Соодветна облека за во теретана?

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од NekojBatka, 9 јануари 2018.

 1. NekojBatka

  NekojBatka

  Член од:
  21 јули 2017
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  13
  Сум идел во теретана и ќе одам. Но секогаш со некоја ветва облека или горе/доле со делови што не одговараат.

  Ај препорачајте облека, нешто као комбо горе и доле до кај сто евра, соодветно за во теретана?

  Не знам дали има нешто разлика летна од зимска облека?

  Во Борис теретаната има ли греење? Да си зеам летна, м?
   
 2. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.346
  Допаѓања:
  5.106
  Две-Три маици dry fit (прошетај по аутлетите може да се најдат до кај 700денари.
  Два пара шорцеви (од пазарче летото зедов јас по 500 денари ок шорц, ги периш и се суви летно време за саат време, зимно до другиот ден се суви, побарај може ќе најдеш, само бидејќи е зима им се повлечени, освен да прашаш по тезгите, па да ти донесат следниот ден да пробаш) или во Runners земи си од овие.
  Патики имаш во Runners за по 1000че
  Се враќаш од тренинг и си ги переш, а следниот ден го носиш другиот комплет, ова ти е најбитно, бидејќи гледам има многу што ги засушуваат и пак ги облекуваат и смрдат!
  Се на се не повеќе од 4000денари, понатаму ќе си земеш уште еден пар и секогаш ќе си бидеш стокмен како што треба.
   
  На Ilumious, nE0n1nja, Derp и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Epsilon

  Epsilon

  Член од:
  29 август 2014
  Мислења:
  3.531
  Допаѓања:
  3.156
  jas da ti kazham iskreno zemam od osnovno ili sredna prva-vtora godina bluzite i vezbam. :D
   
  На Spiegel, NekojBatka, nE0n1nja и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. дЏанго

  дЏанго Gunslinger

  Член од:
  21 август 2010
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  674
  Соодветно ти е све само мадињата да не ти се гледаат.
   
  На The Wild Boy, AceCaleb, Spiegel и уште 12 други им се допаѓа ова.
 5. Македонец

  Македонец мразам патетика во натпис

  Член од:
  12 февруари 2007
  Мислења:
  3.852
  Допаѓања:
  3.661
  Да ама пошто тебе ти е битно само да отидеш да си вежбаш. Некој треба и селфи од теретана да стаи. :вонзем:
   
  На Опседната со мода, Ultracasual, Емкаа и уште 10 други им се допаѓа ова.
 6. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.076
  Допаѓања:
  1.283
  Јас одам со црна рамбовка, некој шорц доле и Li-Ning патики поткинати од физичко во средно xD.
  Генерално гледам секогаш да ми се отскриени рацете за да пратам дали има добра активација на мускулите, пумпа, што треба да се акцентира итн.. Само кога вежбам нозе одам со маичка по кратки.

  Иначе нема летна-зимска облека, кога вежбаш вриеш, дури и да нема греење теретаната (што не е можно) пак нема да ти биде ладно. Евентуално може доле со тренерки наместо шорцеви ако некогаш имаш лесен тренинг а надвор е минус.
   
  На NekojBatka и Кеплер им се допаѓа ова.
 7. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.346
  Допаѓања:
  5.106
  Рамбовка пролет кон лето кога ќе се исчистиш сајла :) најефтина облека за во теретана :D
   
  На NekojBatka и nE0n1nja им се допаѓа ова.
 8. LustingVertigo

  LustingVertigo Puppets. I pull their strings,they dance.

  Член од:
  1 декември 2017
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  14
  Обични шорцеви,бела блуза и комотни патичиња.Планираш модел да бидиш или gainZZZ ?
   
  На NekojBatka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.869
  Допаѓања:
  2.985
  Само да не веруваш во митот дека треба по шушкавец да се вежба се друго ти е ок плус повеке комплети за да има време да ги периш :)
   
  На nE0n1nja му/ѝ се допаѓа ова.
 10. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  2.670
  Допаѓања:
  6.050
  Немој само драј фит маици да зимаш, ужашно смрдат кога ќе се испотиш. Ќе не можеш да вежбаш самиот од што си смрдиш, а не па на тие околу тебе како ќе им е. Обична некоја лесна маичка облечи, ако можеш без ракави или со ептек кратки ракави за да не ти сметаат, да не ти се моткаат ракавите дури ги правиш вежбите. За другото гледај само да ти е удобно, не се замарај фенси брендови, немој да фрлаш пари на глупости
   
  На NekojBatka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. UpperCut

  UpperCut Evil Villain

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  1.060
  Допаѓања:
  423
  Памучна маица најчесто, dry fit се добри ама кога правам чучњеви се лизга повеќе шипката на грб поради полиестерот. И од доле памучна на рамки зашто тече вода од мене
   
  На NekojBatka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.727
  Допаѓања:
  15.195
  First world problems
   
  На The Wild Boy, AceCaleb, Ultracasual и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.346
  Допаѓања:
  5.106
  Смрди ако е апла фушерај или неперена, еве имам 3 само за во теретана и ваков проблем не сум имал.
  Јас намотувам навлака на шипката и не лизга, а и нема црвени решки да ти се прават каде што лежи шипката.
   
  Последно уредено: 10 јануари 2018
  На FilipMKD007 и NekojBatka им се допаѓа ова.
 14. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  2.744
  Допаѓања:
  3.891
  Рамбовка,а ?
  TP7tQCk.gif
   
  На The Wild Boy, Ilumious, Derp и уште 5 други им се допаѓа ова.
 15. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.215
  Допаѓања:
  8.991
  Јас на почетокот одев со маици од СДСМ што ги даваа низ штаб, ни сега не сум поарен. :D
   
  На VOLK2234, Ilumious и Derp им се допаѓа ова.

Сподели преку: