Сонови, толкување на сонови

Член од
5 март 2011
Мислења
18
Поени од реакции
0
Што значи ако сонуваш дека сe околу тебе е разурнато?? :/
 
Член од
24 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
5
ја сонував како се шетам у парк и идам да се видам со една другарка и се дешава типкава ми вари кафе у сред парк и несакајќи го буткам кафето и тоа се истура, после ми вари уште едно и тоа по грешка го истурам, после ја чекам девојка ми да дојде и таа доаѓа изнервирана и таков се обидувам да ја смирам и почнува на мене да хистериша и тука паѓа дебело карање и само крева раце и си оди. после доаѓа еден другар и со него праев некој муабет и толку се разбудив после....... незз зашо али цело сабајле се иам некое мислење дека ако истуриш кафе на сон нешо лошо се дешава или нема везе ?..............................
 
Член од
5 март 2011
Мислења
18
Поени од реакции
0
detali , vo sto si vlegla , kade kako , izleze li ...imas li uste nesto
Најпрво видов дека училиштето во кое што учев е разурнато и потоа одеднаш се околу мене било разурнато, но не само местото на кое што бев туку цел свет воопшто бил разурнат и сум мислела дека е крај на светот... и толку беше....
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Најпрво видов дека училиштето во кое што учев е разурнато и потоа одеднаш се околу мене било разурнато, но не само местото на кое што бев туку цел свет воопшто бил разурнат и сум мислела дека е крај на светот... и толку беше....
vistinskoto ucenje e na drugata strana... toa uciliste ako e razruseno , znaci deka ti e srusen duhovniot napredok, ne mozes da ucis , ne mozes da napreduvas , isto kako i cel svet da e srusen...za tebe..ako nema napredok i ucenje na drugata strana , togas e tesko ili recisi i da nema i na ovaa(budnata ili svesnata) strana...ama toa e momentalna situacija , za tebe licno , ne se plasi , tuku razmisli sto sakas da postignes vo zivotot i kako ...
poz!
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Најпрво видов дека училиштето во кое што учев е разурнато и потоа одеднаш се околу мене било разурнато, но не само местото на кое што бев туку цел свет воопшто бил разурнат и сум мислела дека е крај на светот... и толку беше....
Се е само сон,продужи даље.Ти го контролираш животот,не соновите :)
 
Член од
5 март 2011
Мислења
18
Поени од реакции
0
vistinskoto ucenje e na drugata strana... toa uciliste ako e razruseno , znaci deka ti e srusen duhovniot napredok, ne mozes da ucis , ne mozes da napreduvas , isto kako i cel svet da e srusen...za tebe..ako nema napredok i ucenje na drugata strana , togas e tesko ili recisi i da nema i na ovaa(budnata ili svesnata) strana...ama toa e momentalna situacija , za tebe licno , ne se plasi , tuku razmisli sto sakas da postignes vo zivotot i kako ...
poz!
Ахам...фала :) позз!

--- надополнето ---

Се е само сон,продужи даље.Ти го контролираш животот,не соновите :)
Така е! :D ;)
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Сонот се одвиваше во школо, чуството беше многу пријатно. Во сонот имаше другари/ки со кој некогаш сум учел заедно.
Отпрвин професорот не беше присутен потоа дојде, и кога дојде јас и еден другар ќе игравме шах и почнавме да ги
редиме фигурите ги наместив сите или скоро сите мои фигури не се сеќавам точно, освен кралот , знам дека играв со бели фигури
и полето на кое требаше да го наместам кралот беше бело иако во реалноста ако играм со бели фигури кралот ќе е на црно поле, но тоа
не е важно. И го зедов кралот во рака за да го ставам на полето но одеднаш на полето се појави симбол на тоа поле односно оној симболот
на светлината. Јас носам такво симболче кое служи како амајлија за заштита од ниски енергии и е со возвишена енергија во себе, но обично го носам само кога спијам, се носи околу врат, затоа што многу често во ноќта се случува онаа така наречено казење на сенки, и слични негативни енергетски влијанија, ова го напишав за да може полесно да биде протолкуван сонот.
И кога се појави симболот на полето тука беше професорот и другарот со кој требаше да играме и малку понастрана и целиот клас, и тие го видоа симболот и разговаравме
за начинот за третирање на нетолку сериозни здраствени проблеми, знам дека јас зборував за алтернативен односно духовен пристап а тие за класичен
медицински пристап.
И потоа некој рече дека симболот функционира само после 12 часот навечер за време на ноќта, не знам кој беше, но тој глас звучеше многу пријатно, и ми остави силен впечаток.
Потоа сонот заврши, чуството за време на целиот сон беше многу убаво. Инаку јас од сонот заклучив дека тоа симболче треба секогаш да го носам не само кога спијам.

Би бил благодарен кога би дале толкување на сонот посебно од metatron и од секој кој има некакво знаење за толкување на сонови.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
15
Поени од реакции
3
epa vaka... prvpat pisuvam ovde bidejki nez imav nekoj mn zaebani sonovi koi nekako se povrzani i me plasat i macat vo posledno vreme pa ako moze nekoja pomos plz help :)
a sve e povrzano so cigari jas i decko mi

son 1: onaka bevme kaj stoilko i jas zs pusev edno 6 god na decko mi mu smetase poveke od na bolen covek i mi rece da biram megu vrskata i cigarite jas takva inaet fakam i mu vikam cao prijatno ne sakam da se macis radi mene jas ne se otkazuvam i takva natazena placam i od ednas od kaj stoilko se naogam vo nekoe predgradie polno so zeleni kuki i beli ogradi i onaka jas odam natazena vrnese taka lesno i imav crn cador, kako sto odev primetiv nekoj me sledi i probav da izbegam no taa figura pred mene se pojavi i ispadna deka e decko mi i takov mi doaga mi se izvini nesto mi kaza u smisol ne mozam bez tebe mi podari crvena bela i crna ruza mislam deka ne sum sigurna za crnata... i se razbudiv

son 2 bese pred nekoj den : takva palam cigara i deckovo doaga i pocnuva da mi se dere da paga u nesvesti i ja mu vikam ova e krajot taka a toj niso ne mi vrati samo se svrte i otide vo soblekuvalna bevme u fiskulturnoto na trening demek neso i takvi go ripnav delot presoblekuvanje i luti eden na drug jas bev so edno devojce trenirav a on so eden decko i takvi i dvajcata luti i agresivni od ednas trenerov se iznervira i ne stavi partneri eden do dr i fativme da se tepame ali jas popustiv i ostvaviv on me izmlati onaka ubavo i kolenoto mi go skrsi i takva izleguvam od sala i kucam pagam na sekoj cekor i sednuvam i toj doaga taman da mu prozboram deka mu raskinuvam se onesvestiv.

son 3 sto go imav vcera mislam deka : takva se naogam vo starata kuka na bratucedka mi porano tamu ziveea. i jas elegantno oblecena doterana preubav fustan i sve takvo vo edna soba a decko mi takov metalski oblecen vo sekojdnevno obicno so brada brkovi dolga kosa sednat vo drugata soba igra PES(edna igra na pc so fudbal) i ja takva go cekam cekam i go nema se iznervirav i otidov da vidam so prai koga vidov deka igra pes izbuvnav mu kazav ti ne se grizis za mene ne si odgovarame ne sme kompatabilni i ednostavno ovaa vrska poveke ne ide gotovo e ti raskinuvam i takva izbegav a on se pretvori vo malo detence so plava kosa (bidejki se izbrici i sea mi lici na malo detence moze zatoa i taka sum go sonuvala) a od tamu otidovme vo edno kakov prostor kade sto trebase da se borime za zivot , vo edna soba ako imase premn luge se zatvarase sobata i imase samo eden sansa da izbega 2 pati izbegav jas no vo 3 tata soba bevme ja i on zaedno i nemav sansi da izbegam on imase pogolemi sansi no ja propusti sansata dojde kaj mene i me izvlecka i me isfrli od sobata a on ostana i vratata se zatvori a toa znaci samo edno nesto a jas togas se razbudiv ...

mn zaebani sonista uvek sonuem a stav mi e bidejki skoro sekogas se ostvaruvaat plz heeelp znacenje kazete mi ... fala odnapred :) bub
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонот се одвиваше во школо, чуството беше многу пријатно. Во сонот имаше другари/ки со кој некогаш сум учел заедно.
Отпрвин професорот не беше присутен потоа дојде, и кога дојде јас и еден другар ќе игравме шах и почнавме да ги
редиме фигурите ги наместив сите или скоро сите мои фигури не се сеќавам точно, освен кралот , знам дека играв со бели фигури
и полето на кое требаше да го наместам кралот беше бело иако во реалноста ако играм со бели фигури кралот ќе е на црно поле, но тоа
не е важно. И го зедов кралот во рака за да го ставам на полето но одеднаш на полето се појави симбол на тоа поле односно оној симболот
на светлината. Јас носам такво симболче кое служи како амајлија за заштита од ниски енергии и е со возвишена енергија во себе, но обично го носам само кога спијам, се носи околу врат, затоа што многу често во ноќта се случува онаа така наречено казење на сенки, и слични негативни енергетски влијанија, ова го напишав за да може полесно да биде протолкуван сонот.
И кога се појави симболот на полето тука беше професорот и другарот со кој требаше да играме и малку понастрана и целиот клас, и тие го видоа симболот и разговаравме
за начинот за третирање на нетолку сериозни здраствени проблеми, знам дека јас зборував за алтернативен односно духовен пристап а тие за класичен
медицински пристап.
И потоа некој рече дека симболот функционира само после 12 часот навечер за време на ноќта, не знам кој беше, но тој глас звучеше многу пријатно, и ми остави силен впечаток.
Потоа сонот заврши, чуството за време на целиот сон беше многу убаво. Инаку јас од сонот заклучив дека тоа симболче треба секогаш да го носам не само кога спијам.

Би бил благодарен кога би дале толкување на сонот посебно од metatron и од секој кој има некакво знаење за толкување на сонови.
..eve vi primer za ucenje vo onostranoto...tamu ne vodat cesto ... a retko se slucuva da gi zapomnime celosno sonovite...kako i da e tie ostanuvaat zapisani vo energetskoto telo,taka da porakata i poukata ja imame samo ako mozeme da dopreme do nea koga ke ni treba....I jas sum pod vlijanie na svezi sonista od nokeska , ke se obidam so vasite :Ona sto go gledas e ona sto stoi pred tebe , ona sto te ceka ...toa e skolo ucenje , preku igra , seriozna i postapna...cesto lugjeto sto gi srekjavame vo skoloto(profesorite) ne se tie sto gi gledame , tuku nekoj od visata hierarhija zema nivni oblik za da moze polesno da ni prijde i da go prifatime...ne e ednostavno , angel ili svetitel da izleta pred tebe, ne moze sekoj da go podnese toa....znaci ne si sam vo toa skolo , ima i drugi , poznati i nepoznati , ona sto momentalno go rabotis(ucis) go sfkjas kako nekoj vid igra(kako sah na primer) borba pomegju svetlinata i temninata , ti si na stranata na svetlosta(belata) ama i tamu ti treba zastita ...cesto se slucuva nekoj sto ima golem potencijal , da bide napadnat na drugata strana od nesto(mracno)so cel da go preplasi ili nesto slicno , za da se trgne od toj pat...znaci kazano ti e deka simbolot vo koj veruvas navistina te stiti , toj ti e glavnoto oruzje vo igrata i vo zivotot...pocituvaj go i cuvaj go i nosi go(kako sto si zaklucil)...toj razgovor so ostanatite , toa ti e ona so koe si soocen vo sekojdnevieto...nepoznavanjeto i nerazbiranjeto na drugite za ostanatite neanucni nacini na lekuvanje i voopsto nemateijalisticki pogled na svet, toa ni e zaednicki problem...
cuvstvoto ti e pti bilo prijatno celo vreme , isto i glasot , zatoa sto celo vreme si bil opkruzen so energija so visoka vibracija , od vishite nivoa , toa e ona sto ne pravi srekjni i sto ni pomaga
--------------------------
funkcionira posle 12 casot...zasto? pa togas te napagjaat , zatoa glasot ti vika deka togas funkcionira , preku den ili porano ne si izlozen na napadi , ama periodot od 12 do 02 navecer e toj koga niskite vibracii , energii zneat po fizickiot svet i sobiraat energija koja ja nosat vo niskite nivoa...zatoa e preporaclivo da se zaspiva pred 12 , a ako nekogas ne mozes da zaspies , ne se forsiraj , toa duhot tvoj ili nekoj od cuvarite ne ti dava da spies zasto tamu ti preti opasnost , zatoa e podobro nekogas i da ne se se spie otkolku so sila da zaspies pa da se razbudis celiot iscrpen kako da si kopal vo niva cela nokj a ne da si spiel...
poz!
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
12
Сонот се одвиваше во школо, чуството беше многу пријатно. . .
Ова е чудесен сон кој ти кажува дека си заштитен и чуван и имаш причини да бидеш среќен! Очигледно си свртен кон духовното- немам многу што да кажам само дека си исклучителна личност со исклучителни вредности и се надевам дека имаш силно влијание на луѓето окоу тебе

--- надополнето ---

epa vaka... prvpat pisuvam ovde bidejki nez imav nekoj mn zaebani sonovi koi nekako se povrzani i me plasat i macat vo posledno vreme pa ako moze nekoja pomos plz help :)
a sve e povrzano so cigari jas i decko mi ... ... mn zaebani sonista uvek sonuem a stav mi e bidejki skoro sekogas se ostvaruvaat plz heeelp znacenje kazete mi ... fala odnapred :) bub
Алисо, ќе напишам детал по детал што мислам па после ќе сумираме.
Луѓето кои ги оставиле цигарите често имаат исклучително јаки и реалистични сонови дека пушат, го чувствуваат вкусот, имаат сон во сон, дури и плачат во сон ако сонуваат дека пак запалиле.
Тоа е многу многу јака навика и остава длабоки траги во нас.
Тоа што се караш со дечкото поради тоа значи дека си лута нешто на него- можеби никогаш не му прости дека поради него престана да пушиш, можеби се свртел по друга... од најсериоѕни до најбанални работи, не е важно- подсвеста си има свои мерила за важност. Ти не си задоволна со него, ни во сексот а ни воопшто, колку што ми се чини по соништава.. Агресивен е со тебе во сонот- тоа значи дека нема разбирање за тебе како за жена, за твојата нежност и ѕа твоите потреби- за него љубовта е едно а сексот друго, а за тебе не.
Трите ружи ги претставуваат чувствата меѓу вас- чиста љубов и страст, која може да биде креативна и деструктивна, ерос и танатос- се сакате а се карате.
Ти си дотерана, возрасна, жена, а тој дете- облечен во металско и си игра на компјутер. Ти мечтаеш за некој кој би го дал животот за тебе (последниот сон), а овој дечко, колку и да се сакате, не е тој.

Соништава не се ништо страшно, само подсвеста пробува да те советува да излезеш од овој маѓепсан круг.

Топли поздрави!

--- надополнето ---

ја сонував како се шетам у парк и идам да се видам со една другарка и се дешава типкава ми вари кафе у сред парк и несакајќи го буткам кафето......
Пиењето кафе е друштвен ритуал- се седи и се оговара. Можеби сметаш дека другарка ти прави нешто што не е морално (го изневерува дечко и), или ти имаш симпатии кон неа но врската меѓу вас не е можна, можеби бидејќи другарот со кој си разговарал е заинтересиран за неа.
Во секој случај станува збор за поситни другарски недоразбирања. Обрни внимание да не ја нервираш другарка ти :)
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Благодарам за толкувањето и за комплиментите, навистина тоа многу ми помогна поздрав:helou:.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Како би се протолкувал пајак во сон ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.778
Поени од реакции
6.751
Јас сонував дека ме брка голема, кафена мечка. Не се сеќавам дали се спасив или не или како се тоа почна. Се сеќавам само дека ме бркаше :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom