Сонови, толкување на сонови

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Сонував дека ми паднаа двата предни заби, и после тоа ми беше страв да се видам со женската. Ај некој ако има шанси да протолкува или да кажи шо значи ова
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
lele eden son nemozam uste da go zaboravam eve vaka pocnuva koga sum na terasa i tamu e Tose Proeski koj im frla nesto na komsiite a tiie toa go fakaat i se mnogu srekni.Potoa istoto i jas sum go pravel.Potoa kako da go vidov gospod i toj mi rece deka Tose ke ne cuva site i potoa mu vikam na dedo mi toa sto mi go kaza gospod ili nekoj covek ne mi tesknuva i posle nekoe demonce prepraveno kako angel mi zema nesto i potoa gospod so kruna na glavata zaedno so edna zena otidovme vo sprotivnata kuka da ja zememe knigata na koja imase srebren krst i da go zememe Tose .I posle ovoj nastan se pojavi edna devojka koja mi frli magija da ne mozam da zboruvam i posle toa mi dojde gjavolot da me napadne i devojkata se obide da me odbrani......I posle toa celo vreme toj mi se pojavuvase i plasese.......i na kraj vo pot se razbudiv....Koj znae ako moze da mi go protolkuva sonov pls?
kem oze li nekoj da se obide da mi go protolkuva sonov del od sonov go protolkuvav a del ne mozam.:uvo:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
aj nekoj neka mi kaze sto znaci sonov pls ...vaka beshe ..
sonuvav kako jas i momceto sme begale od nekogo ( ne znam od kogo znam deka bevme mnogu isplasheni )..i se najdovme na eden zid a okolu nas imashe voda...i ribi mnogu ..i jas pocnav da placam i da velam deka sakam da slezam od zidot..zatoa shto strav mi bilo..a momceto do mene beshe zastanat i se smeeshe i mi rece da ne se plasham se kje bide Ok...i vo eden moment poglednav nadolu od zidot..nakaj vodata i beshe mnogu visoko...i jas pocnav da pagjam ..i togas se razbudiv ...ima i drugi detali ama mislam ne se vazni.. ....

edit :
i da dodadam ova...drug son e ..sonuvam kako majka mi mi veli..treba da odish na lekar da ti zemat krv za da vidat koja krvna grupa si.i jas pocnav da placam i i rekov na majka mi ova : Ne sakam da odam na lekar zatoa shto kje otkrijat deka sum bolna... ama posle sepak otidov i vlegov vo edna prostorija i tamu edna mlada devojka izvadi edna igla i koga trgna da me bocne , jas se zavrtev nastrana i pocuvstvuvav bolka .

aj pls neka mi gi protolkuva nekoj ovie sonishta.
 
B

black angel

Гостин
sonuvav deka sum vo nekoj toalet i imam seks pri toa me vide edno devojce i mi vika sto pravis jas od tamu trcav preku plostad do doma dole imav samo gaki a gore nemav nisto trcav so racete preku gradi.protolkuva nekoj moze?
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Ви се случило некогаш да сонувате некој сладок еротски сон.. нешо со некоја типка ово-оно.. и кога ќе дојде она најслаткото се будите :(

И после пробувате на сила да го досоните

ама не иде м.м.е. (кој прв почна)
xax...секој сон истото па истото..и не знам шо се дешава...ама ноќеска ќе идам до крај:vozbud::vozbud:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
i jas sonuvav vcera eden son,povrzan so tose.go vidov kako stoi na most i sekade okolu nego imase sneg i mraz.bese mn nemiren sto oblekol trenerki a na kostum,a trebalo da odi nekade na pat.ima nekoe znacenje ova ili cisto onaka...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Jas sum ednaska sonuval kako odam na grobista vo 12-saatot i kako mi se zapocnalo trn vo nogata....Jas ripnav od krevetot i se zverozav...No toa ne e strasno sonovite ne se veruvaat nikogas!!!
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
i jas sonuvav vcera eden son,povrzan so tose.go vidov kako stoi na most i sekade okolu nego imase sneg i mraz.bese mn nemiren sto oblekol trenerki a na kostum,a trebalo da odi nekade na pat.ima nekoe znacenje ova ili cisto onaka...
во последно време многу луѓе сонуваат сонови со тоше....мислам дека нема значење некое посебно сонот...
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
шо значи да сонуваш како му даваш инекција на докторот да те боцне во срцето за да ти го излечи , и тој ми вика е шо има да ти го боцкам еве погледни го на екранот нема ништо целото е скршено... и го глеам на екран такво како нацртано целото искршено! ќутев на сон како засрамена оти немам срце... а слично е такво и на јаве:toe:
шо сакаше да каже ?
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Сонував дека една моја пријателка и брат и, дошле да ме земат од некаде за да одиме прво во некој Паб (кој често го сонувам во различен контекст), за потоа да одиме на училиште повод некоја манифестација.
Сум била прилично свечно облечна за таква работа и не сум носела чевли и кога сме стигнале во Пабот, пријателка ми, ми дала да облечам нејзини чевли кои ми биле многу широки.
Потоа сме заминале на Кеј и таму сме ја виделе професорката по македонски како прави нешто во водата.

Толку ... се разбудив, не заминавме на манифестацијата. :luta:
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Сонував дека една моја пријателка и брат и, дошле да ме земат од некаде за да одиме прво во некој Паб (кој често го сонувам во различен контекст), за потоа да одиме на училиште повод некоја манифестација.
Сум била прилично свечно облечна за таква работа и не сум носела чевли и кога сме стигнале во Пабот, пријателка ми, ми дала да облечам нејзини чевли кои ми биле многу широки.
Потоа сме заминале на Кеј и таму сме ја виделе професорката по македонски како прави нешто во водата.

Толку ... се разбудив, не заминавме на манифестацијата. :luta:
според твојот сон мислам дека си оптеретена со небитни ствари и луѓе и си заљубена?
 
С

Сатори

Гостин
~*~

според твојот сон мислам дека си оптеретена со небитни ствари и луѓе и си заљубена?
Јас сум преоптерена со се што треба и не треба, немам време за да живеам.А заљубена ... не, не сум.:devojce 1:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе за соништата мислам дека нема нешто за токување зошто како што знам тие се креација на нашата фантазија. Така да не верувам дека ќе истолкуваме нешто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom