Сонови, толкување на сонови

Член од
7 август 2009
Мислења
115
Поени од реакции
16
Се сонував себе си во невестински фустан, и не не сакам да се мажам -.-
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Ајде кој знае да толкува сонови, по трет пат сонував дека сум на свадба кај блиска личност:pipi:
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ајде кој знае да толкува сонови, по трет пат сонував дека сум на свадба кај блиска личност:pipi:
Ако уште невестата ја виде во невестинско, лом во реалниот живот.
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Јас еднаш во сон предвидев еден настан кој се случи после 8 месеца откако го сонував. Само што затрудне жената од брат ми јас после неколку дена во сон сонував дека бебето ќе биде женско. По неколку месеци на ЕХО снимката се испостави дека бебенцето е стварно женско.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Сонував како се кријам и ме брка големо црно куче,личеше на шарпланинец така,прво беше заградено па некако излезе од еден двор од куќа и после бегав цело време и се криев.Потоа како во сон се будам одам надвор гледам снег во јуни :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Сонував како се кријам и ме брка големо црно куче,личеше на шарпланинец така,прво беше заградено па некако излезе од еден двор од куќа и после бегав цело време и се криев.Потоа како во сон се будам одам надвор гледам снег во јуни :)

Кучиња=пријатели

Ти треба сигурност и утеха во социјалниот живот. Не се чувствуваш како "лидер" на таа социјална група. Тоа што те бркале е знак за некоја критика што си ја добил. Кучињата, исто како и пријателите значат дека немаш доволно самодоверба да се соочиш дирекно со нив.
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
331
Поени од реакции
222
Баш ме интересира што значи ако во сон ти кажат дека кога ке умреш ке идеш во пеколот? Дали и на јаве ке се деси тоа? :(
 
Член од
2 јуни 2013
Мислења
83
Поени од реакции
42
соништата се редица на слики и чувства во форма на расказ кои се појавуваат за време на спиењето.Содржината и целта на соништата не може целосно да се разбере, иако тие биле предмет на интерес низ историјата. Научната дисциплина која се занимава со соништата е позната како онирологија, а толкувањето на сонот се нарекува ониромантија.;)
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Кучиња=пријатели

Ти треба сигурност и утеха во социјалниот живот. Не се чувствуваш како "лидер" на таа социјална група. Тоа што те бркале е знак за некоја критика што си ја добил. Кучињата, исто како и пријателите значат дека немаш доволно самодоверба да се соочиш дирекно со нив.

Фала многу
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
sonuvav kujka od moj bivsi prijatel jas sum bila vnatre ,imase cuden raspored na mebelot i mi se cinese deka vo sekoj moment ke se srusi mojot krevet bese kraj eden prozorc mnogu mornicavo izgledase seto to odvaj se trgav dan zaginam mi bese strav .i od kose istrgav od toj sprat nekako stravot pomina .E sega na narednte sprtovi imalo del i na tetkami i sega jas vikam vamo mozam da si setam kako moi se spratovite ama koga pojdov me brkaa nekakvi zivotni i zborvee i se spogodiv nekako demek za jadene ke sum mu daela i ke me pustat i kako so se kacuvam gore crna temnica gadno bese i vratite bea zatvoreni a ko ke otvorev se bese izeeno od mebel niso nemase i delot od tetkami go nemase ne go najdov ,i pred d si odam imase krst i se prekrastiv i vrative nekako pocnaa da se otvoret i svetlina kako da pocna da izleguva .potem nekoj slusam ke platel za neso i nekakva operacija se spovese .
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
sonuvav kujka od moj bivsi prijatel jas sum bila vnatre ,imase cuden raspored na mebelot i mi se cinese deka vo sekoj moment ke se srusi mojot krevet bese kraj eden prozorc mnogu mornicavo izgledase seto to odvaj se trgav dan zaginam mi bese strav .i od kose istrgav od toj sprat nekako stravot pomina .E sega na narednte sprtovi imalo del i na tetkami i sega jas vikam vamo mozam da si setam kako moi se spratovite ama koga pojdov me brkaa nekakvi zivotni i zborvee i se spogodiv nekako demek za jadene ke sum mu daela i ke me pustat i kako so se kacuvam gore crna temnica gadno bese i vratite bea zatvoreni a ko ke otvorev se bese izeeno od mebel niso nemase i delot od tetkami go nemase ne go najdov ,i pred d si odam imase krst i se prekrastiv i vrative nekako pocnaa da se otvoret i svetlina kako da pocna da izleguva .potem nekoj slusam ke platel za neso i nekakva operacija se spovese .

Ќе пробам нешто да објаснам иако едвај те разбирам.

Куќа. За мене куќата во соновите претставуваш всушност ти и твојата душа. Да сонуваш морничава, темна, полу-кршлива куќа ти ги презентира твоите стари мислења, односи и како си се чувствувал. Можеби дел од овие појави ќе ти се прикажат повторно во "денешниот" живот. Колку што прочитав, куќата во сонот е несредена, а тоа симболизира за еден аспект од твојот живот кој е во тотален хаос. Ти патиш/ќе патиш од емоционален неред. Мораш да го надминеш тој неред за да ја обновиш контролата. Појавата со чудовиштата кои те ловеле само ми докажува дека твојот живот е тотално несреден и дека чувствуваш страв од одредени личности. Можеби имаш стресна работа, па си под голем притисок. За крстот незнам, некако не ми се совпаѓа со сонов. Дали си многу религиозна? Или пак воопшто не си?

Како и да е, ако сум во право, мораш да го рипнеш стравот и притисокот. Тоа ќе го направиш на свој начин, немам што јас понатаму да ти кажувам. Ако сум ти погодил, кажи слободно и ќе пробам некако да ти помогнам понатаму. :)
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
kvik silver fala so se potrudi da mi kazis so bi mozelo da znaci :) Da sum citala i od prethodnite forumzii na temava deka kujka pretstavuva dusa ili samite nas no ne mi bese jasno zoto sto kujkata nebese moja tuku otposle svativ deka mozebi jas tamo imam neso moe toes del na mojata tetka no ispadna deka kujkata e cela na taa licnos koja poveke nesme priateli . se so si kaza e na mesto fala use ednas i da mnogu sum religiozna .
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
а по кои соновници ги толкувате соновите?
ко што разбрав имало муслимански соновник,англиски, француски, украински- ко речниците -исто, па по разни автори, па кулинарен , па детски....:pos:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
а по кои соновници ги толкувате соновите?
ко што разбрав имало муслимански соновник,англиски, француски, украински- ко речниците -исто, па по разни автори, па кулинарен , па детски....:pos:
Доволно е сам да поврзеш некои работи, лесно можеш да видиш. Плус некоја култура од интернет како дополнителна информација или како прирачник. Тебе што те мачи кул да видиме? :)
 
Член од
1 јуни 2012
Мислења
277
Поени од реакции
31
Ајде кој знае да толкува сонови, по трет пат сонував дека сум на свадба кај блиска личност:pipi:

Епа чекај свадба :vozbud:. Кај нас викаат аку сонуваш еден сон трипати ќе се остварел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom