајде мрш.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2022
Мислења
569
Поени од реакции
1.188
Скопје ќе го посонуваат. Ако веќе неможи да биди Макдеонско, тогаш ќе биди Албанско - и не, ова не е заебанција туку факт, без разлика дали мене како Македонец тоа ми е горко или не, небитно. Ама Бугарско, Скопје нема да е - никогаш ни тогаш. А, ова ми е толку ебано слатко.

Софија е најсиромавиот град во ЕУ. Луксембург е најбогат. Толку.
Самите европјани, на мапа со европски стереотипи, ве нарекоја турски клозет, достоен епитет. Се гледа, големо мислење имаат за вас. Ајде мрш.
Одбили са те за БГ паспорт ли, што?:lolzz:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.382
Поени од реакции
5.143
Ова е класична копија на Палманова комплексот во Италија:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom