Соодветна облека за во теретана?

Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.622
Поени од реакции
12.442
Само Декатлон ако сакате за мали пари да изгледате ок во теретана, па дури и за други спортови, имате маици од памук од 2-10 евра и драј фит од 5-15 евра по парче, плус шорц дали од таму или од тукашни продавници по 10тина евра за пар.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.716
Поени од реакции
2.063
Немој да ме сватиш погрешно, но +50 фунти за шорц и маичка е доста скапо плус незнам дали ќе ти наплата царина, но во секој случај има луѓе кои можат да си овозможат...
Царина нема ако е под 45 евра, а мене на пратката ми имаа напишано вредност од 20 евра и ознака Gift, иако вредноста беше околу 40 евра. Сега чекам втора пратка меѓутоа и таа е негде околу 25 евра, така да нема да има за царина ништо :)
А што се однесува до цените, помеѓу брендираните марки на облека за вежбање како GymShark, Alphalete и слично, овие спаѓаат во поефтините. Горе доле тука се цените на сите.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.476
Поени од реакции
7.672
Само Waikiki за вежбање... за таа евтина цена имаат ептен добра опрема.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.462
Поени од реакции
3.977
Најк убави, квалитетни и супер цена се наоѓа во Мега аутлет и Оне Салоника во Солун.
И облека и патики.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
209
Поени од реакции
276
Само Waikiki за вежбање... за таа евтина цена имаат ептен добра опрема.
не е тачно, една драј фит маица земав 600 мислам беше црна и за 1 година избледе. од алиекспрес за 8 евра пред 5 години уште е како нова.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.530
Поени од реакции
4.492
не е тачно, една драј фит маица земав 600 мислам беше црна и за 1 година избледе. од алиекспрес за 8 евра пред 5 години уште е како нова.
Од Алиекспрес и јас имам една, две години ја носам и нема оштетување, а ја земав за некоја смешна цена.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.716
Поени од реакции
2.063
Од Али може многу добри зделки да се најдат. Јас пред три години земав ракавици за вежбање за околу 160 денари, скоро секој ден вежбам од тогаш и тоа calisthenics на дебели шипки, уште се скоро нови. Продавачот од кој што ги купив го нема веќе на сајтот па не можам да ги најдам ама баш исти се како овие.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.476
Поени од реакции
7.672
Само што го нарачав ова, 25 евра маицата, 9 евра достава, вкупно 34 евра.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.225
Поени од реакции
190.377
не е тачно, една драј фит маица земав 600 мислам беше црна и за 1 година избледе. од алиекспрес за 8 евра пред 5 години уште е како нова.
во теретана одиш, не одиш на фешн вик Милано. Нека крепи материјалот, за бојата мање више.
 
На врв Bottom