Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.654
Ајде ќе чекаме. Еден од нас ќе е во право. Србите беа женети и мажени со членови на она што е денес фамилијата Виндзор. Ги заборај кралевите на СХС?

Едно е на некој да му дадеш земја, друго е да ти дојди во твојата, да се качи на врвот (таму кај што има ликови далеку поопасни од мојата шефица) и да им трубиш за Палестина. Ништо не е дадено еднаш засекогаш. Ништо не е толку стабилно. Се е релативно. Ќе чекаме.
Ej, mozhi kadro od sheficata tvoja? ater oti sme komshii vo prilepon!
Nekako imam lust darauf!
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.257
Поени од реакции
5.264
Da be zatoa vie domashnive ste za golema Makedonija!?

Pola drzhava Kosovari i 10% muslimani od Albanija ste.
Tie 20-30% se ok i niv nishto ne im gali i ne se custvuvaat obespraveni vo Makedonija.

A tie vo Anglija se 110% kosovari i makedonski albanci i mozhebi po nekoj zalutan kupen od albanija za lanjata cistenje.

Licno imam praeno muabet so Albanci od Valona vo 2004god !
Kosovari nejcat ni na slika da vidat, a vas makedonskive nekako i ve trpat samo zaradi nas makedoncite i shto malce kultura imate primeno od nas.

I
Не биди дебил со муабети од пред 20 години, не можеш ти на мене да ми кажеш за албанците.

Тие во Англија 99% се од Албанија претежно од северна Албанија.

Луѓето произведуваат марихуана по домови фарми и други продтории, ги викаат куќи на "тревата", имаше и преписка помеѓу Еди Рама и британецот.

Овие биле во Австралија,али тој е принципот, и не мора да значи дека албанците се организатори на оваа работа, голем дел се само вработени, се грижат за растот и во случај да биде запленето да лежат малите риби, а организаторите си продолжуваат со други момци кои пак доаѓаат од Албанија бидејќи имаш поставена мрежа.

Трафикантите кои ги префрлуваат од Албанија во Британија ги условуваат младите да работат за нив се додека не ги измират трошоците за нивно доведување во Британија.

 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.227
Поени од реакции
6.654
Не биди дебил со муабети од пред 20 години, не можеш ти на мене да ми кажеш за албанците.

Тие во Англија 99% се од Албанија претежно од северна Албанија.
Ne sum jas debil a i ti si znajsh mnogu jasno i glasno shto pishav
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.817
Поени од реакции
6.830
Screenshot_20230917-211557_Chrome.jpg
Screenshot_20230917-211301_Chrome.jpg

Добро бе, каде го има ова во светот освен во Македонија/Иљирида?

Ова е исто како Германците сега да отидат во Израел во градот Рамла и да му приредат ваква манифестација за слава на погубениот озлогласен нацист Адолф Ајхман.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Маме и ебаа на СКопска црна гора, жално е што се дешава. Исто понашање како орките се корнат дрва се рамни терен нема промени кај нашиве орки од орките кај Саруман
 
Член од
20 април 2023
Мислења
967
Поени од реакции
2.362
Маме и ебаа на СКопска црна гора, жално е што се дешава. Исто понашање како орките се корнат дрва се рамни терен нема промени кај нашиве орки од орките кај Саруман
ama imeto beshe problemot pa morashe da se smeni neli?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.865
Поени од реакции
30.566
Маме и ебаа на СКопска црна гора, жално е што се дешава. Исто понашање како орките се корнат дрва се рамни терен нема промени кај нашиве орки од орките кај Саруман
Не, орките на Саруман се мешани со луѓе (покултивирани демек). Овие се од оние дивите орки мешани со гоблини. :unsure:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.954
Поени од реакции
4.122
Најсмешно од се‘ ми е тоа што нелегалното сечење е редовна појава по планините во „севернава„, а по медиумите читаме за ваквите повремени „успеси„ од службите.

За кој qur беше формирана шумската полиција?...
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom