Соодветна облека за во теретана?

Член од
21 јули 2017
Мислења
219
Поени од реакции
145
Сум идел во теретана и ќе одам. Но секогаш со некоја ветва облека или горе/доле со делови што не одговараат.

Ај препорачајте облека, нешто као комбо горе и доле до кај сто евра, соодветно за во теретана?

Не знам дали има нешто разлика летна од зимска облека?

Во Борис теретаната има ли греење? Да си зеам летна, м?
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.608
Поени од реакции
12.396
Сум идел во теретана и ќе одам. Но секогаш со некоја ветва облека или горе/доле со делови што не одговараат.

Ај препорачајте облека, нешто као комбо горе и доле до кај сто евра, соодветно за во теретана?

Не знам дали има нешто разлика летна од зимска облека?

Во Борис теретаната има ли греење? Да си зеам летна, м?
Две-Три маици dry fit (прошетај по аутлетите може да се најдат до кај 700денари.
Два пара шорцеви (од пазарче летото зедов јас по 500 денари ок шорц, ги периш и се суви летно време за саат време, зимно до другиот ден се суви, побарај може ќе најдеш, само бидејќи е зима им се повлечени, освен да прашаш по тезгите, па да ти донесат следниот ден да пробаш) или во Runners земи си од овие.
Патики имаш во Runners за по 1000че
Се враќаш од тренинг и си ги переш, а следниот ден го носиш другиот комплет, ова ти е најбитно, бидејќи гледам има многу што ги засушуваат и пак ги облекуваат и смрдат!
Се на се не повеќе од 4000денари, понатаму ќе си земеш уште еден пар и секогаш ќе си бидеш стокмен како што треба.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
jas da ti kazham iskreno zemam od osnovno ili sredna prva-vtora godina bluzite i vezbam. :D
Да ама пошто тебе ти е битно само да отидеш да си вежбаш. Некој треба и селфи од теретана да стаи. :вонзем:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.062
Јас одам со црна рамбовка, некој шорц доле и Li-Ning патики поткинати од физичко во средно xD.
Генерално гледам секогаш да ми се отскриени рацете за да пратам дали има добра активација на мускулите, пумпа, што треба да се акцентира итн.. Само кога вежбам нозе одам со маичка по кратки.

Иначе нема летна-зимска облека, кога вежбаш вриеш, дури и да нема греење теретаната (што не е можно) пак нема да ти биде ладно. Евентуално може доле со тренерки наместо шорцеви ако некогаш имаш лесен тренинг а надвор е минус.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.608
Поени од реакции
12.396
Јас одам со црна рамбовка, некој шорц доле и Li-Ning патики поткинати од физичко во средно xD.
Генерално гледам секогаш да ми се отскриени рацете за да пратам дали има добра активација на мускулите, пумпа, што треба да се акцентира итн.. Само кога вежбам нозе одам со маичка по кратки.

Иначе нема летна-зимска облека, кога вежбаш вриеш, дури и да нема греење теретаната (што не е можно) пак нема да ти биде ладно. Евентуално може доле со тренерки наместо шорцеви ако некогаш имаш лесен тренинг а надвор е минус.
Рамбовка пролет кон лето кога ќе се исчистиш сајла :) најефтина облека за во теретана :D
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
226
Поени од реакции
99
Обични шорцеви,бела блуза и комотни патичиња.Планираш модел да бидиш или gainZZZ ?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.035
Поени од реакции
3.235
Само да не веруваш во митот дека треба по шушкавец да се вежба се друго ти е ок плус повеке комплети за да има време да ги периш :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.083
Поени од реакции
10.074
Немој само драј фит маици да зимаш, ужашно смрдат кога ќе се испотиш. Ќе не можеш да вежбаш самиот од што си смрдиш, а не па на тие околу тебе како ќе им е. Обична некоја лесна маичка облечи, ако можеш без ракави или со ептек кратки ракави за да не ти сметаат, да не ти се моткаат ракавите дури ги правиш вежбите. За другото гледај само да ти е удобно, не се замарај фенси брендови, немој да фрлаш пари на глупости
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
446
Памучна маица најчесто, dry fit се добри ама кога правам чучњеви се лизга повеќе шипката на грб поради полиестерот. И од доле памучна на рамки зашто тече вода од мене
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.608
Поени од реакции
12.396
Немој само драј фит маици да зимаш, ужашно смрдат кога ќе се испотиш. Ќе не можеш да вежбаш самиот од што си смрдиш, а не па на тие околу тебе како ќе им е. Обична некоја лесна маичка облечи, ако можеш без ракави или со ептек кратки ракави за да не ти сметаат, да не ти се моткаат ракавите дури ги правиш вежбите. За другото гледај само да ти е удобно, не се замарај фенси брендови, немој да фрлаш пари на глупости
Смрди ако е апла фушерај или неперена, еве имам 3 само за во теретана и ваков проблем не сум имал.
Памучна маица најчесто, dry fit се добри ама кога правам чучњеви се лизга повеќе шипката на грб поради полиестерот. И од доле памучна на рамки зашто тече вода од мене
Јас намотувам навлака на шипката и не лизга, а и нема црвени решки да ти се прават каде што лежи шипката.
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.729
Јас на почетокот одев со маици од СДСМ што ги даваа низ штаб, ни сега не сум поарен. :D
 
На врв Bottom