Сончев брег

G

Goldie

Гостин
Нема шанси да поминеш поефтино во Црна Гора или Грција во споредба со Бугарија, еве нека каже @c i t r o на кои места во ЦГ и ГР бил и си поминал поефтино баш ме интересира
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.215
Поени од реакции
3.621
Нема шанси да поминеш поевтино во Црна Гора и Грција. Тоа дека ќе те одерат, има секаде такви, ама ако знаеш како треба нема да бидеш ни стотинка ограбен :D Лев ти наплаќаат ВЦ, пошо надвор ако мочаш ќе биде лошо. А ако ти имаш пари за у Бугарија и се циганчиш за еден лев, што најверојатно ќе ти падне некаде на улица ... А ако ти е скапо, можеш малку да намалиш со луксузите и пак супер ќе си поминеш. А за постари од 20, може не е интересно у овие дискотекиве, ама што знам јас. Тие плажите што се ги фалат само коа настапува некоја ѕвезда, инаку според тие што ги прашував не биле ништо wow :D

Цитро, кај искачаше во прчварникот?
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.747
Поени од реакции
9.874
Aj не е поевтино,ама евтино не е како што се изнаслушав муабети пред поаѓање.Али за превари ги бива алал да им е.
Викаш што е лев за мочање,абе не е ништо,ама ако ждереш цела вечер рачунај колку левови се тоа :D.
Бев боунс,оксиџен,мексо,ајсберг,амиго.У тоа последното све ќе ти дадат само пијачка не.Вотка 10 лева,т.е. мраз со малку вотка..2 коктела на промоција 10 лева само сок и мраз,од текила ни т.
Ајсберг 15 лева, 90% машки,све под 18 год,ок беше атмосверата но ништо посебно.
Интернет нигде ни за лек,освен на какао и бедрум,али таму 10+10 лева за лежалка и чадор па ќе користиш колку толку.У хотелот 3 лева за саат,додека се конектираш ти останува пола саат.
За мене беше најдобро на какако бедрум и ла кубанита..е плаќаш влез од 10-30 лева,па и 40 беше на Шарам на Какао ама за мене забавата е таму,риби глава боли :D
Негативната страна е што се далеку од центар,треба или бус или воз или пешки да млатиш.
Се на се би отишол пак,ама сега во Несебар,а за искачање Какао и Бедрум.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.215
Поени од реакции
3.621
Добро за повозрасни може и не е Ајсберг, обично сите повозрасни одат у тие баровите што се. Си требал еднаш у Вајкинг да видиш како е, мене таму ми беше најдобро али бев 4 пати само :D Иначе за алкохолот, ако ти е филм да пиеш дур си искочен, ќе пиеш малце алкохол за многу пари. Јас еднаш дали купив пијачка у клуб, што од немање пари, што од немање желба толку за алкохол. Алкохолот по маркети беше багатела, па можеш пред искачање да се дупнеш од пиење :D Јас оксиџен и баунс ги идев само после Вајкинг, колку да утепаш пола саат, не знам не ми се допаѓаа тие толку :D На pешarty boat од Ајсберг беше добро,и у Ајсберг од 3 пути што бев, 2 пути беше супер, еднаш беше тиња, ем многу машки ем лоша музика :D

А за левовите у вц тоа е јбг ќе фрлиш 3-4 лева, ја обично по 2 некад 0 :D Боље така него да поминеш како едно другарче со 30 лева за мочање на туѓ терен :D А бугарите дека се гаден народ и се одвратни и тоа да, да те заебат први се, ама па ја дека сум долго таму ги имам научено више :) И у грчка може да те заебат ако не знаеш, али бугарите се врв за тоа.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.215
Поени од реакции
3.621
Некој што бил во Сончев Брег и Кавос, па да направи споредба меѓу овие две? Или некој што бил само во Кавос, да опише како е таму за провод и цени :D
 
A

Avenger99

Гостин
Некој што бил во Сончев Брег и Кавос, па да направи споредба меѓу овие две? Или некој што бил само во Кавос, да опише како е таму за провод и цени :D
Кавос ти е поскапо, иако бев само на една вечер.. Иначе штознам, мислам дека Кавос имаше повеќе девојки, али Сончев Брег е многу поголемо, морето во Сончев Брег е катастрофа, во Кавос не го видов, али викаат и таму била лоша плажата.. Што знам, ако би бирал јас, ете, би го одбрал Кавос.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Некој што бил во Сончев Брег и Кавос, па да направи споредба меѓу овие две? Или некој што бил само во Кавос, да опише како е таму за провод и цени :D
За журки и Кавос и Сончев Брег нема да згрешиш.. Кавос е помало место за разлика од Сончев Брег и има многу англичани.. градската плажа во Кавос не е нешто посебно може да се каже и лоша,али има многу други плажи и места во близина кој може да се посетат, за цени е поскапо Кавос во поглед на се од сместување па до исхрана и пиење. Сончев брег од друга страна е многу поевтино и поголемо место и плажата таму е одлична али морето е лошо и тука е предноста на Кавос во однос на морето, али за журки е одлично и ако ти е за тоа нема да згрешиш кое и место да го одбереш било Кавос или Сончев Брег.[DOUBLEPOST=1489976227][/DOUBLEPOST]
Некој што бил во Сончев Брег и Кавос, па да направи споредба меѓу овие две? Или некој што бил само во Кавос, да опише како е таму за провод и цени :D
За журки и Кавос и Сончев Брег нема да згрешиш.. Кавос е помало место за разлика од Сончев Брег и има многу англичани.. градската плажа во Кавос не е нешто посебно може да се каже и лоша,али има многу други плажи и места во близина кој може да се посетат, за цени е поскапо Кавос во поглед на се од сместување па до исхрана и пиење. Сончев брег од друга страна е многу поевтино и поголемо место и плажата таму е одлична али морето е лошо и тука е предноста на Кавос во однос на морето, али за журки е одлично и ако ти е за тоа нема да згрешиш кое и место да го одбереш било Кавос или Сончев Брег.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Некој што бил во Сончев Брег и Кавос, па да направи споредба меѓу овие две? Или некој што бил само во Кавос, да опише како е таму за провод и цени :D
sum bil na 2te mesta, Soncev Breg bez dilemi..daleku poorganizirani diskoteki i klubovi i mix na povejke nacii, Kavos edna ulica(bez diskoteki) mn pohaoticno mesto i neorganizirano i 80% englezi, koj nas balkancite tamu ne gledaat kako teroristi bukvalno begaat...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.215
Поени од реакции
3.621
За журки и Кавос и Сончев Брег нема да згрешиш.. Кавос е помало место за разлика од Сончев Брег и има многу англичани.. градската плажа во Кавос не е нешто посебно може да се каже и лоша,али има многу други плажи и места во близина кој може да се посетат, за цени е поскапо Кавос во поглед на се од сместување па до исхрана и пиење. Сончев брег од друга страна е многу поевтино и поголемо место и плажата таму е одлична али морето е лошо и тука е предноста на Кавос во однос на морето, али за журки е одлично и ако ти е за тоа нема да згрешиш кое и место да го одбереш било Кавос или Сончев Брег.[DOUBLEPOST=1489976227][/DOUBLEPOST]
За журки и Кавос и Сончев Брег нема да згрешиш.. Кавос е помало место за разлика од Сончев Брег и има многу англичани.. градската плажа во Кавос не е нешто посебно може да се каже и лоша,али има многу други плажи и места во близина кој може да се посетат, за цени е поскапо Кавос во поглед на се од сместување па до исхрана и пиење. Сончев брег од друга страна е многу поевтино и поголемо место и плажата таму е одлична али морето е лошо и тука е предноста на Кавос во однос на морето, али за журки е одлично и ако ти е за тоа нема да згрешиш кое и место да го одбереш било Кавос или Сончев Брег.
Не знам колку примети, али еден пост на мојот сум го пишувал пак јас, имам идено 3 години по ред во Сончев Брег и сум презадоволен, шемата ја научив за све шо како и супер ми беше последнава година, но сакам да сменам и ми го препорачаа како Кавос, демек било боље од Сончев Брег, ама како што гледам енглезите се катастрофа, и само со кафичи не гледам да е нешо боље од Сончев Брег, а плус тоа шо е поскапо :D Не ми се иде 4 години по ред на исто место, не знам што ќе правам :/
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.710
Па не е нешто драстично поскапо, во продавница некој продукти да ама нема да плаќаш влез во дискотеки бидејки се е на самата улица. Во поглед на море дури и кавос е боље од морето у Бугарија,а за остатокот од островот да не праам муабет.
Е сеа за забавата,вајда секој со свој вкус( Искачањето во сончев брег е покултурно). Ја боље си пројдов во Кавос, енглезите го прават местото интересно а за женски секој со свој способности.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.215
Поени од реакции
3.621
Па не е нешто драстично поскапо, во продавница некој продукти да ама нема да плаќаш влез во дискотеки бидејки се е на самата улица. Во поглед на море дури и кавос е боље од морето у Бугарија,а за остатокот од островот да не праам муабет.
Е сеа за забавата,вајда секој со свој вкус( Искачањето во сончев брег е покултурно). Ја боље си пројдов во Кавос, енглезите го прават местото интересно а за женски секој со свој способности.
Ама ми кажаа дека не биле дискотеки, туку клуб-кафичи што не е баш исто али добро :D
Морето не ми е битно толку, на Црно море сум 10 години по ред, и супер ми е, лани не отидов ни еднаш дур бев во Сончев Брег, побитно ми е забавата навечер, предност е само што целиот остров е поубав за шетање ако иаме можност :D
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Не знам колку примети, али еден пост на мојот сум го пишувал пак јас, имам идено 3 години по ред во Сончев Брег и сум презадоволен, шемата ја научив за све шо како и супер ми беше последнава година, но сакам да сменам и ми го препорачаа како Кавос, демек било боље од Сончев Брег, ама како што гледам енглезите се катастрофа, и само со кафичи не гледам да е нешо боље од Сончев Брег, а плус тоа шо е поскапо :D Не ми се иде 4 години по ред на исто место, не знам што ќе правам :/
Приметив после тоа од кога пишав... За англичаните се катастрофа тука си во право и прават секакви глупости, а цел остров е скоро англичани..иначе островот како остров си е супер, да, има клуб-кафичи и повеќето се такви али има и 2-3 дискотеки.. знам едната беше од затворен тип што се наоѓа на самата улица на главното шеталиште и има уште една или две од отворен тип, другото се е клуб-кафичи али и да отидеш на Кавос нема воопшто да згрешиш,посебно ако имаш можност да го прошеташ целиот остров :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.881
Поени од реакции
17.710
Ама ми кажаа дека не биле дискотеки, туку клуб-кафичи што не е баш исто али добро :D
Морето не ми е битно толку, на Црно море сум 10 години по ред, и супер ми е, лани не отидов ни еднаш дур бев во Сончев Брег, побитно ми е забавата навечер, предност е само што целиот остров е поубав за шетање ако иаме можност :D
Една улица е со кафичи од страните, со што журката пред кафичите/дел внатре.А за шетање ако не ти до морето освен плажи нема што да се види,евентуално аква парк.
Забавата си е супер на кавос,е сеа за женски како ќе ти се погоди. Ја никогаш не сум идел на исто место два пати,така да секој со свое размислување :)
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.215
Поени од реакции
3.621
Една улица е со кафичи од страните, со што журката пред кафичите/дел внатре.А за шетање ако не ти до морето освен плажи нема што да се види,евентуално аква парк.
Забавата си е супер на кавос,е сеа за женски како ќе ти се погоди. Ја никогаш не сум идел на исто место два пати,така да секој со свое размислување :)
Па не знам, се размислувам, ако е полошо од Сончев Брег, да не си ги фрлам парите за Кавос, боље тие пари да ги дадам некој подобро склопен одмор, ама се уште не ми се оди пензионерски одмор па затоа не знам :D
 
Член од
10 јуни 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Па не знам, се размислувам, ако е полошо од Сончев Брег, да не си ги фрлам парите за Кавос, боље тие пари да ги дадам некој подобро склопен одмор, ама се уште не ми се оди пензионерски одмор па затоа не знам :D
Sanny Beach jа нај добро место за парти но ако сакаш море ке те пратим на друго место
 

Kajgana Shop

На врв Bottom