Сонови, толкување на сонови

Член од
23 јули 2019
Мислења
6
Поени од реакции
6
Zdravo dali nekoj znae sto znaci sonov sonuvav kako slavam rodenden no dojde i pocinat covek ne se ni pozdravivme nisto samo onaka go vidov i potoa go snema ne go vidov povejke dali e nekoj predznak za loso nesto mn me voznemiri sonot rodenden mie za 3 mes :( se plasam da ne mi se desi losoto
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
4.348
Поени од реакции
5.154
Zdravo dali nekoj znae sto znaci sonov sonuvav kako slavam rodenden no dojde i pocinat covek ne se ni pozdravivme nisto samo onaka go vidov i potoa go snema ne go vidov povejke dali e nekoj predznak za loso nesto mn me voznemiri sonot rodenden mie za 3 mes :( se plasam da ne mi se desi losoto
... велат, ако не се поздравуваш, не го допираш починатиот на сон што ти доаѓа тоа не значи лошо, напротив ако имаш блиска роднина почината велат дека таквото доаѓање те чува од други проблеми!
... мислиш само тебе ти е страв и имаш црни мисли? и наместо да гледаш напред позитивно, гледаш све опасност и негативно? пола сме како тебе, а пола се спротивно безстрашливи и многу позитивни, па не внимаваат мислат све што лета се јаде, така да и тоа не чини и тие го кркаат стапот оти не внимаваат, ама во обратен правец!
...така да тешко некој да ја има средината, важно надвлади го Ти твојот мозок, а не тој тебе... барем потруди се!
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
6
Поени од реакции
6
... велат, ако не се поздравуваш, не го допираш починатиот на сон што ти доаѓа тоа не значи лошо, напротив ако имаш блиска роднина почината велат дека таквото доаѓање те чува од други проблеми!
... мислиш само тебе ти е страв и имаш црни мисли? и наместо да гледаш напред позитивно, гледаш све опасност и негативно? пола сме како тебе, а пола се спротивно безстрашливи и многу позитивни, па не внимаваат мислат све што лета се јаде, така да и тоа не чини и тие го кркаат стапот оти не внимаваат, ама во обратен правец!
...така да тешко некој да ја има средината, важно надвлади го Ти твојот мозок, а не тој тебе... барем потруди се!
Vo pravo si potpolno so ovaa sostojba se boram 6 god vejke vo niedna stvar negledam pozitiva samo negativnost :/ fala za odgovorot
 
Член од
10 септември 2013
Мислења
6
Поени од реакции
0
Сонував како пред порта во автомобил ме чека поранешен дечко насмеан, излегувам се грижам што долго ме чекал му давам пари и заминува, надвор врне дожд ноќ.
Потоа седам пред капија свети силно сонце доаѓа непознат дечко ме гушка тажна како да плачам ми вика помина се добро е станувам прегрната со него ја отвара капијата и влегуваме заедно внатре.
Знае некој што значи сонот.?
Благодарам
 
Член од
29 март 2019
Мислења
103
Поени од реакции
39
Sakam da prasham ama nemashe takva tema Dali znaete shto znaci ako nadete paricka 10 denarka metalna so krst na nejze kako grebeno.?

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk
 
Член од
31 октомври 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdr imam malo bepce sinoka sonuvav kako paga zmija pred mene jas se isplasiv i zedov da ja mavam so raka noga i taa otide vo kebenceto na beoceto kade toj spiese vleze i jas zedov da ja baram za da izleze od tamu videjki mnogu se isplasiv cel den go mislam sonot i me maci nogu
 
Член од
6 април 2015
Мислења
382
Поени од реакции
124
Сонував како сама сум го вадела катникот(шееската) и имало и крв малку , еден корен сум го извадила уште еден имало внатре па сум рекла дека ке одам на заболекар да ми го доизвади коренчето што останало внатре...
 
Член од
10 септември 2013
Мислења
6
Поени од реакции
0
Знае ли некој што значи да се сонуваш како невеста облечена во венчаница, при тоа се гледам во огледало косата ми се допаѓа и шминката венчаницата не им велам се премислив нема да се мажам јас не сакав ваква венчаница не сум убава, во тој момент даѓаат сватовите јас им велам не ги пуштајте не се мажам. Потоа го гледам фустанот темно плав а на раменици ми ставаат крпа.
А пред тоа сонував братучедка во венчаница одиме заедно фатени за рака насмеани пред многу луѓе.
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
100
Поени од реакции
26
Jas pred nekoe vreme sonuvav dvajca drugari koj sto ne sum gi slusnala od damna izgubiv i kontakt od niv i posle nekoj den edniot mi pisuva poraka na viber a drugiot na fb i mnogu cudno mi padna i bas na edniot drugar mu kazav za sonot on se stapisa i uste ne mu e jasno
 
Член од
10 ноември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мојата баба почина пред 29 дена, меѓутоа денеска ја сонував нејзината смрт со истите детали кои што ги знам за нејзината смрт освен тоа што во сонот таа почина во кујната додека нејзиното тело беше пронајдено во дневната соба. Што мислите што може ова да значи?
 
Член од
7 ноември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
21
рециси еднас месецно дозивувам дезаву во континуитет со години а и некој слуцки доколку ги сонувам знам дека тоа ке ми се слуци ги протолкувам едноставно барем едно 5,6 сонови имам приметено години наназад
Автоматски споено мислење:

Мојата баба почина пред 29 дена, меѓутоа денеска ја сонував нејзината смрт со истите детали кои што ги знам за нејзината смрт освен тоа што во сонот таа почина во кујната додека нејзиното тело беше пронајдено во дневната соба. Што мислите што може ова да значи?
по мое бесе задусница , требало да поделис малку храна наполитанки таква работа бидејки спомнувас кујна
 
На врв Bottom