Соодветна облека за во теретана?

Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.631
Поени од реакции
12.489
Јас на почетокот одев со маици од СДСМ што ги даваа низ штаб, ни сега не сум поарен. :D
Затоа не направи мускули, во време на ВМРО си одел со маица од СДСМ, во таков случај ни хемија не ти помага :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.730
Затоа не направи мускули, во време на ВМРО си одел со маица од СДСМ, во таков случај ни хемија не ти помага :D
Зато Господ сега ќе дајт, посебно ако паднит некое државно работиче со платица, немат кај да бегет. :pos::place:
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.631
Поени од реакции
12.489
ako vidis so "rambovki" nosat vo teretana, poarno gol kje vezbas ili smesta pokisela faca prajs od ovoj na gifot. Ima edni maici nz kako gi vikaat slicni na rambovki ama epten se spusteni i siroki do dole, samo preramkite se na tebe. :D

Ваква, лошото е што има типчиња кои немаат ни С од стомачни и носат вакви, ако си изделкан како овој на сликата како сакаш вежбај :)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
788
Поени од реакции
988
Ако вежбаш со рамбовка обавезно да си набавиш и голем пешкир за ставање на клупа, нема погадно некој сељак у рамбовка што вежба и не става пешкир па цела пот ја остава на клупа, па иди легни после него ти.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.541
Ако пазиш на облека во теретана, не си дојден ти за вежбање сине :D
А може па и прашува поискусни што да носи, еве како што му кажаа да не носи облека од полиестер, рамбовки зошто не е хигиенско итн. Не знам зошто еден куп се спрдаваа на темава (избришани се коментарите). Знаеш на дневна база мене колку ме прашуваат на базен што се носи?

Не прашува секој од мода, кој сака да помогне од искуство, нека пише.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.631
Поени од реакции
12.489
Ако вежбаш со рамбовка обавезно да си набавиш и голем пешкир за ставање на клупа, нема погадно некој сељак у рамбовка што вежба и не става пешкир па цела пот ја остава на клупа, па иди легни после него ти.
Истото важи и за тие без рамбовки, пешкир е задолжително нешто за во теретана, а нажалост пола не носат и шлакотници е по справите особено на лето.
Чисти патики, чиста облека, чист пешки, капен + дезодоранс ти е бон тон за во теретана, ниту ќе пречиш на другите, ниту на себе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.258
Поени од реакции
190.541
Истото важи и за тие без рамбовки, пешкир е задолжително нешто за во теретана, а нажалост пола не носат и шлакотници е по справите особено на лето.
Чисти патики, чиста облека, чист пешки, капен + дезодоранс ти е бон тон за во теретана, ниту ќе пречиш на другите, ниту на себе.
И секако, патиките со кои што дошол некој во шкафче а не среде ходник или каде и да е, оставени да копаат. Ова и на базен се случува :гомце:
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.631
Поени од реакции
12.489
Ако пазиш на облека во теретана, не си дојден ти за вежбање сине :D
Со патиките што си одел на водно калосани влези во теретана, по можност некапен две недели и со неперени алишта, така најголем ќе станиш :tapp:
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.533
Поени од реакции
4.492
Со патиките што си одел на водно калосани влези во теретана, по можност некапен две недели и со неперени алишта, така најголем ќе станиш :tapp:
На тоа мислев точно. Тајна формула не се открива ама кога веќе ја кажа, тоа е тоа.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
219
Поени од реакции
145
Убав разговор дечки, фала за инфото. Не мислам да вежбам со рамбовка бидејќи не сум озбилен до толку. Си купив машки шорцеви и маичка за некои 1500 денари. Сега ќе купам и патичиња нешто као стартки, оние едноставните за да биде се чисто и ново.

Хмм, да и пешкир ќе запамтам да земам :)

Иначе мислев да правам чучњеви, да возам точак и да вежбам рамена со справи ;)

поздрав
 
Последно уредено:

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.719
Поени од реакции
2.069
Имам 10% попуст на www.vxsgymwear.com, мене сега ми стигна нарачката и облеката им е доста квалитетна. Ако некој сака да си нарача пратете ми порака и ќе ви дадам код за попуст. Од Англија стига кај нас за 7-8 дена.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
738
Поени од реакции
847
Имам 10% попуст на www.vxsgymwear.com, мене сега ми стигна нарачката и облеката им е доста квалитетна. Ако некој сака да си нарача пратете ми порака и ќе ви дадам код за попуст. Од Англија стига кај нас за 7-8 дена.
Немој да ме сватиш погрешно, но +50 фунти за шорц и маичка е доста скапо плус незнам дали ќе ти наплата царина, но во секој случај има луѓе кои можат да си овозможат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom