Сонови, толкување на сонови

Член од
10 јуни 2012
Мислења
30
Поени од реакции
12
:pos: Не сум, мноооогу ми е рано тамам работа :cautious: а и немам против кој така да таја опција отпаѓа..
Во иднина, во твојот живот, ќе се појават 4 момчиња кои ќе те воодушеват. Ќе добиеш 4 шанси, но биди претпазлива бидејќи твојата последна одлука ќе биде пресудна за твојот живот, па затоа сети се на ова толкување и добро размисли. Ти посакувам се најдобро :)
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
:pos: Не сум, мноооогу ми е рано тамам работа :cautious: а и немам против кој така да таја опција отпаѓа..
Вообичаено луѓето се мажат/женат со, ама ајде, нови генерации, може ќе се мажат/женат против.:cautious:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Во иднина, во твојот живот, ќе се појават 4 момчиња кои ќе те воодушеват. Ќе добиеш 4 шанси, но биди претпазлива бидејќи твојата последна одлука ќе биде пресудна за твојот живот, па затоа сети се на ова толкување и добро размисли. Ти посакувам се најдобро :)
:eek: сега ме замисли...
фала ти многу :)
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
Gylfi eve shto ti znaci sonot znaci toa kuce pitbul e gavolot. Znaci gavolot te goni saka da ti nashteti so negovite ete taktiki da recam a liljakot e isto gavol no se spasuvash od nego go rasprsnuvash kako sto si videl na sonot.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Што знaчи дa зaдaвиш црнa змијa? Со еднa рaкa сум јa дaвелa.. сaкaлa дa влезе кaј мене у куќa преку прозор..
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
tocno ne znam shto znaci zmija neko velat deka e neprijatel inaku nekoi luge vo sonovi doagaat kako zivotni se toa zavisi kakvi luge se shto saka bog da ti kaze pr: imaat luge shto smrdat pa moze da ti se pokaze kako stonogalka luge doagaat kako macki lavovi eve licno mene nekoi devojki mi doagaat kako kravi i potoa mi se pokazuvaat deka se devojki znaci se zavisi a inaku taa zmija shto si ja zadavil dobro shto si napravil taka zashto bez razlika shto e dali covek ili gavol sigurno ne ti sakala dobro posto bila zmija a i jas imam takvo iskustvo vo sonovite i se imam boreno so mnogu zmii vo razlicna golemina.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
Taa sto te baknala mozebi i taa te saka a za drugoto neznam nishto
 
Член од
5 јуни 2013
Мислења
82
Поени од реакции
485
Добро да му е*ам само крадам нешто у сон опасен лопов сум, иам украдено лап топи, храна провалуем у домови..и што уште не..крадам и бегам, а никако да ме фатат...и не сум Ром у соништава ја сум истиов али крадам партали праам.
 
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
Jas ke ti kazam i mene mi se prikazuvaat halucinacii ako ti mislish deka se toa vistinski halucinacii togash tie pajaci se sigurno nekoja losha rabota care moli se na bog mnogu za da te zashtiti od loshoto od tie halucinacii ( od pajacite ). Zashto molenjeto na bog da znaesh deka i sudbinata ja menuva.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Некни имав луциден сон. Сум возел скирол со патикиве по трева. Филинго беше доста добар. Дури и финти правев, подрипнував и продолжував повторно на подлогата зелена. Кругчиња ова она, се чувствував прелесно и прекрасно. Но се разбудив јбг, вода ми се припија.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Зелената боја ти е надеж но и нешто нездрело , треба да созрејш , а круго ти е живото...тркалата од скироло ти се превозното средство и прајш финти нешто за да успејш ..Нешто да не треба да напредуваш и нон стоп се вртиш во круг никако да постигниш ?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Зелената боја ти е надеж но и нешто нездрело , треба да созрејш , а круго ти е живото...тркалата од скироло ти се превозното средство и прајш финти нешто за да успејш ..Нешто да не треба да напредуваш и нон стоп се вртиш во круг никако да постигниш ?
Не верувам јас во сонови ни во толкувања :D Го пишав како кефски сон во кој уживав дури возев. Ако добро размислиш сите ние се обидуваме со секој изминат ден да напредуваме, а за постигнување има мал милион работи кон кои целам. :icon_lol:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Некни имав луциден сон. Сум возел скирол со патикиве по трева. Филинго беше доста добар. Дури и финти правев, подрипнував и продолжував повторно на подлогата зелена. Кругчиња ова она, се чувствував прелесно и прекрасно. Но се разбудив јбг, вода ми се припија.

Да возиш скирол значи патоказ или некаков избор во животот. Тој избор ќе биде вложен напор, работа или жртвување. Периодов може ќе бидеш среќно исполнет со завршени обврски. Знам дека не веруваш, но добро е да видиш. :)

И многу е убаво кога ќе сонуваш убав сон, тогаш денот е многу поинаков. Различно гледаш на работите барем тој ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom