Сонови, толкување на сонови

^182^

The New Girl
Член од
12 јануари 2008
Мислења
77
Поени од реакции
25
чисто речено незнам дали да им верувам на соновите. еден пат сонував нешто и плачев како луда во сонот, а другиот ден па се смеев многу во сонот ... чудни нешта хаха

а иначе викат дека ако плачеш во сонот тоа значело дека ке си многу срекен.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
а за време на сон ако имаш ејакулација
хахахахахахахахаха
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
sonovite se cista potsvest za koja ni nie samite ne sme svesni...poveke sostojba na um..bi rekla...se ona sto nesvesno go registrira nasiot mozok e pretoceno vo son...iako se neverojatni sonovite i najcesto so cudni nevoobicaeni sodrzini sepak smetam deka cesto se ispolnuvaat togas koga znaeme tocno da gi tolkuvame znacite,no bidejki postojat poveke mislenja i desifriranja na istoimenite...retko koj se zanimava so toa moze da ja sfati sustinata na svojot son....
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
шо значи да сонуваш како му даваш инекција на докторот да те боцне во срцето за да ти го излечи , и тој ми вика е шо има да ти го боцкам еве погледни го на екранот нема ништо целото е скршено... и го глеам на екран такво како нацртано целото искршено! ќутев на сон како засрамена оти немам срце... а слично е такво и на јаве:toe:
шо сакаше да каже ?
Doktorite inekcijata ja stavat za da te izlecat.Silno posakuvas da ja prebolis ljubovta koja te povredila.Sakas da go izlecis tvoeto srce.Veruvaj ke uspees samo treba da si silna i da imas volja.
Srceto znaci radosta,cista ljubov,koja vo brzo vreme tebe ke ti se sluci.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А што значи да сонуваш црни мртви мачки..Сум одела во шума и цело време сум гледала мртви мачки,претежно црни!:toe:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Јас сонувам дека се гледам во огледало. И одеднаш почна брада да ми расте. Голема кафена брада.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
А што значи да сонуваш црни мртви мачки..Сум одела во шума и цело време сум гледала мртви мачки,претежно црни!:toe:
Според старото верување, ако видиш мачка ти претстои измама, кражба, непотребни трошоци...Црна мачка значи несреќа и опасност, но ако е мртва значи победа врз непријател.
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Мајка ми сонувала мртовец како го носат со уште некој непознат човек во вреќа и го оставаат негде. Може некој да ми каже што е ова, многу ми е страв. Поздрав
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ај ПЛСССС нека ми каже некој шо значи да се сонуваат црви ?

Уф одвратен сон ..каде и да се свртев црви имашее..
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Ај ПЛСССС нека ми каже некој шо значи да се сонуваат црви ?

Уф одвратен сон ..каде и да се свртев црви имашее..
уфф,ако веруваме во се што ќе прочитаме за нашите сонови..ама еве црви значат болест или лоши вести..
се надевам дека не е точно ова:pipi:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Мајка ми сонувала мртовец како го носат со уште некој непознат човек во вреќа и го оставаат негде. Може некој да ми каже што е ова, многу ми е страв. Поздрав
луѓе што сонувате глупости??
мртовец значи тага во куќа,болест или несреќа

леле ме вадите од памет со лошиве сонови:uvo:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
naprotiv mrtovec ne znaci nisto loso.da se vidis sebesi mrtva toa zncai deka ti umrelo nekoe zlo,i te ocekuva dobro zdravje,da razgovaras so mrtovec znaci srekja vo idnina,da zakopas nekogo znaci deka ke resis nekoj problem.neznaci deka ako nesto na jave e loso i bolno deka i vo sonot go ima istoto znacenje
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
I sega imame kontradiktorni informacii za mrtovecov STO E TO4NO ili OPASEN po4ekaj ke vidis
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.738
Поени од реакции
9.729
Вчера вечер го сонував најубавиот сон што досега го имам сонувано во мојата богата соновна кариера. Летав над една река, во прекрасен предел, водата беше кристално чиста и плитка, на моменти одскокнував од камењата кои беа во неа, се одбацував од дрвата на бреговите... мајка ми беше на едниот брег ми викаше: пази дрво има тука... јас си летав ли си летав... мераци. Запамтив дека кога стигнав до крајот, имаше еден стар сив пингвин.. Тоа би било тоа :) Што значи?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Вчера вечер го сонував најубавиот сон што досега го имам сонувано во мојата богата соновна кариера. Летав над една река, во прекрасен предел, водата беше кристално чиста и плитка, на моменти одскокнував од камењата кои беа во неа, се одбацував од дрвата на бреговите... мајка ми беше на едниот брег ми викаше: пази дрво има тука... јас си летав ли си летав... мераци. Запамтив дека кога стигнав до крајот, имаше еден стар сив пингвин.. Тоа би било тоа :) Што значи?
Тоа значи дека иако живееш во убав свет бојата на пингвинот СИВА ни укажува дека нешто не е добро :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom