Сонови, толкување на сонови

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Здраво генијалци :)

Сонував еден незнам како да го кажам среќен-несреќен сон - така нешто...

Е вака, сонував дека мојата девојка била бремена и дека требало да се породува но јас отидов на породилно со друга бремена жена - не со мојата девојка, но и оваа жена што беше со мене беше бремена, и кога се породуваше јас бев присутен таму и наеднаш јас докторот го прашав дали се породила мојата девојка а и му кажав име, и тогаш ми рече ДА се породи и доби близнаци. Во тој момент бев пресреќен но наеднаш влезе една докторка и со солзи во очите ми рече дека едното дете ќе умрело за 2 дена и ме праша со овие зборови " А вие да не се спремивте и за погреб?" тогаш како да се укочив и заминав кај девојката дома да ја посетам ама кога отидов ми ја отворија вратата и беа среќни, што изгледа во сонот само јас знаев дека едното дете не е нешто во ред.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Здраво генијалци :)

Сонував еден незнам како да го кажам среќен-несреќен сон - така нешто...

Е вака, сонував дека мојата девојка била бремена и дека требало да се породува но јас отидов на породилно со друга бремена жена - не со мојата девојка, но и оваа жена што беше со мене беше бремена, и кога се породуваше јас бев присутен таму и наеднаш јас докторот го прашав дали се породила мојата девојка а и му кажав име, и тогаш ми рече ДА се породи и доби близнаци. Во тој момент бев пресреќен но наеднаш влезе една докторка и со солзи во очите ми рече дека едното дете ќе умрело за 2 дена и ме праша со овие зборови " А вие да не се спремивте и за погреб?" тогаш како да се укочив и заминав кај девојката дома да ја посетам ама кога отидов ми ја отворија вратата и беа среќни, што изгледа во сонот само јас знаев дека едното дете не е нешто во ред.
...smrtta e simbol prijatele...zatoa se srekjni , lugjeto toj simbol pogresno go tolkuvaat... Dali tvojata devojka ima nekoja golema obvrska vo vrska so nesto sto ja ocekuva , golema i teska obvrska koja moze i zivotot da i go promeni ...bremenosta e toa , za zenite nema pogolema bolka i poneprijatno nesto od poroduvanjeto , a taa, nea ja ceka toa , znaci bremena e , ama ne si ti toj sto moze da i pomogne taa da ja resi taa tezina , toa mora samata da go stori , zatoa ti ne si tuka , so druga si ...ja gledas nejzinata sostojba ama ne mozes da i pomognes ... a taa ke se oslobodi samata , i ke bide srekjna , nejzinite ke bidat srekjni , vekje tezinata ke ja nema ...naskoro...e dvete deca moze da znacat deka ke simne golem tovar i ke dobie dve obvrski ili dve odgovornosti od koi sto ednata ke ja zagubi nabrgu , ama so drugata ke ostane da si zivee...
poz!
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
525
Metatron би сакала едно толкување од тебе ако може:)
Сонував војници, вооружени со митралези во униформа, и жена што имаше бебе но не можеше да го пренесе преку граница, еден од војниците беше заљубен во неа, и покрај тоа што ја ризикуваше својата работа и позиција го замоли чуварот да му пренесе една торба на другата страна, чуварот се согласи, војникот отиде да и ја каже добрата вест на женава, го земаа бебето( кое патем не ми се допадна како изгледаше) го смируваа зашто почна да плаче и го ставија во торба за да го носат кај чуварот, војникот ја зема торбата во едната рака а со другата ја фати за рака женава и почнаа да одат по патеката, во тој момент од хеликоптер ги гледаа како низ мета( она што е за пукање од шмајзер) одблиску и дознаа дека женава сака да го пренесе бебето и ги сопреа...на војникот му ставија лисици, и го однесоа некаде..
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.496
Поени од реакции
8.148
пред некој ден сонував како лежам во една ептен плитка река, која беше нечиста (не матна) ... и цело време се обидувам да станам а никако не успеав...некој да ми протолкува ?
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ај ако може некој да ми го протолкува сонов:)
значи имаше војна и се борев сама против сите и почнаа наеднаш сите да ме бркаат и да ме пукаат и после тоа незнам што се деси...ваљда се разбудив кога бегав...
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Metatron би сакала едно толкување од тебе ако може:)
Сонував војници, вооружени со митралези во униформа, и жена што имаше бебе но не можеше да го пренесе преку граница, еден од војниците беше заљубен во неа, и покрај тоа што ја ризикуваше својата работа и позиција го замоли чуварот да му пренесе една торба на другата страна, чуварот се согласи, војникот отиде да и ја каже добрата вест на женава, го земаа бебето( кое патем не ми се допадна како изгледаше) го смируваа зашто почна да плаче и го ставија во торба за да го носат кај чуварот, војникот ја зема торбата во едната рака а со другата ја фати за рака женава и почнаа да одат по патеката, во тој момент од хеликоптер ги гледаа како низ мета( она што е за пукање од шмајзер) одблиску и дознаа дека женава сака да го пренесе бебето и ги сопреа...на војникот му ставија лисици, и го однесоа некаде..
..pekolot vekje ne izgleda kako sto e opisan vo biblijata ili vo delata na Dante...sami go stvarame svojot pekol, a i svojot raj...ako nekogas vo sonistata zalutate vo drustvo na vojnici, cinovnici,administracija,advokati policajci,sudii...znajte deka ste tamu, vo gornite sloevi od pekolot...
...ovde ti si samo posmatrac...taa zena so deteto e nekoja licnost od tvoeto sekojdnevie,ovdeka nemas nekoi detalji za nea , ama ne ti e mnogu bliska, ja viduvas ,ja srekjavas , ama samo na pominuvanje,znaes deka ima nekoj problem deka ne raboti kako sto treba , deka ne e bas cista i cesna , ama ne se zamaras so toa ... seto ova e za nea, ne znam dali ke ti tekne i dali ke ja prepoznaes , a ne znam ni dali e voopsto bitno...ona sto go gledas e taa licnost znaci koja e zaglavena vo losa situacija i vrzana so nekoj problem,neubav problem,toa e deteto, taa zatoa e vo pekolot, i ne moze da se ottrgne od tamu poradi problemot, tie vojnici , ne se bas vojnici tuku cuvari, i ne se site losi, ima razlika pomegju losi i zlobni, ama tie samo si ja rabotat nivnata rabota, go cuvaat redot...taa saka da odi nagore , da odi preku granica , znaci da izleze od toj del kade se naogja (pekolot) i da odi vo gornite sloevi , ama saka i da go nosi toj problem so nea , ama ne moze ,ne e dozvoleno taka, iako ima pomos , cuvarite se brojni, ja gledaat i ne moze da pomine nagore se dodeka ne go resi toj problem, toa e ona sto ja zadrzuva , toa sto ne ti se dopagja i ne ti izgleda ubavo...
poz!

--- надополнето ---

пред некој ден сонував како лежам во една ептен плитка река, која беше нечиста (не матна) ... и цело време се обидувам да станам а никако не успеав...некој да ми протолкува ?
..ova izgleda kako da si zaglaven vo mali sitni teskotii i problemi i ne mozes da se oslobodis od niv , ne mozes da mrdnas na nikade i nikade ne gledas izlez vo momentov...ne se plasi , se pominuva
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
56
Поени од реакции
16
Metatron би сакала едно твое толкување на сон . Ќе бидам кратка - неколку ноќи со ред сонувам сличен , скоро ист сон . Различно се одвиваат настаните , но во суштина се работи за исто случување . Сонувам сон во кој моето маче се враќа дома ( а тоа веќе 2 недели го нема ) па осеќам една радост што не можам ни да ја опишам . Потоа почнувам да си играм со него , во некој од соновите повторно ми заминува од дома , во некои како ништо да не се случува - легнува да спие . Воглавно се овие работи , го сонувам ова повеќе вечери со ред . Дали е само моја преокупираност и моја огромна желба , или овај сон има некакво значење ?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Ај ако може некој да ми го протолкува сонов:)
значи имаше војна и се борев сама против сите и почнаа наеднаш сите да ме бркаат и да ме пукаат и после тоа незнам што се деси...ваљда се разбудив кога бегав...
...izebegnuvaj raspraviii...mozebi...vo nekoja raspravija ili zestok sudir ...ke kazes nesto ili ke dades ideja koja nema da bide prifatena i ke bides sama protiv site, ili pak ke ispadnes ti kriva za nesto ...a si videla sto sledi ... ova ima sansi i da ne se desi , golemi , ama bidi spremna
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Вака. Сонував као на некое мистериозно бре место... Некакви лоши цветови, па нешто ме полазеле пајаци... Све измешано. Any idea шо значи?!
 
С

сашенко

Гостин
Го сонував тончи како го гледам на жележничка хаха појава беше човекот.Којзнае на која дрога беше ама не знаеше кај се наоѓа човекот.Одев по него и му зборував нешто он се губеше на моменти и не знаеше што зборува.Појма незнам зашто него ама искрено него го сонував:pos:
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Metatron би сакала едно твое толкување на сон . Ќе бидам кратка - неколку ноќи со ред сонувам сличен , скоро ист сон . Различно се одвиваат настаните , но во суштина се работи за исто случување . Сонувам сон во кој моето маче се враќа дома ( а тоа веќе 2 недели го нема ) па осеќам една радост што не можам ни да ја опишам . Потоа почнувам да си играм со него , во некој од соновите повторно ми заминува од дома , во некои како ништо да не се случува - легнува да спие . Воглавно се овие работи , го сонувам ова повеќе вечери со ред . Дали е само моја преокупираност и моја огромна желба , или овај сон има некакво значење ?
... tolku mnogu si privrzana so nego sto go cuvstvuvas...koga toa misli na tebe i ima potreba od tebe...koga ne se sekjava na tebe i koga najde uteha vo nesto drugo , togas e zaspano i mirno ... imas mnogu jaka vrska so nego , sigurno mnogu si go sakala...tie vrski se takvi sto ponekogas traat i posle smrtta, ova vazi ako cel zivot milenikot go pominal so stopanot i togas vo astralnite svetovi tie se naogjaat i povtorno se zaedno ...ova i samat gledas deka e tvoja preokupiranost i zelba , da go imas povtorno i povtorno da bidete srekjni ...nema posebno znacenje , zatoa sto situaciite i cuvstvata se ispomesani , ne davaat pravec , samo te okupiraat...
poz!
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Вака. Сонував као на некое мистериозно бре место... Некакви лоши цветови, па нешто ме полазеле пајаци... Све измешано. Any idea шо значи?!
neprijatnoto cuvstvo samo po sebe ti kazuva , mesto ili situacija , nemas mnogu detalji , ama ke zapadnes vo nekoja nesakana ili neprijatna situacija koja samo ke ja pocuvstvuvas kao takva nema da te povredi , nema da imas posledici , ama samo ke pomine preku tebe ili pokraj tebe , ama ke ja pocuvstvauvas , pa i pajacite ti bile sigurno takvi , lazele po tebe i preku tebe , ti bilo neprijatno , ama ne se zmii , ne kasaat ...
poz!
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
neprijatnoto cuvstvo samo po sebe ti kazuva , mesto ili situacija , nemas mnogu detalji , ama ke zapadnes vo nekoja nesakana ili neprijatna situacija koja samo ke ja pocuvstvuvas kao takva nema da te povredi , nema da imas posledici , ama samo ke pomine preku tebe ili pokraj tebe , ama ke ja pocuvstvauvas , pa i pajacite ti bile sigurno takvi , lazele po tebe i preku tebe , ti bilo neprijatno , ama ne se zmii , ne kasaat ...
poz!
Фала! Инаку повеќе пати имам од такви типови сни сонувано али ги заборавам за брзо време! Позз.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Сонував како еден мој другар (со кој сум скаран) ми се извинувал и плачел пред мене и сакал да се смириме. Шо би можело да значи ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom