Сонови, толкување на сонови

Член од
1 ноември 2017
Мислења
66
Поени од реакции
40
Јас имав вчера донекаде луциден сон каде што бев свесен дека сонувам. За жал, траеше кратко но, барем ќе го задржам во мислите до крајот на животот. ;)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Јас имав вчера донекаде луциден сон каде што бев свесен дека сонувам. За жал, траеше кратко но, барем ќе го задржам во мислите до крајот на животот. ;)
И, ќе бидеш задоволен само од тоа?
Зар не сакаш да ги усовршиш своите вештини и да можеш и понатаму да имаш луцидни сонови?
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Обично не пишувам, но сега ме мачат сонови кои се повторуваат. Барам објаснување некој ако може да ми даде. Стварно ќе му бидам благодарна.
Веќе неколку недели по ред сонувам ист сон во различни верзии, но се се сведува на исто, трчам по автобус кој ми заминува. Во него се или мојата фамилија или мојот вереник. Во едниот сон заборавив да земам пари и се вратив по новчаникот кој беше црвен и кога го отворив беше празен, па се позајмував од мајка ми и кога стигнав до автобуската автобусот веќе беше заминат. Во него беше мојот вереник. Во другиот сон, ни заминал автобусот и сме требале со мајками и сестрами да стигнеме до некоја дестинација и сме барале човек некој да не префрли никој не прифаќал. Прифатил еден човек од Турска националност и сме влегле во црн мерцедес со црни стакла. Последно што сонував беше дека сум го пропуштила авионот во кој требало сите да се возиме, и моето семејство и мојот вереник. Буквално го гледав како полетува, бидејќи сум каснела на аеродром. Сме закасниле затоа што татко ми лежејки во едната соба на кревет викал има време кај брзаш, а вереникот мој гледајќи телевизија исто ми рекол има време кај брзаш ќе стигнеш.

И последно што е многу поразлично од овие сонови е како седиме јас и мојата фамилија на сред една зелена река, водата околу нас не е ни матна ни бистра и гледаме крап како поминува покрај нас. Ручаме во сред река на маса. Погледнувам нагоре и гледам само ридови околу мене и чист воздух, ведро небо и сонце како не пече.

Ве молам ако некој навистина знае да ми ги протолкува соновиве да ми помогне. Премногу ќе ми значи. Во еден тежок, стресен и преоден период сум.

Фала Ви дечки.
 
Член од
19 февруари 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo,sonuvav deka umiram vo sonot odnodno imav tahikardija ii toa nekolku pati po red, jas lezev vo krevetot i ne mozev da mrdnam, prbuvav da viknam za pomos no ne mozev. Koga se razbudiv srceto mi cukase mn brzo. No isto taka pred nekoj den imav navistina tahikardija na trening. Moze mislenje sto znaci
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Обично не пишувам, но сега ме мачат сонови кои се повторуваат. Барам објаснување некој ако може да ми даде. Стварно ќе му бидам благодарна.
Веќе неколку недели по ред сонувам ист сон во различни верзии, но се се сведува на исто, трчам по автобус кој ми заминува. Во него се или мојата фамилија или мојот вереник. Во едниот сон заборавив да земам пари и се вратив по новчаникот кој беше црвен и кога го отворив беше празен, па се позајмував од мајка ми и кога стигнав до автобуската автобусот веќе беше заминат. Во него беше мојот вереник. Во другиот сон, ни заминал автобусот и сме требале со мајками и сестрами да стигнеме до некоја дестинација и сме барале човек некој да не префрли никој не прифаќал. Прифатил еден човек од Турска националност и сме влегле во црн мерцедес со црни стакла. Последно што сонував беше дека сум го пропуштила авионот во кој требало сите да се возиме, и моето семејство и мојот вереник. Буквално го гледав како полетува, бидејќи сум каснела на аеродром. Сме закасниле затоа што татко ми лежејки во едната соба на кревет викал има време кај брзаш, а вереникот мој гледајќи телевизија исто ми рекол има време кај брзаш ќе стигнеш.

И последно што е многу поразлично од овие сонови е како седиме јас и мојата фамилија на сред една зелена река, водата околу нас не е ни матна ни бистра и гледаме крап како поминува покрај нас. Ручаме во сред река на маса. Погледнувам нагоре и гледам само ридови околу мене и чист воздух, ведро небо и сонце како не пече.

Ве молам ако некој навистина знае да ми ги протолкува соновиве да ми помогне. Премногу ќе ми значи. Во еден тежок, стресен и преоден период сум.

Фала Ви дечки.
Обично и јас не пишувам и не толкувам (барем на форумов али ќе се обидам во твојов случај)
Заминувањето на автобусот е целата фрка околу ќесето итн е од некој преголемиот стрес што ти се случил или ти се случува.Исплашена си од загуба на најбилските штом ги сонуваш често во ЛООП сон,празнината во новчаниот е за на немањето помош(од никаде),или недобивањето помош од лица што очекуваш. Во ЛООП соновите каде што се се планира патување а не се патува е јасно дека сакаш да избегаш (најчесто од себе поради некои одлуки). Мој совет доколку имаш слични грижи мора да ги испуштиш како што сите ти кажуваат во соновите дека има време и да се смириш.
Другиот сон кој дава спокојство ти укажува какви чекори треба да превземиш во реалноста т.е сплотување и разбирање помеѓу фамилијата. Поздрав
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
zdravo,sonuvav deka umiram vo sonot odnodno imav tahikardija ii toa nekolku pati po red, jas lezev vo krevetot i ne mozev da mrdnam, prbuvav da viknam za pomos no ne mozev. Koga se razbudiv srceto mi cukase mn brzo. No isto taka pred nekoj den imav navistina tahikardija na trening. Moze mislenje sto znaci
Тоа е претскажување.Потсвеста дава сигнал дека нешто не е во ред со телото.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Se sonuvav kako nevesta,imav mnogu ubava vencanica site se cudea,no mladozenecot nee mi se pojavi najprvo bese poznanik I toa star covek okolu 40god,potoa iscezna od sonot neznaevme koj e mladozenecot,I cesto go sonuvam praznikot Gurgovden I ednas sv.Gorgi toa pocna otkako se zase zalubiv vo covekot so toa Ime Gorgi I toa na sam den Veligden.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.954
Succubus

(plural: succubi) a creature of female form who has sexual intercourse with men in their dreams and fantasies. Etymology: Middle English, from Medieval Latin, alteration of Latin succuba paramour, from succubare to lie under, from sub- + cubare to lie, recline.

"The terms incubus and succubus have been applied indiscriminately by the Church Fathers to elementals. The incubus and succubus, however, are evil and unnatural creations, whereas elementals is a collective term for all the inhabitants of the four elemental essences. According to Paracelsus, the incubus and succubus (which are male and female respectively) are parasitical creatures subsisting upon the evil thoughts and emotions of the astral body.

These terms are also applied to the superphysical organisms of sorcerers and black magicians. While these larvæ are in no sense imaginary beings, they are, nevertheless, the offspring of the imagination. By the ancient sages they were recognized as the invisible cause of vice because they hover in the ethers surrounding the morally weak and continually incite them to excesses of a degrading nature.

For this reason they frequent the atmosphere of the dope den, the dive, and the brothel, where they attach themselves to those unfortunates who have given themselves up to iniquity. By permitting his senses to become deadened through indulgence in habit-forming drugs or alcoholic stimulants, the individual becomes temporarily en rapport with these denizens of the astral plane.

The houris seen by the hasheesh or opium addict and the lurid monsters which torment the victim of delirium tremens are examples of submundane beings, visible only to those whose evil practices are the magnet for their attraction."

Secret Teachings of All Ages (1928) by Manly P. Hall

Gnostic Teachings

Моите сукубуси.
 
Член од
16 април 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво нова сум
Сонував како ми паѓаат предните заби .... сите знаеме што значи тоа. Некако како да беа вештачки заби ама јас само што ги фатив се тргаа и ставаа. Се разбудив пребледена одмапроверив што значи, иако знаев- смрт на ваша блиска личност. Една другарка исто така сонуваше за преден заб и најде толкување дека најстариот член од фамилијата ќе ипочине, сеуште е жива жената. Пу пу одамна беше тој сонот. Некој ако има слични искуства ве молам плачам, пишувам и се тресам. Да се надополнам. Забите ми беа како навлаки, како вештачки и јас незнаев дека имам вештачки заби т.е навлаки и полека сум ги тргала и после сум сфатила дека можат пак да се наместат ама дека се вештачки. Ама кај мене не биле само навлаки туку навлаките ми биле и заби воедно.Кога сум ги тргнала сум немала ништо. Ова тргање на забите воопшто не ме болеше. Прочитав сеа дека тоа значи и губење на самодоверба, дека во скоро време сум била брзоплета и сум навредила некого. Вистина е оти сум во пмс и не пазам што зборам само вреѓам, инаку не сум таква личност да вреѓам.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Dali poznavate nekoj sto znae da tolkuva sonista,itno mi e.
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
3
Ви се случило некогаш да сонувате некој сладок еротски сон.. нешо со некоја типка ово-оно.. и кога ќе дојде она најслаткото се будите :(

И после пробувате на сила да го досоните

ама не иде м.м.е. (кој прв почна)
А ако сонуваме тип исто е или има друго значење :)
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
22
Поени од реакции
4
А кога доаѓаш до некој дел и се будиш и после сакаш да видиш продолжеток хаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom