Сонови, толкување на сонови

Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Здраво,
моментално живеам во Америка ама скоро секоја вечер сонувам како сум дома у Струмица. Шо и да сонувам секогаш се случува дома. Тоа трае од поодамна па многу ме интересира ако некој можеби знае што би значеле овие сонови. Благодарам
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Сонување на скршени/паднати заби вообичаено е знак за вознемиреност поради она што му се случува на човекот во животот-промени,транзиции,болка поради загуба или ранливост,или пак,чувство на несигурност.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Zdravo,momentalno sum vlubena vo eden covek go sonuvam no toa e normalno,e sega eden son mnogu me zacudi sonuvav kako sme bile vo eden market,I tamu imase edna kako da kazam kokoska odnosno kvacka I toj ja cekase da se ispili odnosno I pravese nesto I taa gi snesee pilinjata,toj gi zema gi nosese vo rakaa I pomina pokraj mene so niv me pomazi po liceto,bev mnogu vozbudena,moze li nekoj da mi kaze sto bi znacelo ova.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Zdravo,momentalno sum vlubena vo eden covek go sonuvam no toa e normalno,e sega eden son mnogu me zacudi sonuvav kako sme bile vo eden market,I tamu imase edna kako da kazam kokoska odnosno kvacka I toj ja cekase da se ispili odnosno I pravese nesto I taa gi snesee pilinjata,toj gi zema gi nosese vo rakaa I pomina pokraj mene so niv me pomazi po liceto,bev mnogu vozbudena,moze li nekoj da mi kaze sto bi znacelo ova.
Ти беше помазена од пилињата на златната квачка.
Ќе те следи 7 години среќа во животот.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Па во 7 години среќа може и тоа да биде. Само треба цврсто да замислуваш тоа што го сакаш и ќе се среди, ќе биде добро.
Navistina li to znaci,inaku prv pat sonuvam kako nekoj me gali so pilinja I toa bas toj.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Zdravo,momentalno sum vlubena vo eden covek go sonuvam no toa e normalno,e sega eden son mnogu me zacudi sonuvav kako sme bile vo eden market,I tamu imase edna kako da kazam kokoska odnosno kvacka I toj ja cekase da se ispili odnosno I pravese nesto I taa gi snesee pilinjata,toj gi zema gi nosese vo rakaa I pomina pokraj mene so niv me pomazi po liceto,bev mnogu vozbudena,moze li nekoj da mi kaze sto bi znacelo ova.
Би значело да престанеш да креираш нови профили.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
A zosto bas toj me pogali neznam.
Како што ти кажа Анон,твојот сон ти „порачува“ дека ти претстои можност или шанса за среќа,еве со тој човек.Можеш да се обидеш да си ја „изградиш“ среќата,но треба да бидеш претпазлива бидејќи сонувањето на кокошка и пилиња не е секогаш знак за „совршена среќа“.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Синока девојками ме сонила како ја изневерувам со колешка од работа што му беше девојка на мој најдобар другар исто и тој не фатил и пчнал да ми збори како сум можел кај ми била честа каков другар сум бил исто девојками ми зборела слични ствари тој ја тешел и тнт... (инаку да точно е дека сум ја изневерил со истата таа личност и другар ми се беше распрашувал но уште не е сигурен.. А инаку и тој ни е колега на работа) заборавив девојками била трудна и и се слошило и го загубила бебето...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Синока девојками ме сонила како ја изневерувам со колешка од работа што му беше девојка на мој најдобар другар исто и тој не фатил и пчнал да ми збори како сум можел кај ми била честа каков другар сум бил исто девојками ми зборела слични ствари тој ја тешел и тнт... (инаку да точно е дека сум ја изневерил со истата таа личност и другар ми се беше распрашувал но уште не е сигурен.. А инаку и тој ни е колега на работа) заборавив девојками била трудна и и се слошило и го загубила бебето...
Несомнено значи дека и претстои блескава кариера доколку се одлучи да пишува Венецуелски ТВ новели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom