Сонови, толкување на сонови

Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
За соновите не би препорачал човек премногу да им верува но ниту да ги отфрла бидејќи како се вели во Библијата: `Каменот кој го отфрлија мајсторите стана камен темелник`.Најпогодна изрека за правилно раководенње на соновите е онаа на светогорските калуѓери кои велат `На преифаќај но и не отфрлај`.
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
За значењето не можам да дадам мислење но сепак соновите се една од мистичните работи на овој свет.:)
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
jas bi rekol deka sonovite se pretskazuvanje na sluckite vo idnina. imaat sonovi koi gi imam sonuvano i istite sonovi bukvalno mi se ima sluceno vo realnost ili ako nekoj glas vo son mi kaze nesto toa sekogash stanuva realnost.neznam dali imam napishano vo forumov no loshite sonovi se od gavolot a dobrite od bog ako vidish losh son togash treba da go molish bog da se zashtiti od losjata rabota koja ja oznacuva toj son. poz.
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
111
сонуваме најчесто она што ни се дешава во текот на денот, или во тој период.е има некои др соништа кои пренесуваат некаква порака, или пак се дел од тоа за што тежнееме, како и да е голема мистерија се.
 
Член од
26 јули 2013
Мислења
287
Поени од реакции
180
Сигмунд Фројд пробал да ги објасне но мислам дека успеал само делумно.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.908
Епа сега вака.. Ако може некој да протолкува нешто околу значењево на сонов супер, да знам од прилика. Сонував нешто како на женска ми сум и здосадил и како едноставно не ни идело, како таа да има некој друг.. Станав што станав, после некој саат пак заспав, сонував како нешто ми вика дека веќе и здосадило да ме сака нешто, се заморила ептен со мене така нешто. Инаку во живо ептен ни е убаво не знам зашто ова :D Ај ако има некој што знае или разбира нешто околу ова нека пише :)
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
111
Епа сега вака.. Ако може некој да протолкува нешто околу значењево на сонов супер, да знам од прилика. Сонував нешто како на женска ми сум и здосадил и како едноставно не ни идело, како таа да има некој друг.. Станав што станав, после некој саат пак заспав, сонував како нешто ми вика дека веќе и здосадило да ме сака нешто, се заморила ептен со мене така нешто. Инаку во живо ептен ни е убаво не знам зашто ова :D Ај ако има некој што знае или разбира нешто околу ова нека пише :)
можеби се плашиш дека можеш да и станеш досаден.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Дечки бев на одмор и вчера се вратив. Денес прашувајте ме за соновиве, пошто и утре ќе идам на одмор.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.974
Поени од реакции
2.908
Дечки бев на одмор и вчера се вратив. Денес прашувајте ме за соновиве, пошто и утре ќе идам на одмор.
Епа сега вака.. Ако може некој да протолкува нешто околу значењево на сонов супер, да знам од прилика. Сонував нешто како на женска ми сум и здосадил и како едноставно не ни идело, како таа да има некој друг.. Станав што станав, после некој саат пак заспав, сонував како нешто ми вика дека веќе и здосадило да ме сака нешто, се заморила ептен со мене така нешто. Инаку во живо ептен ни е убаво не знам зашто ова :D Ај ако има некој што знае или разбира нешто околу ова нека пише :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
LavoviGjorce1992
Само си окупиран со тоа дали она те сака или не и што мисли за тебе. Ништо страшно, на секого му се случува ова.:)
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
111
Дечки бев на одмор и вчера се вратив. Денес прашувајте ме за соновиве, пошто и утре ќе идам на одмор.
сонував делфин, сум сакала да го сликам и сум отишла да го земам мобилниот, ама коа сум се вратила не бил тука. после тоа сум влегла во морето и сум пливала и знам дека блиску беше до мене дека го гледав. и на крај знам дека почнал да ме гони сакал да ме убие, и едвај сум излегла од водата. што значи тоа?

пишав еднаш али никој не ми вратии, што мислишш?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
сонував делфин, сум сакала да го сликам и сум отишла да го земам мобилниот, ама коа сум се вратила не бил тука. после тоа сум влегла во морето и сум пливала и знам дека блиску беше до мене дека го гледав. и на крај знам дека почнал да ме гони сакал да ме убие, и едвај сум излегла од водата. што значи тоа?

пишав еднаш али никој не ми вратии, што мислишш?

Хм, мислам дека сакаш да имаш работа или било каква активност, врска која ќе ти биде забавна, или од која ќе имаш добивка. А можеби и веќе си успеала.
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
Вака, другарка ми сонувала сон во врска со мене, како некоја жена и се јавила и кажала дека нешто многу лошо се случило со мене, но неможела да и каже што точно и и спуштила. Од тука цело време во сонот пробува да ме најде или да разбере за мене и имала грижа на совест (затоа што последниот наш разговор во реалниот живот и не заврши баш добро), но секогаш нешто ќе се случи и не успева да разбере, за на крај да ја сретне сестра ми која и кажала дека сум во болница со одсечени дава прста (не се знае кои). Дали има некакво значење сонот или е само улав сон :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom