Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.656
Поени од реакции
79.981
Ама не знаете во Југославија колку им било тешко вие. Да знаете, ќе имате разбирање за овие работи.
А Србите што им праеле цело време? А тоа?

Така да нека не цепидлачат каурите овде за неколку деца масакрирани на Велигден, или за цркви и гробишта сквернавени и сл.
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
226
Поени од реакции
206
Ни убивте бебиња во 2001

Па вие ја почнавте војната први и тоа бидете среќни што анерика ви ги чуваше газот а шо вие што убивавте и ранувавте не важи и тоа ПРВИ почнавте и иселувавте луѓе од нивен дом шо арачиново и чаир Епа во војни се има се прашувам и оваа слика дали ви е измислена
Автоматски споено мислење:

А Србите што им праеле цело време? А тоа?

Така да нека не цепидлачат каурите овде за неколку деца масакрирани на Велигден, или за цркви и гробишта сквернавени и сл.
Неморавте со нож во 2001 си имаше и други начини а диво насеље пак а?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.656
Поени од реакции
79.981
сарказам, дете
сарказам
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
226
Поени од реакции
206
Ни убивте бебиња во 2001

А масакрот во вејце?а мавровските работници а луѓе без куќи со мали деца што избрксвте?епа брат пред да почнеш да судиш некому размисли ти што ди правел муабетот ми беше наш ваш нема врска или си човек или нечовек секој ниту од нашите ниту од вашите оправдува убивање во тоа сум сигурна
 
Член од
17 јуни 2022
Мислења
101
Поени од реакции
355
Потврдуваш дека се поставуваат од политички побуди, не дека не знаевме.

Знам дека македонците се неверници и дека цркви и крстови градат од инает и за провокација.

Ама за твоја жал, крстовите не сметаат, не ми смета да купам куќа одма до крстот.
Па вашиот најголем херој Скендербег се превртува во гроб моментално. Да си бил жив во негово време би ти ја одсекол главата пред да имаш можност и еден збор да кажеш. :facepalm:
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.781
Поени од реакции
6.692
Ни убивте бебиња во 2001

Дали имаше Каури што се ситеа на сите убиени невини жртви? Јас не сум чул, но за убиените Каури имаше свршавање и бранење на убијците од страна на Албанците.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
5.206
А масакрот во вејце?а мавровските работници а луѓе без куќи со мали деца што избрксвте?епа брат пред да почнеш да судиш некому размисли ти што ди правел муабетот ми беше наш ваш нема врска или си човек или нечовек секој ниту од нашите ниту од вашите оправдува убивање во тоа сум сигурна
И албанците ги имаат своите А...? А...?

Ги имаат и македонците.

Меѓутоа сите тие А..? А..? не се толку тешки за да не можат да се надминат.

Загинале многу повеќе луѓе во државата, секоја година по 30-40 луѓе се убиваат по разни основи, а на 5 години по некое убиство каде што може да се вмеша етничката нетрпеливост, а не мора да значи дека е тоа.

Многу внимание давате на настани кога албанци се вмешани во лоши работи и тоа го прикажувате како наменето против македонците.

Тоа што цитирав уништување на цркви од страна на србите, го направив за да ви биде јасно дека и кога сограѓаните ти се христијани,не е гаранција дека ќе биде мед и млеко.

Најголем дел од луѓето тука немаат допирна точка со реалноста, имаат направено филм читајќи и слушајќи вести.
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
226
Поени од реакции
206
И албанците ги имаат своите А...? А...?

Ги имаат и македонците.

Меѓутоа сите тие А..? А..? не се толку тешки за да не можат да се надминат.

Загинале многу повеќе луѓе во државата, секоја година по 30-40 луѓе се убиваат по разни основи, а на 5 години по некое убиство каде што може да се вмеша етничката нетрпеливост, а не мора да значи дека е тоа.

Многу внимание давате на настани кога албанци се вмешани во лоши работи и тоа го прикажувате како наменето против македонците.

Тоа што цитирав уништување на цркви од страна на србите, го направив за да ви биде јасно дека и кога сограѓаните ти се христијани,не е гаранција дека ќе биде мед и млеко.

Најголем дел од луѓето тука немаат допирна точка со реалноста, имаат направено филм читајќи и слушајќи вести.
Е гаранција нема
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Ама не знаете во Југославија колку им било тешко вие. Да знаете, ќе имате разбирање за овие работи.
Гомното смрдеше во Југа, смрди и денес. За да не смрди треба да му се пушти вода.
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
540
Ццц каков мизерен лик е овој дрн дрн јариња.
Еден совет за сите. Не се качувајте на неговиот воз зашто ќе ве вози јако, од дуи пара ќе земе за 3 животи и ќе дреме во Хрватска.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
346
Поени од реакции
703
Потврдуваш дека се поставуваат од политички побуди, не дека не знаевме.

Знам дека македонците се неверници и дека цркви и крстови градат од инает и за провокација.

Ама за твоја жал, крстовите не сметаат, не ми смета да купам куќа одма до крстот.
Извини вие шошоните сте верници. Нели постите? Нели не пиете алкохол? Нели не јадете свинско?
Сите шошони во моја канцеларија пијат ракија и јадат бургери секоја недела вклучувајќи го овој петок.

А ние Македонците ке си дигаме крстови пошто одиме во црква за здравје.
Сега во поново и нашата дијаспора финансира. Такада ке гледаш многу повеќе крстови.
Се гледаме на едно пиво и вино, со чварки секако пошто ги сакате.
Како што вика еден мој колега од Тетово, јадии бее убаво е. :vozbud:
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.912
Поени од реакции
8.404
Извини вие шошоните сте верници. Нели постите? Нели не пиете алкохол? Нели не јадете свинско?
Сите шошони во моја канцеларија пијат ракија и јадат бургери секоја недела вклучувајќи го овој петок.
Кажи и дека не се коцкаат, оти оџата им рекол дека тоа е харам.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
278
Поени од реакции
922
Едно е да се уништуваат верски објекти за време на војни дејствија а сосема друго е да се скревнават гробови,цркви,манастири и палат домови во мир.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.656
Поени од реакции
79.981
Тик-Ток предизвик да ти било тоа што го убил каурот у Кичево
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Kajgana Shop

На врв Bottom