Сонови, толкување на сонови

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Порано скоро секоја втора вечер,сонував еден сон,онака нешо као пробувам да избегам од нешто или некој,али не можам да трчам,тешки ми се нозете тешко се движам,и секад сум се будел од кога ќе ми дое тоа нешто\некој коа пробуем да го шутнам(у тој момент мавам со ногата у ѕидот значи шо ми е до креветот,затоа се будам),и сеа чудно ми е шо по долго време пред некој ден па го сањав тоа истото:tapp: И шо може да значи тоа ебаго:toe:
а после тоа пак заспав,па си сањав еден така,по "мрсен" сон.........шо убао:pos:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Velat deka site lugje sekogash sonuvaat neshto.. samo shto chesto ne go pamtime toa shto sme go sonuvale, pa mislime deka ne sme sonuvale nishto :)
значи треба да ги форматирам сите предходните сонови.. па посло поново да памтам? искрено лесно памтам ... тешко заборавам работи...
но можеби со соновите е друго
фала за информацијата:smir:

пс: и мајками викаше така не и верував :kesa:
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
значи треба да ги форматирам сите предходните сонови.. па посло поново да памтам? искрено лесно памтам ... тешко заборавам работи...
но можеби со соновите е друго
фала за информацијата:smir:

пс: и мајками викаше така не и верував :kesa:
Еј друже... Колку што јас знам, сонот е мисла... Доаѓа и си заминува. А преку ноќта се сонуваат премногу сонови. Умот тогаш дејствува во друга состојба. И се памтат само соновите кои сме ги сонувале пред да станеме или сме биле полузаспани...
 
Член од
17 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Ни јас не сонувам онака или заборавам. Порано нешто како ливада со цветчниња, секој ден истото но сега не :smir:... Уште поубаво не се ни будам ни ништо.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Ни јас не сонувам онака или заборавам. Порано нешто како ливада со цветчниња, секој ден истото но сега не :smir:... Уште поубаво не се ни будам ни ништо.
Oд Windows XP, рандом позадината :pos:
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Што значи да се сонуваат железни пари како ги земам и има се повеќе и повеќе, не можам да ги соберам, а се брзам некаде.:toe: Прашувам бидејќи долго време немам сонувано (не се сеќавам на соновите, а пред 30 минути ми прегоре телевизорот.
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Што значи да се сонуваат железни пари како ги земам и има се повеќе и повеќе, не можам да ги соберам, а се брзам некаде.:toe: Прашувам бидејќи долго време немам сонувано (не се сеќавам на соновите, а пред 30 минути ми прегоре телевизорот.
Не мора да значи ништо... Освен ако немаат некоја посебна ознака парите што јас не ја знам.

Тоа ти е од состојбата пред да заспиеш. Велиш `брзам некаде`, значи нешто те мачело од претходниот ден или си имал нешто важно другиот ден. Толку од моето толкување... Ич да не му се секираш!:tapp:
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Не мора да значи ништо... Освен ако немаат некоја посебна ознака парите што јас не ја знам.

Тоа ти е од состојбата пред да заспиеш. Велиш `брзам некаде`, значи нешто те мачело од претходниот ден или си имал нешто важно другиот ден. Толку од моето толкување... Ич да не му се секираш!:tapp:
Благодарам. Чудно ми беше, па си реков подобро да си знам за што се работи.
 
Член од
29 јули 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Sonuvav kako sum prebodena so noz i kako umiram i ne mozev da se razbudam pocnav da se gusam.:nesvest:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Пред некој ден сонував како ми избегал воз на железничка во Скопје не се сеќавам каде сакав да патувам.......знам разгледував таму некаде маици ,блузи ова она и оп возот кидна
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Сонував како целата сум била гола,со кал..:uvo: и сум била во некоја пештера и имало некои мои познаници околу мене а една моја пријателка ми ги држела во рака сите мои маици.Јас успеав да видам само една сива:toe:..И на крај калта почна да исчезнува,а јас да се срамам од голото тело..Некој знае??Tnx
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Пред некој ден сонував како ми избегал воз на железничка во Скопје не се сеќавам каде сакав да патувам.......знам разгледував таму некаде маици ,блузи ова она и оп возот кидна
Хахаха. Најчесто и јас тоа сонувам. Како, на пример, треба да одам на екскурзија па каснам од дома. Па на пола пат глеам дека сум заборавил торбица. Па се враќам... И така, пред да стигнам до автобус се будам.

Најччесто тоа се сонува кога ни е мачно. Дали не` боли нешто, дали треба другиот ден да станеме за да одиме некаде или други милион причини. У осталом, повеќето сонови се од овој карактер.

Сонував како целата сум била гола,со кал..:uvo: и сум била во некоја пештера и имало некои мои познаници околу мене а една моја пријателка ми ги држела во рака сите мои маици.Јас успеав да видам само една сива:toe:..И на крај калта почна да исчезнува,а јас да се срамам од голото тело..Некој знае??Tnx
Ама чууууудееееен соооон:smir: Мораш да мораш да прашаш некој што се разбира од соновници...

Sonuvav kako sum prebodena so noz i kako umiram i ne mozev da se razbudam pocnav da se gusam.:nesvest:
Сенки?! :smir:

Не не. Еве ке ти рааскажам случка. Мама го има сонувано тато како умира. И тоа долг сон. Од самата смрт, до самиот погреб и плачење на гроб. Толкувањето гласеше дека умира злото во човекот кој го сонуваш како умира. Е сеа не знам колку ке најдеш сличност меѓу твојот сон и оваа случка ама воглавном, тоа би требало да е... Или исто како и претходниот, некакво мачење или `газење од сенка`. Оти и тоа го има.
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Веќе една недела сонувам ист сон (признавам ме мачи) :nesvest: како се гушкаме со едно типче, со кое се свиѓаме од мн порано, но нема шанси да сме заедно...
Ама гушкање значи, гушкање до бесвест...
шо значи ова?

другар а ова? ? ? ( значи уууште го сонувам истиот сон )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom