Сонови, толкување на сонови

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од vmx, 12 јуни 2005.

 1. Ропэто

  Ропэто

  Член од:
  11 мај 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Имам сонувано како одам по некој рамен пат со мојата помала сестра било денски, здогледувам некоја мала кола како југо нешто, после некое време сме дошле до некоја угорница била кратка, но одвај сме ја поминале, а од страните имало дрва било шума, кога сме ја поминале пред нас имало неколку бараки и јас сум и рекла на сестра ми "што е убаво да го носев мојот телефон ќе го сликав" и таа во тој момент ми го даде нејзиниот Самсунг, потоа како сме влегле во една жолта барака и сме излегле од неа кога сме излегле било ноќе и имало вирчиња на секаде како предходно да врнело и јас сум одела по вировите, сме трчале се до една автобуска станица каде што требало да чекаме 22-ка 22-А или 64-А и таму сум ја сретнала поголемата моја сестра со некоја нејзина другарка, имало многу автобуси изнаредено и не сум можела да видам дали има некој таков автобус, но после некое време од тие автобуси се појавила 22-А и бидејќи чекала долго време и неколку луѓе се качиле на нас не ни застана иако мавтав со раката за да го сопрам и затоа си продолживме пешки во ноќта и околу нас имаше некои продавници за облека.

  Се што знам е дека ако сонуваш угорница дека ќе надминеш некој проблем, ама според угорница така бидејќи беше кратка нема да трае долго проблемот, дека ако ја сонуваш сестра ти ќе имаш помош во тешкотии и дека ако ти избега автобус пред нос ќе дочекаш сиромаштија во иднина ако не сега.
   
 2. Ропэто

  Ропэто

  Член од:
  11 мај 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Можеби треба да се вратиш во Македонија те вика назад државата или да не има некој проблем распрашал се можеби Македонија е побезбедно место за живеење од Америка.
   
 3. redfogv

  redfogv Царица

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1.535
  Допаѓања:
  925
  Па,да,така е.
  Ќе имаш проблем или повеќе кои лесно ќе се решат,но само ако се потрудиш,а ќе постои и можност за помош од други лица.
   
 4. butterfly96

  butterfly96

  Член од:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  1:
  sto znaci da sonuvas ja sonuvash kako vleguvash vo bolnica razgovaras so doktor,posle toa sonuvav rodnini ko im ikazuvaat majka mi ne e dobro ,pa jas idam nakaj nea i sumtazna ja pregrnuvam ?
  2:sto znaci da sonuvas avtomobilska nesrekja ,bevme jas ,tatko m i i brat mi ,izleguvmae zivi a samo na brat lezi povreden i mu gi gledam stapalata kako otseceni?
   
 5. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.742
  Допаѓања:
  14.430
  Значи дека имаш премногу работи во глава за кои што се грижиш, свесно или потсвесно.
   
 6. butterfly96

  butterfly96

  Член од:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  fala ti ,ocigledno ke treba mozokot na relax ,i uste ova sto znaci cesto da sonuvas deka docnis,sonuvam budilnik kako zvoni :D
   
 7. Najbudalata

  Najbudalata

  Член од:
  25 октомври 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Поздрав.
  Скоро секои сонови имам внатрешна болка како срцето да ме боли и кога ке се разбудам ме боли душата во живо ( откако ке се разбудам )
  1. Сонував пред некој ден како во една пустина и имало како дупка и ние сме биле во дупката ( јас и другари од школо ) а на врвот односно надвор од дупката како да не гледа Wolverine ( Wolverine оној ликот од филмовине знаете нели? ) и викаше Ке ве убијам нешто така. И јас сакав телепортација до станот на мој роднина а таму сите од школо ( женски / машки се забавуваат само они ) Значи другари / ки во станот на мој роднина. И после сме се упатиле на шетаме негде и се имам тепано со еден мој другар ( каде јас победив давајќи го во вир -_- ) и му кажувам да не се закача со мене дека ке има проблеми. А тој е истиот другар школски кој претходно го убил Wolverine. Значи скроз целиот сон чувствувам болка во душата / срцето и кога се разбудив имав исто болки внатрешни.
  Иначе да напоменам дека не гледам филмови ич. Немам филм гледано уште во зимово и не сум заинтересиран со филмовите.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.742
  Допаѓања:
  14.430
  Повторно ти е грижа, не сакаш да доцниш.
  Ти си оној кој ќе креира нова генерација мутанти, y-men.
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 9. butterfly96

  butterfly96

  Член од:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  fala Anon <3
   
 10. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  82
  Што значи да ја сонуваш личноста која ја сакаш? Таа има друг но сепак јас ја сакам. Таа во сонот плачеше а јас ја гушнав и ја утешував.
   
 11. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.742
  Допаѓања:
  14.430
  Дека не си ја преболил.
   
  На Solaire of Astora му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  82
  Не значи ли нешто дека ќе се заљуби во мене?
   
 13. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.742
  Допаѓања:
  14.430
  За жал, не.
  Соновите не можат да ти ја предвидат иднината.
  Соновите може да те забавуваат, уплашат, и често да ти кажат што те мачи, свесно или потсвесно.
   
  На Маск и redfogv им се допаѓа ова.
 14. butterfly96

  butterfly96

  Член од:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  sonuvav kako idam nakaj crkva i nad mene preletuva crna ptica jas mnogu s eispasiv ,psole vlegov vo crkva ,smao na toa se sekjavam :)
  Isto posle toa vtoriot son mi bese deka adam cokoladna krofna so kolega ,a znam deka za jadenje vo son ne zborat dobro :(
  izvini so zamaram Anon
   
 15. Gugaa

  Gugaa

  Член од:
  21 јануари 2018
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  1
  Sonuvav samovila so magicno stapce bese,nesto ja prasuvav da proveri,ja prasuvav dali me saka sega sakaniot,i go napisa negovoto ime,potoa go vidov covekot kako lezi vo matna voda polugol,i od vodata izleze edna zena,sto moze da e ova,mislenje?
   

Сподели преку: