Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Го заборавате и потценувате "Господ така сакал"-моментот кај нив. Дали било залутан куршум, престрелка, пожар во болница или болештина стекната ради немарност, кај нив секогаш "Господ така сакал". Сѐ е во игра, освен преземање одговорност и ставање прст на чело.
Imashe na vremeto i Zalutan proektil od pravec na Kosovo sto ja pogodi vladata, za zal ne padna go prebaci kaleto :eek:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.940
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Има работа кој сака да работи.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.745
Поени од реакции
6.461
Мора да се превземе нешто во врска со оџиве и со џамиите во последно време. Ова не се трпи веќе, ги имаат појачано звучниците за дупло.

Се надевам дека ќе дојде ден кога ќе се смени уставот и ќе се забрани исламот како религија во Македонија и ќе се прогласи за тероризам секој што ќе ја практикува оваа "религија".
Screenshot_20240328-182611_Chrome.jpg


Еве на што браќата на Пуно се радуваат. Чујте колку е е*ано гласно до џамијата. Јас сум убеден дека не се сите муслимани овде и дека има некои што глава не можат да дигнат од повикот за молитва или за ифтар. Убаво пиша еден Албанец дека денес постојат апликации кои ти кажуваат кога треба да се молиш и не вреди да се малтретираат луѓето со бучава ама за жал ова решение ќе си остане на Fb, а луѓето што не се дел од оваа религија, па и тие што се ама не го сакаат дерењето, продолжено ќе си патат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
Го заборавате и потценувате "Господ така сакал"-моментот кај нив. Дали било залутан куршум, престрелка, пожар во болница или болештина стекната ради немарност, кај нив секогаш "Господ така сакал". Сѐ е во игра, освен преземање одговорност и ставање прст на чело.
Imashe na vremeto i Zalutan proektil od pravec na Kosovo sto ja pogodi vladata, za zal ne padna go prebaci kaleto :eek:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.235
Прегледај го приврзокот 411081


Еве на што браќата на Пуно се радуваат. Чујте колку е е*ано гласно до џамијата. Јас сум убеден дека не се сите муслимани овде и дека има некои што глава не можат да дигнат од повикот за молитва или за ифтар. Убаво пиша еден Албанец дека денес постојат апликации кои ти кажуваат кога треба да се молиш и не вреди да се малтретираат луѓето со бучава ама за жал ова решение ќе си остане на Fb, а луѓето што не се дел од оваа религија, па и тие што се ама не го сакаат дерењето, продолжено ќе си патат.
Што вика тука ако може некој да преведе, педофилот Мухамед беше цело време испрљан со спрема на облеката, и малата Ајше не можела да му ги испере издркотините? Тоа пее?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.745
Поени од реакции
6.461
Од круцијално значење е промената на името на улицата во Чаир. Од сега натаму племенците, наместо да газат во говна на Втора Македонска Бригада, ќе газат во говна на Адем Демачи.
Те цитирам редовно деновиве, но едноставно секој твој став се остварува.


Screenshot_20240329-190550_Chrome.jpg
 
Член од
29 март 2024
Мислења
230
Поени од реакции
368
Кој вика дека нема entrepreneurs во нашата земја. :D
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.235
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Го чекам денот кога ке стават во Речица, Кумановско. Натаму шошоните поминуваат, а веќе има на почеток на Којнаре. :love:
Потврдуваш дека се поставуваат од политички побуди, не дека не знаевме.

Знам дека македонците се неверници и дека цркви и крстови градат од инает и за провокација.

Ама за твоја жал, крстовите не сметаат, не ми смета да купам куќа одма до крстот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.787
Потврдуваш дека се поставуваат од политички побуди, не дека не знаевме.

Знам дека македонците се неверници и дека цркви и крстови градат од инает и за провокација.

Ама за твоја жал, крстовите не сметаат, не ми смета да купам куќа одма до крстот.
Крстовите се градат затоа што ова е христијанска Македонија, тоа што вие градите џамии на ридови од чиста провокација не значи дека нашите крстови се градени со иста намера, едноставно таму живее православно население кое вие сакате да го избркате од неговото вековно огниште и крстот ќе ја означуваа таа бора на опстанок од сега па натаму.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Крстовите се градат затоа што ова е христијанска Македонија, тоа што вие градите џамии на ридови од чиста провокација не значи дека нашите крстови се градени со иста намера, едноставно таму живее православно население кое вие сакате да го избркате од неговото вековно огниште и крстот ќе ја означуваа таа бора на опстанок од сега па натаму.
Не сум знаел дека земјата е религиозна, мислев луѓето се.
Кога последен пат си влегол во црква а тоа да не е венчавка, крштевање ?

Кои се тие џамии во рид, а да нема куќи околу?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom