Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.254
Ја мислам вечер Албанците од Шкуп да слават за новиот бомбардер на Американската војска Б-21 Raider.

Од причини имало некој вработен во Нортроп што дедо му бил од Шкуп а другата причина се знае. Како свири Кале они така играат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.794
Поени од реакции
25.806
D628EDAE-900B-470B-9799-DCC98E9A0BEE.jpeg


Еве го чекав Фуркан да искочи со неговата верзија да ги изврти работите за да поверувам. На почетокот кога прочитав вооружени лица во Арачиново се заканувале на полицијата си реков ова нема шанси да е вистина, во Арачиново живее најмирниот и најкроткиот народ на планетава, а не некои си вооружени лица. Ќе го почекам Фуркан да објави и да ми каже што да мислам.

Фала ти Фуркан, продолжи вака со селетивното новинарство и остани слеп на шиптарисувањето на твоето племе. (y)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
15.936
Поени од реакции
19.146

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
5.509
Поени од реакции
5.742
I da ubivate deca bez kur da vi cue.
Тоа еволуциски заостанато племе и само меѓу себе се чисти. Секојдневно читаш по медиумите : шииптар си ја убил бремената сопруга со пиштољ, шииптар си го заклал братот со секира пошто задоцнил на градбата на куќата, шииптар пукал во градите на својата сопруга во Италија.

Сега puno a.k.a Агим Јонуз ќе каже дека не е така.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.958
Поени од реакции
4.028
Тоа еволуциски заостанато племе и само меѓу себе се чисти. Секојдневно читаш по медиумите : шииптар си ја убил бремената сопруга со пиштољ, шииптар си го заклал братот со секира пошто задоцнил на градбата на куќата, шииптар пукал во градите на својата сопруга во Италија.

Сега puno a.k.a Агим Јонуз ќе каже дека не е така.
Па се добива ваков впечаток ако селектираш вести.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.041
Поени од реакции
16.419
Па се добива ваков впечаток ако селектираш вести.
А ако не селектираш вести читаш за албанските нобеловци, миротворци, доктори, инженери, астронаути и арачиновски пилоти.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.379
Поени од реакции
6.040
Да се потсетиме:

Прегледај го приврзокот 357047

Прегледај го приврзокот 357048

Ако се сеќавам добро, после првичното труење меѓу одредено население се пушти муабет дека „лажат каурите„ и еден куп нови муштерии нагрнаа на туљумби и шампити...
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
119
Поени од реакции
323
Англичаниве решиле повеќе да им даваат азил на албанезите од Македонија и Косово пошто криминалот во Британија добил загрижувачки димензии.Па нели Џоле Робертсон ги прогласи за борци за човекови права?Шо се лигават сега Енглезиве???Нека прават сега соживот со нив пошто ние овде сме клети шовинисти.Дај боже сите да им се преселат на островот.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.282
Поени од реакции
4.965

Kajgana Shop

На врв Bottom