Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
24 април 2024
Мислења
188
Поени од реакции
457

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.289
One wise man once said that you must take responsibility, its nobodies fault that you failed colege.
By the way, with great kaurpower comes more responsibility to achive more in life. Life is not fair go qafirs.
Автоматски споено мислење:


Прегледај го приврзокот 414929
Автоматски споено мислење:


И мене ми заличи на фејк, особено со тоа што само носот од блиску му го снимаа за да ни биде жал. И зошто воопшто се крие, ваљда затоа што е грд?
Автоматски споено мислење:


А атеисти?
Ако под "неуспех" го рачунаш фактот дека не сум се е*ела, со шип за да положам правосуден, тогаш да, не сум успешна, не сум адвокат, пошто проценив и видов колку е саатот, и кому се треба да ширам нозе за да "успеам", спакував куферчето и купив авионски билет во еден правец.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.976
Ако под "неуспех" го рачунаш фактот дека не сум се е*ела, со шип за да положам правосуден, тогаш да, не сум успешна, не сум адвокат, пошто проценив и видов колку е саатот, и кому се треба да ширам нозе за да "успеам", спакував куферчето и купив авионски билет во еден правец.
Запирката игра голема улога во изразување на мислата во писмената комуникација.
Mëso si babi, mos u bën gomar!
Mëso, si babi mos u bën gomar!
Во превод:
Учи како татко ти, не биди магаре
Учи,како татко ти не биди магаре

Сега со твојата запирка да ни ги тргаш дилемите:
фактот дека не сум се е*ела, со шип за да положам правосуден
или
фактот дека не сум се е*ела со шип, за да положам правосуден

Ако е првото со болд самостојна реченица, па е еден вид неуспех во животот, да ти поминат најубавите години без секс :D
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.976
Tuf tuf shipo naucil gramaticki pravila na forum da neguva. Eve ti Edna petka shipe
Не е фер вака , од двете петки што ги имаш во профилот , едно ми даде мене, па сега се изедначивме! Замисли шипо и каур изедначени, стварно не е фер!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.063
Поени од реакции
18.125
Не е фер вака , од двете петки што ги имаш во профилот , едно ми даде мене, па сега се изедначивме! Замисли шипо и каур изедначени, стварно не е фер!
Што не е фер сега пак, шо треба и тоа Гули од Питу Гули да го даде :D
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.427
Поени од реакции
3.056
На стигната потврда по мејл за издаден извод уредно платен преку онлајн сервис идеш на шалтер у одредената подрачна единица за подигнување.
Таму на шалтер те чека секако Зекир од Лојане, син од брат и сестра, кој на кур става све што не е со три пара вилици. Ти вика дечко не е готово врати се другпат. Како бе Зеко другпат кога сте ми пратиле по мејл потврда да дојдам да го подигнам изводот? Ете така нема, врти по телефони кај сакаш нема.

И додека ја глеам кај да свртам, доаѓа госпожа косоварка преку ред тука не ги замочува што наши што цигани, и одма кај Зеко два три збора. Свика Зеко, доаѓа еден од позади со форма на глава ко млад лук, такоџе потомок на инцест, и одма и штампаат тука на госпожата некој извод на лице место потпис штембил печат ајде куќа части.

Проблемот што ни Таравари нема да е другачии од овие сега.

А допунски, Финансова Полиција и Финансово Разузнавање уместо да дигаат паники и да замараат луѓе за 1500 еура пуштени за дете што студира у странство да покрие трошоци, може да испита за наводите дека се плаќани по 50 еура месечно за жени забулени да одат и по 150-200 еура за мушки муџахедини со оние 3/4 панталончињана до глужд. Тоа е класично перење пари за кое овие две божем институции никад не слушнале ни па ги занима. Или да испитаат од каде доаѓаат финансиите за сите џамии што се изградија у сите ебани села. За колите и становите нема ни потреба да се почнува тема.

Незнам Мицко како ова ќе го среди. Незнам Мицко како и дали ќе успее да ја професионализира администрацијата. Дали еднаш у оваа парадржава нема да се делат заслуги и вработувања по етнички и партиски кључ него по компетентност.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.448
Поени од реакции
79.534
На стигната потврда по мејл за издаден извод уредно платен преку онлајн сервис идеш на шалтер у одредената подрачна единица за подигнување.
Таму на шалтер те чека секако Зекир од Лојане, син од брат и сестра, кој на кур става све што не е со три пара вилици. Ти вика дечко не е готово врати се другпат. Како бе Зеко другпат кога сте ми пратиле по мејл потврда да дојдам да го подигнам изводот? Ете така нема, врти по телефони кај сакаш нема.

И додека ја глеам кај да свртам, доаѓа госпожа косоварка преку ред тука не ги замочува што наши што цигани, и одма кај Зеко два три збора. Свика Зеко, доаѓа еден од позади со форма на глава ко млад лук, такоџе потомок на инцест, и одма и штампаат тука на госпожата некој извод на лице место потпис штембил печат ајде куќа части.

Проблемот што ни Таравари нема да е другачии од овие сега.

А допунски, Финансова Полиција и Финансово Разузнавање уместо да дигаат паники и да замараат луѓе за 1500 еура пуштени за дете што студира у странство да покрие трошоци, може да испита за наводите дека се плаќани по 50 еура месечно за жени забулени да одат и по 150-200 еура за мушки муџахедини со оние 3/4 панталончињана до глужд. Тоа е класично перење пари за кое овие две божем институции никад не слушнале ни па ги занима. Или да испитаат од каде доаѓаат финансиите за сите џамии што се изградија у сите ебани села. За колите и становите нема ни потреба да се почнува тема.

Незнам Мицко како ова ќе го среди. Незнам Мицко како и дали ќе успее да ја професионализира администрацијата. Дали еднаш у оваа парадржава нема да се делат заслуги и вработувања по етнички и партиски кључ него по компетентност.
Твоите жалопојки на адреса на нашиот стратешки партнер, кој ја уредува Илиридава од кај 2001-ва наваму. Не овде да плачеш.

овде не даваме да има вакви про-руски постови, кои ти ги напишале српските тајни служби
 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2022
Мислења
11
Поени од реакции
3
А допунски, Финансова Полиција и Финансово Разузнавање уместо да дигаат паники и да замараат луѓе за 1500 еура пуштени за дете што студира у странство да покрие трошоци, може да испита за наводите дека се плаќани по 50 еура месечно за жени забулени да одат и по 150-200 еура за мушки муџахедини со оние 3/4 панталончињана до глужд. Тоа е класично перење пари за кое овие две божем институции никад не слушнале ни па ги занима. Или да испитаат од каде доаѓаат финансиите за сите џамии што се изградија у сите ебани села. За колите и становите нема ни потреба да се почнува тема.
Ова е жива вистина. На црните гнаси (циганите) им даваат 400еур месечни по фамилија. Потврдени извори
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.366
Поени од реакции
22.836
Да се надоврзам само со линков дека ни Албанија ни па косово немаат саем на книга
Што ќе им е . Доволно им е да читаат плакати со Али Ахмети и Артан Груби.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.369
Поени од реакции
28.429
Ќе верував во таа приказна ако на пример во Израел имаше строга политика против овие работи и беше традиционалистичка држава.
Ќе веруваш и оро ќе играш кога хасидите и ортодоксните ќе станат мнозинство за 50 години да сме живи и здрави.
Нема да престанат журките, ама ќе бидат само за мажи.
Нејсе, евреи=шипои. 99% ист начин на живот, што дури и Албанија планирана била да биде еврејска држава.
Односно племенски народи.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom