Сонови, толкување на сонови

Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
е сум пренапнат, ама време за одмор тешко у пичку матер. :)

ај биче боље
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.205
Поени од реакции
4.939
Дали некој сонува нешто што ќе се случи во иднина? Јас сонувам многу такви сонови и речиси 90% од соновите што ги сонувам се остваруваат во иднина. Претежно некои глупости или незначајни моабети. Еве баш пред неколку сат се оствари тоа што сум сонувал. Како татко ми купи ѕвонче за влезна врата пред два дена и како денес примети дека тоа е неисправно. Ова го сонував пред неполн месец и разговорот што го правевме во сонот и сега беа сосема исти. И почнав да размислувам, како може да сонувам нешто што ќе се случи во иднина? Дали животот ни се одвива по некој однапред определен редослед и некои можат да го видат тој редослед преку сон?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Jas porano, pred poveke godini sonuvav takvi stvari. Sega epten retko. Ili pak ne gi pomnam sonovite ko porano. Ne znam. Znam deka mnogu pati mi se slucilo da mi bide poznata nekoja situacija, I da znam što tocno treba da se sluci sledno. Zosto I kako mi se desavat vakvi raboti, stvarno ne znam da objasnam. Ama ne me plasat. Bas duri I pozitivno gi prifakam I im se raduvam koga ke mi se slucat.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Само уживајте во соновите и бидете претпазливи. Ништо нема што да се каже :)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Kako toa misliš nema nisto što da se kaze? I zosto pretpazlivi?
Се е под знак прашалник. Никој неможе да ти објасни што точно се случува, ако сакаш прогуглај ќе видиш дека ќе те вртат во круг. Се е коинциденција или случајност.

мхмх
Conscious mind out of the way, you get a chance to have a glimpse at the events of your life that would be considered as your future in your waking life…” – Dr. Eric Amidi.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Последните 2-3 месеци сонувам постојано се некои барем за мене страшни сонови. Ако рече некој дека сонуваме она што ни се случува или пак што размислуваме не би рекол оти не размислувам за вакви работи а ги сонувам.
Сонувам и 2 сонови уште од мал и постојано ми се вртат низ главата неможам да ги разберам и во двата има масакри, луѓе кои ги познавам се или оние кои се масакрирани или кои масакрираат, војни, пукања и тн.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Последните 2-3 месеци сонувам постојано се некои барем за мене страшни сонови. Ако рече некој дека сонуваме она што ни се случува или пак што размислуваме не би рекол оти не размислувам за вакви работи а ги сонувам.
Сонувам и 2 сонови уште од мал и постојано ми се вртат низ главата неможам да ги разберам и во двата има масакри, луѓе кои ги познавам се или оние кои се масакрирани или кои масакрираат, војни, пукања и тн.

Твојата душа е разбранувана од нешто/некого и имаш самостоен внатрешен конфликт. Еден дел од твојата психа се бори со другиот дел од психата. Исто така, можеби си соочен со некоја ситуација за која знаеш дека треба да реагираш агресивно, па нешто те мачи.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Твојата душа е разбранувана од нешто/некого и имаш самостоен внатрешен конфликт. Еден дел од твојата психа се бори со другиот дел од психата. Исто така, можеби си соочен со некоја ситуација за која знаеш дека треба да реагираш агресивно, па нешто те мачи.
Последните 8 месеци мене ми е хаос, погадно не можеше да биде секоја секунда само лошо ме наоѓа, пред да почнат да ми се случуваат овие работи постојано сонував змии, а често пати ми се случуваше да сонувам како паѓам дури имам рипано од креветот во тие моменти. Порано бев многу полесен на спиење, сега често пати рипнувам во сонот но едвај наутро да го слушнам алармот и со секој ден се потешко ми е кога станувам наутро, дали дека сум преморен, премалку време за спиење, а активен сум преку 17-18 часа и тоа многу активен незнам.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Последните 8 месеци мене ми е хаос, погадно не можеше да биде секоја секунда само лошо ме наоѓа, пред да почнат да ми се случуваат овие работи постојано сонував змии, а често пати ми се случуваше да сонувам како паѓам дури имам рипано од креветот во тие моменти. Порано бев многу полесен на спиење, сега често пати рипнувам во сонот но едвај наутро да го слушнам алармот и со секој ден се потешко ми е кога станувам наутро, дали дека сум преморен, премалку време за спиење, а активен сум преку 17-18 часа и тоа многу активен незнам.
Живееш бурно? Последниов период ти се случуваат некои НЕпосакувани работи? Нормално е ова да ти се случува, се додека си под стрес. Бидејќи ти спомна премореност и скретно спиење, сега ќе ти кажам нешто, а богами и сите да го прочитаат. Токму поради стресот и напорната работа, ти иако си преизморен, навечер неможеш да заспиеш. Незнам дали ова ти се случува. Тоа е чинам инсомнија.

Симптомите се:
- Како што кажав, потешко заспивање.
- Будење во текот на ноќта, независно дали е лош сон или формално.
- Кога ќе се разбудиш, многу потешко го враќаш сонот. Ова е најчесто од страв.
- Имаш изморувачко спиење, т.е одмарањето и изморувањето во текот на спиењето се на иста линија.
- Понекогаш се случува да знаеш да станеш сосема случајно во раните утрински часови.
- Потешка и намалена концетрација во текот на денот.

Ако си ги пронајдеш симптомите, пиши и ќе напишам еден текст за инсомнија како честа појава меѓу луѓето, вклучувајќи ме и мене. Меѓу време, можеш и сам да си читнеш на гугл.:)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Живееш бурно? Последниов период ти се случуваат некои НЕпосакувани работи? Нормално е ова да ти се случува, се додека си под стрес. Бидејќи ти спомна премореност и скретно спиење, сега ќе ти кажам нешто, а богами и сите да го прочитаат. Токму поради стресот и напорната работа, ти иако си преизморен, навечер неможеш да заспиеш. Незнам дали ова ти се случува. Тоа е чинам инсомнија.

Симптомите се:
- Како што кажав, потешко заспивање.
- Будење во текот на ноќта, независно дали е лош сон или формално.
- Кога ќе се разбудиш, многу потешко го враќаш сонот. Ова е најчесто од страв.
- Имаш изморувачко спиење, т.е одмарањето и изморувањето во текот на спиењето се на иста линија.
- Понекогаш се случува да знаеш да станеш сосема случајно во раните утрински часови.
- Потешка и намалена концетрација во текот на денот.

Ако си ги пронајдеш симптомите, пиши и ќе напишам еден текст за инсомнија како честа појава меѓу луѓето, вклучувајќи ме и мене. Меѓу време, можеш и сам да си читнеш на гугл.:)
4to, 5 и 6то ги имам веќе неколку месеци. Не сум истиот како порано, послабо памтам, а за станувањето сметај во 2-3 часот легнувам во 6 сум станат често пати без аларм.
 
Член од
31 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
И јас исто така порано не се сеќавав на соновите но еве некое време нон стоп сонувам. Синоќа сонував како сум со дечкото на некој одмор со негови другари кои не ги знам но таму е и неговата бивша. И како тој вечерта си излегува со другарите и бившата а мене ме заборава јас останувам сама и го барам насекаде но него го нема. Тогаш ми се појавува неговата бившата но се претворува во мајка ми и таа ми вели дека тој е вистинскиот за мене дека некоја жена и гатала за мене нешто така.... чуднооооо значи нешто???
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
И јас исто така порано не се сеќавав на соновите но еве некое време нон стоп сонувам. Синоќа сонував како сум со дечкото на некој одмор со негови другари кои не ги знам но таму е и неговата бивша. И како тој вечерта си излегува со другарите и бившата а мене ме заборава јас останувам сама и го барам насекаде но него го нема. Тогаш ми се појавува неговата бившата но се претворува во мајка ми и таа ми вели дека тој е вистинскиот за мене дека некоја жена и гатала за мене нешто така.... чуднооооо значи нешто???
Само некое сеќавање или момент. А @MajMyH ќе ти одговорам утре ако имам време :)


4to, 5 и 6то ги имам веќе неколку месеци. Не сум истиот како порано, послабо памтам, а за станувањето сметај во 2-3 часот легнувам во 6 сум станат често пати без аларм.
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
30
Поени од реакции
12
Сонував како ми гледале на кафе и сум стиснала желба и на желбата од страните имало четири прстени и во нив во секој прстен по едно машко.. што значи сонот? :)
Дали си омажена?
--- надополнето: 1 јуни 2013 во 13:11 ---
Дали некој сонува нешто што ќе се случи во иднина? Јас сонувам многу такви сонови и речиси 90% од соновите што ги сонувам се остваруваат во иднина. Претежно некои глупости или незначајни моабети. Еве баш пред неколку сат се оствари тоа што сум сонувал. Како татко ми купи ѕвонче за влезна врата пред два дена и како денес примети дека тоа е неисправно. Ова го сонував пред неполн месец и разговорот што го правевме во сонот и сега беа сосема исти. И почнав да размислувам, како може да сонувам нешто што ќе се случи во иднина? Дали животот ни се одвива по некој однапред определен редослед и некои можат да го видат тој редослед преку сон?
Иднината можат да ја (пред)видат, на овој или оној начин, само мал број луѓе кои се надарени од природата со таква сила. Запишувај го секој сон и датумот (еден вид дневник за сонови), па ќе можеш уште повеќе, уште подалеку, и уште по бистро да ја гледаш иднината доколку поседуваш таква моќ во себе.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Сонував како ми гледале на кафе и сум стиснала желба и на желбата од страните имало четири прстени и во нив во секој прстен по едно машко.. што значи сонот? :)
Дали си омажена?
--- надополнето: 1 јуни 2013 во 13:11 ---
:pos: Не сум, мноооогу ми е рано тамам работа :cautious: а и немам против кој така да таја опција отпаѓа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom