Сообраќајни прекршоци и казни

Член од
27 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
41

Тони Ангеловски, гласноговорникот на МВР, во емисијата „Утрински брифинг“ потврди дека мобилните камери кај сообраќајните полицајци веќе се во функција и благодарение на тоа не може да се поништат со фаќање врски пропишаните казни.
Не биди толку сигурен :pos: Тој шо има врски ќе си ја скине казната и ич око нема да му трепне. Тоа камерите се за нас обичните граѓани, не за некој со роднина или пријател инспектор.
Автоматски споено мислење:

па ради такви како тебе има сообраќајќи, не се за џабе измислени ограничувањата на брзината во град.
Ради такви како мене ли? Ме познаваш лично? Знаеш дека сум направил некогаш сообраќајка? Не знам шо е со муабетов али 70-80 у град и не е така страшна брзина.. Има луѓе шо летаат и се снимаат по Партизанска со 200 па никому ништо..
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.134
Поени од реакции
549
сам си кажа што правиш и гледам дека за тебе било нормално низ град да се вози 70-80...а тоа дали некој вози со 200 и се снима друга приказна и пак на исто сењ враќаме, за тебе нормално е тоа?
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
41
сам си кажа што правиш и гледам дека за тебе било нормално низ град да се вози 70-80...а тоа дали некој вози со 200 и се снима друга приказна и пак на исто сењ враќаме, за тебе нормално е тоа?
Да за мене нормално е да се вози 70-80 у град. Очигледно ти не си од Скопје па не знаеш многу за сообраќајот тука. Секој вози според својата способност, ако ти не си способен да возиш поише од 40, слободно вози 40 али тргни се од левата лента. Толку иам да ти кажам.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Dabee sposobnost, toe e toj seljacizam, ti ako si sposoben ne znaci deka i toa zelozoto (kojznae kolku e staro) sto go vozis da zakoci so 80 i so 40 isto. Ti izleze najpameten od site institucii pa da kazes kolku treba da e ogranivuvanjeto.
Sho vikase Cacko: ne e on kriv, tolku mu sece. Sekogas ima nekoj "najpameten" za koj niedno pravilo ne vazi. Uste pa i spomnuva sposobnost a on nesposoben da procita sho pise na znakot :D
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Dabee sposobnost, toe e toj seljacizam, ti ako si sposoben ne znaci deka i toa zelozoto (kojznae kolku e staro) sto go vozis da zakoci so 80 i so 40 isto. Ti izleze najpameten od site institucii pa da kazes kolku treba da e ogranivuvanjeto.
Другар немој да ми кажеш дека сите правила во сообраќајот си ги поштувал, јас тоа последниот пат што се сеќавам кога се држев до правилата беше кога полагав со комисијаа позади мене... ако се држиш строго до правилата ке ти пројде животот во возење... и мислам дека си свесен за реалноста 70-80 наа партизанска воопшто не е голема брзина иако ограничувањето е на 50км/х.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Другар немој да ми кажеш дека сите правила во сообраќајот си ги поштувал, јас тоа последниот пат што се сеќавам кога се држев до правилата беше кога полагав со комисијаа позади мене... ако се држиш строго до правилата ке ти пројде животот во возење... и мислам дека си свесен за реалноста 70-80 наа партизанска воопшто не е голема брзина иако ограничувањето е на 50км/х.
Некогаш 40-50 на час прават повеќе проблеми од 70-80, ама ако се пушти да е дозволено 70 на некои делници, има пациенти што ќе си го разберат како 99!
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.134
Поени од реакции
549
не значи ако нема сообраќај низ град дека може да се вози и со 150...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ако искрено помислиш па што е и зорт да возиш?
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Некогаш 40-50 на час прават повеќе проблеми од 70-80, ама ако се пушти да е дозволено 70 на некои делници, има пациенти што ќе си го разберат како 99!
највише што ми скака по живац сабајле кога на ограничење 80 фосили и жени си тераат лабаво 40, максимум 50, а пуна линија... не ми е јасно тие луѓе толку ли немаат обавези па така се понашаат... инаку да секој треба спрема условите на пат, иако истите услови не се секогаш прилагодени на сообраќајната сигнализација.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Другар немој да ми кажеш дека сите правила во сообраќајот си ги поштувал, јас тоа последниот пат што се сеќавам кога се држев до правилата беше кога полагав со комисијаа позади мене... ако се држиш строго до правилата ке ти пројде животот во возење... и мислам дека си свесен за реалноста 70-80 наа партизанска воопшто не е голема брзина иако ограничувањето е на 50км/х.
Da be drugar da si samo ti ok e, ama na toj pat imas pesacki, semafori, stari luge vozat sto ne se tolku sposobni kako tebe, ima luge so motori, ne e za dzabe postaveno toa ogranicuvanje, zatoa sto ne gi pocituvas pravilata posle pisuvate vo temava kolku e kazna za ova i za ona.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Da be drugar da si samo ti ok e, ama na toj pat imas pesacki, semafori, stari luge vozat sto ne se tolku sposobni kako tebe, ima luge so motori, ne e za dzabe postaveno toa ogranicuvanje, zatoa sto ne gi pocituvas pravilata posle pisuvate vo temava kolku e kazna za ova i za ona.
Само ти поштуј и ке немаш казни, што да ти кажам.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
бреееј све светици зад волан
на празен булевар ако возиш 70-80 постои опасност да згазиш некој зашто си поминуваат пешачки на црвено јер нема коли кој ке чека сеа на пешачки


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
41
Dabee sposobnost, toe e toj seljacizam, ti ako si sposoben ne znaci deka i toa zelozoto (kojznae kolku e staro) sto go vozis da zakoci so 80 i so 40 isto. Ti izleze najpameten od site institucii pa da kazes kolku treba da e ogranivuvanjeto.
Ako vozis ti kanta ne znaci deka i ja vozam ;) Koliceto si koci taman, ne e ko tvojata krsh
Sho vikase Cacko: ne e on kriv, tolku mu sece. Sekogas ima nekoj "najpameten" za koj niedno pravilo ne vazi. Uste pa i spomnuva sposobnost a on nesposoben da procita sho pise na znakot :D
So pise u zakono? Nisam odavde da procitam
Автоматски споено мислење:

Da be drugar da si samo ti ok e, ama na toj pat imas pesacki, semafori, stari luge vozat sto ne se tolku sposobni kako tebe, ima luge so motori, ne e za dzabe postaveno toa ogranicuvanje, zatoa sto ne gi pocituvas pravilata posle pisuvate vo temava kolku e kazna za ova i za ona.
Dali ako vozam 70-80 znaci i deka ne zastanuvam na semafor ili pesacki ? Ako ne postuvam brzina ne znaci deka gazam lugje.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom