Сонови, толкување на сонови

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
A mi kazle tolkuvaci na sonovi deka sonot vsusnost e duhot se odvojuva od teloto :S:uvo:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
A mi kazle tolkuvaci na sonovi deka sonot vsusnost e duhot se odvojuva od teloto :S:uvo:
хммм товјот сон е сличен на кажувањат за крајот на светот споре д бибилијата, ако читаш бибилија може да е заради тоа ако не тогаш е некое претскажување!
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Be ne sum ja citala biblijata ja iam doma so godini ne sum sednala da ja citam bash od ta pricina da ne navlezam epten se plasham u sekoj slucaj tnx barem mi olesni so sonuvam kako pocinuva tatko mi
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
vcera pak sonuvav tornada, paganje ogan od neboto i na kraj mislam kometa...
ovie sonovi me preplasuvaat
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Aham i mene isto stalno sonuvam takvi sranja brrrrrr :nesum:
 

Gabby^Death

The..DeathGirl
Член од
27 јуни 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Ја најчесто сонувам како паѓам од некаде...и има некое чувство нешто како да пропаѓам во креветот и одеднаш ќе удрам и одма се будам !!! Ја и моите сонови ај да не почнувам !!! Али во последно време сонувам како една куќа ке изгори и ја ке бидам сведокот за се и како тие шо ја запалиле куќата ме бркаат за да ме убијат:(... СТРАШНО !!!:nesvest:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
vcera pak sonuvav tornada, paganje ogan od neboto i na kraj mislam kometa...
ovie sonovi me preplasuvaat


ако сонуваш чист оган со пламени и искри се толкува како голема среќа а некаде тоа го поврзуваат со голема љубов и страст, знаеш кога збориме за длабока љубов и стрст велиме “гори во моето срце како пламен“ а штом е од небото мора да е нешто убаво, небо асоцира на Гопсод Бог, нешто судбинско, а ако оганот е со дим и прав тогаш велат не е добро, сега ти тука си знаеш најдобро!

комета велат да не се избрзува со некои заклучоци...

торнадо асоцира на некоја агонија, ако видиш велат емоционални испади или се наоѓаш во некој врска која е напорна и тешка,

ако си сонувал дека си се нашол во торнадо велат разочарувања од некоја ситуација или врска,

а ако си сонувал неколку торнада тоа укажува насилни луѓе околу тебе или на некоја насилна ситуација или врска...


Ја најчесто сонувам како паѓам од некаде...и има некое чувство нешто како да пропаѓам во креветот и одеднаш ќе удрам и одма се будам !!! Ја и моите сонови ај да не почнувам !!! Али во последно време сонувам како една куќа ке изгори и ја ке бидам сведокот за се и како тие шо ја запалиле куќата ме бркаат за да ме убијат:(... СТРАШНО !!!:nesvest:
за оган веќе тука образложив....

Драгица на некој кој сонувал дека гори куќа му протолкувала дека кќе се жени/ мажи... ништо чудно :)

а падот ако го сонуваш само се работи за разочарување
ако осеќаш дека паѓаш и пропаѓаш во сон нема значење, мене доста пати ми се случувало да паѓаам и пропаднам во кревет дури и да паднам од кревет, мене тоа ми се случува кога ми паѓа притисокот, или кога ми се врти, кога сум омалксана или кога ме погодила некоја стресна ситуација па ти паѓа силата!
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Што е често да сонуваш вода? (езера, бари, базени) скоро сите ситуции во соновите да се одвиваат во близина на такви водени површини.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Што е често да сонуваш вода? (езера, бари, базени) скоро сите ситуции во соновите да се одвиваат во близина на такви водени површини.


на таратур имаше еден масовен толкувач на сонови ( се работи за професионални толкувачи издавачи на книгата Соновник на Ѓурѓа ако нешто ви е познато) и на една вака што сонувала водни површини и протолкувале, мажачка... хмм дај Боже!

кај сонот со водните површини секогаш е важно дали водата е бистра ако е бистра е секогаш добро, се толкува како среќа!

за езеро велат ако е бистро и се бањаш во него озбилна љубовна врска, брак

за базен велат исто ако се бањаш некој успех во љубов...

и да не редам понатаму водните површини се емотивната соостојба на сонувачот!

важно е убаво!
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Znaci ja dzabe se sekiram se ke mi bide ok vo vrskata huhu :D

aaa ve sakam ej go sakam forumov se raspoloziv sea :vozbud:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
А знаете ли за моево, за жени сонување, секс со нив...
Е да, и автобус полн со жени... :(
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Прашувајте само по еднаш, не повторувајте до бескрај, и држете ниво на пристојност :smir:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Сонував сон со многу различни ситуации, ама нема да прашам за сите...
Сум била негде до некој канал (или незнам што беше, ама важно огромна дупка) и од другата страна сум видела некое прасе мало, ама прасето беше црно и одеднаш рипнало на мојата страна и сум почнала да бегам од него.
:smir::smir:
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Ја најчесто сонувам како паѓам од некаде...и има некое чувство нешто како да пропаѓам во креветот и одеднаш ќе удрам и одма се будам !!! Ја и моите сонови ај да не почнувам !!! Али во последно време сонувам како една куќа ке изгори и ја ке бидам сведокот за се и како тие шо ја запалиле куќата ме бркаат за да ме убијат:(... СТРАШНО !!!:nesvest:
Чек , гледаш филмови пред сипење ?
Пошо таму ги има ваквите ситуации , знаеш да нема сведоци и то :p:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom