Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Потврдуваш дека се поставуваат од политички побуди, не дека не знаевме.

Знам дека македонците се неверници и дека цркви и крстови градат од инает и за провокација.

Ама за твоја жал, крстовите не сметаат, не ми смета да купам куќа одма до крстот.
Vaka li ke gradime sozivot so navredi
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.195
Поени од реакции
35.808
Потврдуваш дека се поставуваат од политички побуди, не дека не знаевме.

Знам дека македонците се неверници и дека цркви и крстови градат од инает и за провокација.

Ама за твоја жал, крстовите не сметаат, не ми смета да купам куќа одма до крстот.
Ај може и тебе ќе те спасиме од таа терористичка педофилска секта како Пуно што го спасивме. Него го крстивме Србољуб ти ќе бидеш Спасе, дека спасен може?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.034
Поени од реакции
18.040
Не сум знаел дека земјата е религиозна, мислев луѓето се.
Кога последен пат си влегол во црква а тоа да не е венчавка, крштевање ?

Кои се тие џамии во рид, а да нема куќи околу?
Хахаха абе друже немој мене тие муабети земјата не била, луѓето биле. Ние не зборуваме и не глеаме на тоа како фалење за разлика од вас кои ставате сториња од одење по џамии и кои во петок навер дилате дрога а денски демек одите на џума. Ама да не биде дека не сум ти одговорил ете ќе ти кажам, во црква одам секоја недела кога сум во Македонија, така да последен пат бев минатата недела зошто сега сум тука на одмор и фала му на Бога што од година во година на литургија има се повеќе луѓе и се повеќе млади луѓе, минатата недела имаше огромен број на млади луѓе кои се причестуваа за велигденскиот пост, црквата беше скоро па полна што беше реткост пред неколку години. За џамиите нема што јас да коментирам, градете колку сакате, вие сте тие што почнавте да се одкажувате од верата последните години по налог на вашите газди не ние.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
328
Поени од реакции
781
@Dardan-ia ???

 
Член од
22 декември 2018
Мислења
363
Поени од реакции
494
Го чекам денот кога ке стават во Речица, Кумановско. Натаму шошоните поминуваат, а веќе има на почеток на Којнаре. :love:
Не чекај некој да ти направи, соберете се 100 куќи донирајте и нека стават..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.378
Поени од реакции
79.244
@Dardan-ia ???

Ова нон-стоп се случува со таа црква, исто како и со црквата во Чаир, само што не известуваат медиумите за секој напад, туку повремено.

Во Чаир чекаат кога ќе има богослужба и тогаш маваат со камења или со фудбал по ѕидовите на црквата, демек играат фудбал тука и топката им удира.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Не сум знаел дека земјата е религиозна, мислев луѓето се.
Кога последен пат си влегол во црква а тоа да не е венчавка, крштевање ?

Кои се тие џамии во рид, а да нема куќи околу?

+
+
++++++++++
+
+
+
+​
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.833
Поени од реакции
15.769
Ова нон-стоп се случува со таа црква, исто како и со црквата во Чаир, само што не известуваат медиумите за секој напад, туку повремено.

Во Чаир чекаат кога ќе има богослужба и тогаш маваат со камења или со фудбал по ѕидовите на црквата, демек играат фудбал тука и топката им удира.
нека се жалат кај Таљат ама преку ембаси:cool:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.800
Поени од реакции
8.132
Не сум знаел дека земјата е религиозна, мислев луѓето се.
Кога последен пат си влегол во црква а тоа да не е венчавка, крштевање ?

Кои се тие џамии во рид, а да нема куќи околу?
Колкумина од вас што идете во џамија го знаете ова? Колкумина го применувате?

1711803649758.png
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.485
Поени од реакции
20.718
2 шиптaри загинаа возејќи во спротивна насока во Кичево правејќи тик ток предизвик а при тоа загина и 19 годишен Македонец во чиво возило удрил канцерот.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.124
Поени од реакции
16.127
2 шиптaри загинаа возејќи во спротивна насока во Кичево правејќи тик ток предизвик а при тоа загина и 19 годишен Македонец во чиво возило удрил канцерот.
Citaj @puno, pak praite retardirani raboti na nivo na majmun, so golf pazi, koj bi kazal.

Ke ide ovoj u djenet, posto ubil kaur?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.728
Поени од реакции
3.879
Се ова што прават според нивната религија не се рачуна за грев, напротив таквите постапки се оправудваат и се охрабрува истото однесување.
Точно; провокации оправдани со фразата „Алах така сакал„ а они се само „Алахови робови„...што значи дека секоја нивна акција, особено злонамерната, е поддржана и оправдана не од нив самите, ами од самиот Алах...:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom