Соседи, комшии и меѓусебниот однос

liberij

ТЕРИРЕМ
Член од
3 април 2012
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.018
Ќе те праша тоа госпот на денот на страшниот суд, пред да те фрли во огненото езеро. Како си му помогнал на комшијата свој, о грешнику???
И тебе бе Митре низаеден![DOUBLEPOST=1399460781][/DOUBLEPOST]Умреја козу на комшија, а не е објавија на фејсбук.
И сг куде да ставу лајк?!
 
Последно уредено:
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ѓи имам најдобрите комшии што човек може да ѓи има.. Не дека е мое маалото ама сите си ги сакам подеднакво и секогаш ми е мерак да си одиме и доаѓаме на гости .:) Не ѓи менувам за ништо на светот. Секогаш сме спремни да си помогнеме еден на друг.. Исто и оние кои се во моето соседство по продавници што работат ѓи сметам како соседи... Незаменливи се. Среќна сум што ѓи имам тие луѓе во мојот живот. :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1578.jpg нова зграда,нови граѓани,нови комшии и убаво уреден влез,„тазе“ садници во големите сакции пред влез. Picture 1576.jpg Picture 1577.jpg на 5 метри од оваа зграда,иста таква друга,со други граѓани од М.......и секако комшии. ама и големите сакции пред влезот со самоник боцки и магарешки трња( за кој баба Рада вели се лековити - се чека берба)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
Овие шо ми се комшии ти се микс од избркани косовари ,чергари и маљоци ванаби вахабисти.
Нема потреба за понатамошен коментар.:notworthy:
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Distanca ! Kultura ! Pocit ! so tie zborovi mozam da opisam se ! Na distanca sum si od komsiite, od kultura i pocit ke si popraime najobicen muabet koa ke se sretneme, a za dobro i loso sepak tuka sme ako mozeme da pomogneme.. I ubavo si ni e vaka :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Со сите на здраво, ако има нешто интересно си се шмекате, ако треба на некој/а помош помагаме, и тоа е тоа. Со некој од овие над мене имаме ептен ист вкус за музика, баш се чудев исти плејлист имавме пуштено во исто време, гласно пуштил и јас истиот плејлист, и кога одеднаш ми ѕвони телефонот стопирам моево да се јавам, гледам истите песни течат од друго место, ex yu.. :cool:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Незнаев дека во комшии сум имал вештерки... :sick:
И кај мене имат, едната многу јако леташе на метла сега падна и во лонгета и е ногата.
Цел ден ломотит по децана во маало, Филип ѓубре неваспитано, ќе ви ја дупнам топката...бабарабубара шуќур шо падна неможев да ја слушам од рани зори до вечер. Абе барем сега можа децата саглам да си играа.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
43
Поени од реакции
8
Све сингл бејзмент бичои се. Не излагаат по цел ден од тоа подрумите. Со такви нема комшиски однос, невозможно е.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ја најдов темата подзаборавена и покриена со прашина...
Во овие симпатични времиња, можеме да споделиме како нашите мили комшии се справуваат со ситуацијата.
Еве кај мене, уличката е полна со дечиња, се игра баскет, криенки и за чудо пензионерите не се многу раздвижени. Родителите не се нешто многу припотресени.
Општ впечаток е дека е малку помирно ама е далеку од пусто.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Со сите комшии во радиус од 100 метри си се имам.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Се тепаа што се тепаа , ама идеа по работа па не беше страшно. Откако почна кризава, две недели Златен Гонг ми е под прозор :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom