Соседите се вооружуваат како за нова балканска војна!

H

HITCH

Гостин
Да ама веројатно интересот и се совпаѓа со оној Македонскиот.. И двете земји мачат маки со еден проблем, како сакате наречете го со Поранешна Отоманска Република Гејлада, или Александровата поданичка Хеласија, а тука сме начисто.. Тие си имаат проблем со нив, ние си имаме проблем со нив, значи повеќе би успеале ако се поддржуваме..За разлика од некои, кои ни се прават `пријатели` а кога ќе дојде ред да го покажат пријателството на дело, се кријат зад несигурни изјави...:toe: И зад провокации...
Се согласувам, само уште и би додала дека Турција засега ни помага многу и имаме слични проблеме со педериве, а да не ги заборавам и Македонците и Турците во Татарленд кои живеат помизерно од турско. Сепак ние сме мала земја за да купува авиони немаме каде да ги летаме, ама си ги чуваме ние парите за да си купиме во иднина :toe::smir:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Значи како ќе познаеш фан на СДС. Поголеми бескичмењаци не сум видел а и тие што имаат некаква кичма секош се спремни да ја виткаат. Човекот што убаво аргументирано ви раскажа стратегија за одбрана, а вие му се обраќате со квази патриот и други бајати комуњарски изрази. И уште еднаш докажавте за што се залага тоа ѓубре од партија и за чии интереси работи.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Значи како ќе познаеш фан на СДС. Поголеми бескичмењаци не сум видел а и тие што имаат некаква кичма секош се спремни да ја виткаат. Човекот што убаво аргументирано ви раскажа стратегија за одбрана, а вие му се обраќате со квази патриот и други бајати комуњарски изрази. И уште еднаш докажавте за што се залага тоа ѓубре од партија и за чии интереси работи.
Ајде де...Од уста не го вадите ДПМНЕ...што ти е перење на мозок значи.И темава не е плукање по СДСМ и симпатизерите туку Соседите се вооружуваат како за нова балканска војна!
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ајде де...Од уста не го вадите ДПМНЕ...што ти е перење на мозок значи.И темава не е плукање по СДСМ и симпатизерите туку Соседите се вооружуваат како за нова балканска војна!
Да може и тоа да е темата ама јас сакам да посочам дека вие сте во непријателските редови. И тоа му доаѓа како дел од стратегија за одбрана.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Најверојатно си и обете, кога не си можел да разбереш дека последниот дел од мојот пост, не се однесува на твојот замислен поход, туку на начинот на твоето потценување и омаловажување на соговорниците.
Би требало комуникационото средство да го наместиш на повисока фрекфенција.
Доколку ти ме читаше мене, ќе приметеше дека ниту еден мој пост на темава, нема тенденција за било какво политичко препукување.
Напротив, ти си тој кој во секоја реплика вметнува доза на политичка пуцка.
Доколку знаеш што пишуваш, ќе ти текне.
Доколку не знаеш, препрочитај се.
Доколку ти е тешко да бараш, со задоволсрво ќе ти го постирам она што си го напишал.
Ооо.
Господин је мало нервозан.
Смири живац бате.
Мое право е дали Јас ќе напишам и каде ќе напишам.
За се друго си постои администрација на форумов.
И која врска има ова со темава?И ми правиш некој профил ти мене или опседнат си?И не се нервирај бе.Полека смирено.Глеаш од шо ти се тресат прстињата пишуеш 52 милијарди буџети.Немој така.Мирничко.


Е ова е нервоза! :)
Хехеххее еве ти го и кученцето.

Ајде де...Од уста не го вадите ДПМНЕ...што ти е перење на мозок значи.И темава не е плукање по СДСМ и симпатизерите туку Соседите се вооружуваат како за нова балканска војна!
ДА темата е таа.И што напиша ти во врска со неа?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ДА темата е таа.И што напиша ти во врска со неа?
Еве веднаш за тебе!

ДПМНЕ е крив,да не ги провоцира ДПМНЕ соседите немаше да ни покажуваат заби како до пред 1995год.Со други зборови за да биде уште потрагично ДПМНЕ не врати во времето на изолација во 1994год.кога што сите балкански држави пројавуваа територијални и воени претензии кон и во Македонија!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Copy paste знаеш ли?АКо не ливче и пенкалце и земи препиши ги тие гејските зборови што ви ги преведов како да постапиш ако не нападнат Атинјаните.Ајде брзо и тебе да не те мислам.Поздрав.
 
H

HITCH

Гостин
Еве веднаш за тебе!
ДПМНЕ е крив,да не ги провоцира ДПМНЕ соседите немаше да ни покажуваат заби како до пред 1995год.Со други зборови за да биде уште потрагично ДПМНЕ не врати во времето на изолација во 1994год.кога што сите балкански држави пројавуваа територијални и воени претензии кон и во Македонија!
Перидот за кој што зборуваш на власт беше Сојузот кој толку го браниш и кој не направи ништо добро освен што го ограби народот. Единствена добра фабрика која ја имавме беше Сувенир Самоков која ја среди Хари Костов. Буч помогна на друг начин еве деновиве има нова афера за оружје кое Македонија го платила и го увезла како ново а тоа да ти било старо е Суициден вакви гафови има полно за време кога Папата беше на чело на Сојузот а сега бидејќи е Преседник на Држава кој никој не го рецка пушта типчиња ко тебе да ни ги пренесат информациите од Сојузот
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Copy paste знаеш ли?АКо не ливче и пенкалце и земи препиши ги тие гејските зборови што ви ги преведов како да постапиш ако не нападнат Атинјаните.Ајде брзо и тебе да не те мислам.Поздрав.
Како за информација Груевски го известува Грчкиот парламент за ситуацијата во Македонија...покасно ќе постирам и аргумент.

Буч помогна на друг начин еве деновиве има нова афера за оружје кое Македонија го платила и го увезла како ново
Тоа беше пред стапување на Бучковски на таа функција и ако е така еднаш ДПМНЕ го тужеше ако има докази нека го тужи пак,немам против тоа, само штом веднаш не се покрене тужба поткрепена со аргумент нема доказ.Плус како што реков ДПМНЕ има 2год зад себе...што не докажало кога е ова стара вест?Или како што викаат таквите како тебе Има Суд има судство нека се докаже.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Да може и тоа да е темата ама јас сакам да посочам дека вие сте во непријателските редови. И тоа му доаѓа како дел од стратегија за одбрана.
Пропагатор.
Ај да не носиш неосновани заклучоци, ќе направам мала ретроспектива на напишаното.

Во првиот мој пост од темата, јас само посочив на омаловажувањата и навредите од страна на Heidrich, кон еден друг член на форумот. Без никакви зли намери и без никакви позадини.

Веќе во следната реплика го добив следниот одговор:
- Добро.Груевски е крив.Ке победите на изборите.
Што нема врска ниту со она што јас го посочив, ниту со Груевски и Шекеринска.

И покрај провокацијата упатена кон мене, се обидов да укажам дека ова не е некој стручен воен колегиум на кој ќе се линчува секој кој ќе изнесе некој поразличен аргумент или информација, туку обична дискусија во која секој има право да си го каже она што го мисли (па по цена и да греши), а притоа од лапсуз, и самиот наведов неточна информација.

Во следниот пост веќе бев наречен гркоњубец и предавник, на кој не можев а да не одговорам со ист тон.

Но господинот не застана таму, па продолжи во неговиот стил, по што на културен начин му објаснив (во вториот дел од постот) дека неговите невкусни шеги со кои сака да докаже дека некој е предавник, најмалку треба да ги упатува кон оној што на дело ја има докажано својата љубов спрема државата.
Затоа и го наведов примерот со потценувањето и преценувањето.

Затоа би те замолил да носиш заклучоци, исклучиво врз база на реално согледување.

А во иднина да не се дојде до ситуација како ова, потребно е само мало подигање на нивото на толеранција во дискусиите.


Мислам дека без разлика на политичката наклонетост или ненаклонетост, сите ние само сакаме да придонесеме за подобра иднина на државата која ни значи се'.
 
H

HITCH

Гостин
Тоа беше пред стапување на Бучковски на таа функција и ако е така еднаш ДПМНЕ го тужеше ако има докази нека го тужи пак,немам против тоа, само штом веднаш не се покрене тужба поткрепена со аргумент нема доказ.Плус како што реков ДПМНЕ има 2год зад себе...што не докажало кога е ова стара вест?Или како што викаат таквите како тебе Има Суд има судство нека се докаже.
Ќе биде чекај вие од Сојузот сакате се одма полека инаку срамот да биде поголем Буч дознал од медиуми да ти е старв да помислиш што друго оружје е набавено во негово министерување :toe: Вие во Сојузот сте многу нестрпливи
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Изи Heidrich изи.
Ја тебе на куче ти личам?(И убаво рече првиот пост твој.Од таму тргна.)Ти адвокат си на господинот(при штио го омаловажуваш и господинот демек он не знае да излезе на крај со мене?)?Дали јас културно кажав кое беше недоразбирањето со господинот?Не е стручен колегиум а како инаку да коментирам тема и вест која очигледно нема врска со реалноста?И кој треба да коментира за војната Стоматолошката комора на Македонија можда?Ама ти реков не се нервирај бе полека.Инаку секоја чест за како си го средил последниот пост.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Добро бе, може ли една тема да се уништува?
Би можело за промена, да не се искористува секоја можност за политичко поентирање.

Кој напон човече, непотребен во оваа ситуација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom