Сонови, толкување на сонови

С

Сатори

Гостин
~*~

Сонувам чудни луѓе со големи насмевки, наелектризирана коса и злобен поглед?
 
M

mistikraptor

Гостин
Се мечував со еден противник (не памтам кој) и во исто време јас го прободев него и тој мене.. WTF?!?
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Јас во последно време сонувам само тепачки незнам зошто така:toe::toe::toe:
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
jas u posledno vreme sonuvam samo bebinja kojznae so znaci toa,a najubavo mi e koga sonuvam kako sum so nekoj tip taka ubav,pa duri i vo sonot se oseka toa ubavo cuvstvo,vozbudata, ama se trae kratko i nasabajle se bydam srekna i pak sakam da go sonuvam sonot ama nisto..........zaso taka mora...................:toe:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
Mnogu cesto sonuvam kako na pocetokov od sonot sum so patiki se normalno i posle naednas se gledam vo nozete i sum bos bez patiki i corapi, vo poslednata pola godina precesto sonuvam takvi nekoi sonovi, i toa situaciite se razlicni ama toa so patikite isto od pocetok imam i na kraj nemam. mnoooooooogu cudno aman nekoj da mi kazete so znaci sonov
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
А зошто сонуваме некој сон повеќе пати?!
Мене ми се случило да сонувам еден ист сон на неколку пати.

Вака оди сонот:
Се наоѓам како на некоја плажа, која е всушност како височинка целата е како некој рид со трева. На него има многу луѓе (кои си дошле на плажа).Водата т.е. езерцето е многу бистро, убаво така, а како наспроти плажава има некој рид на сред езеро.
Јас во сонот не сум на возраст на која што сум сега туку се сонувам како помала и сум дојдена тука на одмор со родителите и со сестра ми. И еднаш(кога го сонувам сонот) се шетав на плажата и таму налетав на тетка ми и братучетка ми кои беа меѓу луѓето на плажата. Потоа влегов во водата да пливам и имав на мене гума (бидејќи не сум знаела да пливам во сонот) и уствари не пливав него како да лебдев над водата( и сама бев немаше никој друг во водата ).И одеднаш од небото почнаа да летаат некакви “дискови“ кои сечеа. Мене татко ми ме викна (кој беше во водата) да одам кај него за да ги избегнам “дисковите“ и јас тргнав накај него и ги избегнав.

Потоа пак друг пат кога го сонував сонот се исто беше само не беа тука тетка ми и братучетка ми.

И еднаш кога го сонував сонот се беше исто (без тетка ми и братучетка ми) само што кога почнаа да летаат “дисковите“ еден не успеав да го избегнам и тој ми ја скрати косата.

Од тогаш (откако ми ја скрати косата еден “диск“) не сум го сонувала сонот.

Може некој да ми каже нешто во врска со ова?!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Што е да сонуваш како минеш низ гробишта со најблиските?
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
можеби има некоја работа што си ја премолчувате, некаков проблем... гробишта обично значи криење нешто
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
А ај ако може некој ова да ми го протолкува...

Сонував сме патувале со мајка ми и татко ми некаде со кола бевме,и на патот имаше гробишта,ама не обични гробишта,туку беа наредени како под конец и наместо надгробни плочи имаа ружи,бели ружи.
Потоа излеговме со мајка ми од кола и отидовме накај една патека што водеше накај шума.И тука скоро кај шумата имаше уште едни исти такви гробишта,само тука ружите беа црвени.И мајка ми ми рече ај да одиме по патов,а јас почнав да вриштам,не сакав да одам натаму,накај шумата,и тогаш од дрвата од шумата се појави едно девојче 10 год.најмногу имаше и беше целото прлаво и јас почнав уште повеќе да вриштам и се разбудив од страв.

Е сега рековте гробишта значело нешто дека премолчуваме,ама не ми е јасно што беа ружите и што значеше девојчето.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Дали некој знае што е да сонуваш крадци кои влегуваат во куќа?
И дали некој знае што е кога сонуваш гол човек?
:smir:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
zavisi kogo go sonuvas gol:ako e partnerot, znaci silen seksualen naboj, ako sonuvas blizok prijatel, golotijata ja oznacuva negovata vernost,a moze da znaci i griza ili bolest, ako covekot sto e gol ne go znaes, ako se sonuvas sebe si gol znaci deka nekoja rabota sto si ja kriel, ke izleze na videlina koga najmalku se nadevas!
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
zavisi kogo go sonuvas gol:ako e partnerot, znaci silen seksualen naboj, ako sonuvas blizok prijatel, golotijata ja oznacuva negovata vernost,a moze da znaci i griza ili bolest, ako covekot sto e gol ne go znaes, ako se sonuvas sebe si gol znaci deka nekoja rabota sto si ja kriel, ke izleze na videlina koga najmalku se nadevas!
Човекот беше близок мој. Ок фала многу.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
А да ми каже некој дали нешто значи сонов ..

Сонував како сум излегла со другарка ми и го сретнав момчето во сон , ама во сонов како јас и он бевме скарани , и кога се разминавме свртевме глава еден на друг..Подоцна у сонот дознав као демек јас сум му се налутила затоа што заминал да живее некаде далеку без да ми каже , ама сеа као се вратил нешто као и ме молеше да се смириме..И после нешо правевме моабет , и се гушнавме и така во таа положба останавме се додека не се разбудив:)..

Сонов не е којзнае што , ама додека сонував многу беше реално , па ете ми остави впечаток..

Дали значи нешто ?

edit : И исто така у последно време ептен често сонувам дека го изневерувам момчето , и лошо се осеќам за време на сонот..?
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Е ќе ми каже ли некој, што значи на сон да си ги сечаш ноктите на нозете ? ( знам оти е глупо , ама многу често тоа го сонувам ) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom