Сонови, толкување на сонови

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Имам два мрднати сонови. Ако некој знае што значат, ок, ако не, пак ок, да си ги кажам јас.
Првиот: Се бањам во када, и над мене прелетува птица, не голема многу, со зелени крилја и виолетов клун, како нацртана. Пробувам да ја избркам, пошто не сакам да ми падне во вода, нели. Кога ја фатив, се претвори во жена со долга коса до земја и седна до кадата. Голотии, еротики, ништо од тоа немаше.
Се префрлив од никаде нигде во еден земјен мал дуќан, и жената продаваше тегли со жаби, а на жабите на главите им беа монтирани круни како принцови. Ми продаде еден. Носеше црвени чевли. Наредно... Одам по високи скали и гледам Ромска фамилија, деца 2, мама и тато. Децава одат накај мене и ми бараат пари. Викам, немам, едното ми вика, дај раката, да видиш нешто. Ми ја зема, и ми стави прстен на десна рака.
Следен сон.
Дома бев, и слушав врискања, женски глас, претпоставив дека е мајка ми... Само видов две глувчиња како прошишуваат на паркет и едно врапче како облетува. Се извадив од памет, и знам само дека во сонот го згмечив кутриот врабец.
Ништо друго не се сеќавам.
Ме ужаснаа соновиве, пошто има куп симболи во нив, ако некој знае, нека ми каже што би значеле. Однапред фала.:smir:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Ај нека каже шо значи ова!!!
Сум сонувал како некоја женска ми се пуштала, ама не сум ја познавал:toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.070
Поени од реакции
7.673
во четвртокот ноќта значи на 16 07 една моја блиска сонуваше дека ќе има земјотрес и дента ми каза односно во петокот 17 07 подоцна во 17 30 цасот фати земјотрес во битола ај што значи ова .:toe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Сум сонувал како ми било роденден и една другарка почнала да ме гушка и да ме бацува во лице и јас сум и рекол да престане бидејќи лут сум и бил...а и во вистина и бев лут...шо значи ова?!
 

Цајканче

Мафијаш
Член од
19 јули 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Леле сонувам дека сум во шума и така идам ја да видам шо има и глеам гробишта,
на гробовите лежат едни луѓе цели у бело и изгледа спијат,идам понатаму и глеам нешто како црна светлина мислам еклипса така нешо и паѓам у некаква вода и немозам да излезам :jaj:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Сонуавав како со братми сме ја украле колата од дома и тој фати да вози а ја му казуав што да праи и така на еден паркин неможеше да допре и ја здупи вѕид.
Ај нека ми каже некој што значи ова или ова е само то сум опседнат со колата.

И да ми кажете што значи на сон пушка да сањаш да ми каже некој не од www.360macedonia.com/ да го извади
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Вака сега. Неколку пати неделава... Сонувам како ми стига порака на мобилен од девојка ми, во која ми вели дека нема да се видиме неколку дена оти ќе оди на одмор. Веднаш кога ќе ја прочитам пораката, се будам.

Anyone?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Вака сега. Неколку пати неделава... Сонувам како ми стига порака на мобилен од девојка ми, во која ми вели дека нема да се видиме неколку дена оти ќе оди на одмор. Веднаш кога ќе ја прочитам пораката, се будам.

Anyone?
Epa jas mislam deka devojka ti ke odi na odmor i nema da se vidite nekolku dena:toe:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
А да сонуваш како се гушкаш со саканата?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ај нека каже шо значи ова!!!
Сум сонувал како некоја женска ми се пуштала, ама не сум ја познавал:toe:
Сум сонувал како ми било роденден и една другарка почнала да ме гушка и да ме бацува во лице и јас сум и рекол да престане бидејќи лут сум и бил...а и во вистина и бев лут...шо значи ова?!
Потсвеста ти е тоа. Првиот сон ти е зашто сакаш да запознаеш некоја нова девојка која ке ти стане блиска. А ликот на девојката воопшто не е битен. Тоа е едноставно некоја девојка која си ја видел некогаш во животот и едноставно мозок ја избрал како лик за таа непозната. А второто ти е едноставно пресликување од реалниот живот во сонот. Една мисла низ денот е доволна за после да ја сонуваш.
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Веќе една недела сонувам ист сон (признавам ме мачи) :nesvest: како се гушкаме со едно типче, со кое се свиѓаме од мн порано, но нема шанси да сме заедно...
Ама гушкање значи, гушкање до бесвест...
шо значи ова?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Сонував како стојам пред куќата моја со некои немознати луѓе и ги чекав мајками и татко ми да дојдат да ми отворат ашто јас немав клуч.Ај нека ми каже некој што значи ова.
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Sonuvav delfin, kako pagja od neboto.. i se nurnuva vo moreto.. i prodolzuva da pliva i da skoka.. a jas go gledam..
Shto bi mozelo da znachi?..
Blagodaram odnapred. :)
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Хмм.. сонував како го врзуваат со јаже околу врат мојот комшија... и тој умира и потоа се префрлив на друг сон како се шетам со моите во Сиднеј а на гости сме биле кај моите баба и дедо кои никаква врска немаат со Сиднеј :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom