Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Колку за цигари и баклава земаат вашите. Како си ги редиш работите како ти одговараат како прав шиптaр. Оваа не се рачуна за наша фирма, јас не знам шипаци да работат на црно тоа само вие каурите шпекулирате у подрум живеам, амети живее од пратеничка плата ќе знаевме нешто до сега. Што е следно: ти лично не си видел како на некој му го сечат курето значи сунет не постои, во весник пишува дека во Чаир не се почитувале ковид мерки ама не пишува дали тоа биле орки или каури па не можеме да знаеме со сигурност, Џ.Ш. извршил убиство во Желино, може е Џован Шиширковски, наслини протести имало со орли и арапски букви ама не знаеме дали се руски или српски служби инфилтрирани да ги оцрнат мирните албанци. Абе шиптaр беше, шиптaр си остана, не туку ми се прави атеист, а многу веројатно не си, соживотар, прогресивен, сунетиран кур се тресе. Па уште кога ќе ми текне Ботко те бранеше едно време, сме ти се нафрлале, како ти било на тебе што ти ја знам. Едноставно си шиптaр, исто како твоите орки ментално заостанати во 6 век прифати си го тоа и живеј со тоа.
Вашите политичари крадеа и крадат милијарди а вие тука цитрони ми ги правите затоа што некој во некое село завеал само едно знаме.
Море тие што цртаа по пештери пред 15к години се по цивилизирани од вас.
Ако мислеш дека ми е гајле за ад хоминем нападите многу грешиш, кур ме боли што мислење имаш ти за мене, куцај таму колку сакаш, изгледа имаш потреба за тапкање по рамо од твоите соплеменици, билдај си самодоверба.
Автоматски споено мислење:

органи, манастири, земјиште, тендери...ју нејм ит
Заборави жолта куќа...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.419
Поени од реакции
4.249
Вашите политичари крадеа и крадат милијарди а вие тука цитрони ми ги правите затоа што некој во некое село завеал само едно знаме.
Море тие што цртаа по пештери пред 15к години се по цивилизирани од вас.
Ако мислеш дека ми е гајле за ад хоминем нападите многу грешиш, кур ме боли што мислење имаш ти за мене, куцај таму колку сакаш, изгледа имаш потреба за тапкање по рамо од твоите соплеменици, билдај си самодоверба.
Автоматски споено мислење:

..
Вашите политичирари крадат десетици милијади.
И само за факт тие од пред 50 илјади годи се по цивилизари од вас. Ве гледам како возите, како се однесувате во јавност, на автобуска и во автобус, во каква состобја селата и населбите ви се, како работите и како водите бизнис,
Не ми е проблем што веете знаме , проблем е што веете знаме на држава што очигледно ја нејќете(или она вас), нејќете да си одите во двете држави што ги имате(и ги водите во пропаст), и наместо тоа сакатате да не направите авганистан.
Тоа е проблемот: сакате европа, се однесувате нај анти европа што може. Сакате америка али се однесувате талибани. Зборите за цивилизација и што не, додека вандализирате се што наоѓате. Зборите за криминал и правда, додека самите си градите бедеми да не ве краде и убива. Зборите дека работа немате сите државни институции ги држите, 70% приватни фирми ги држите, сите тендери ги земате. И пак не ви е доволно.
Доста. Не глуми жртва, никад не сте биле, не сте, и нема ни да бидете. Сами си ги праите проблемите со тоа неодговорно заостано однесување. Сами сте огдоврни за одбивноста што секој нормален ја осеќа.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
519
Поени од реакции
1.057
644388B8-B009-4F10-BD1F-CEB2FCA64C53.jpeg
Автоматски споено мислење:

а многу веројатно не си, соживотар, прогресивен, сунетиран кур се тресе.
Ова е многу важен аспект кој што често е занемарен. Целиот тој јак прогресивизам е едно исто со соживотарењето. Еден ист рецепт е спроведен и на запад и во северџание; спонзорите на прогресивните сили одбираат расна или етничка група која е инхерентно на дното и е без никаква шанса да учествува (или скраја да е, изгради) во општество базирано на европски стандарди. Во америка тоа се нигерите, во северџание шиптaрите. Целта на промовирање на соживотот, заедно со промовирање транџи, лгбтпедо, проституција е една те иста, да се хендикепира групата која е инхерентно на врвот како не би можеле глава да дигнат од расправии со разулавени дивјаци. Затоа кога прогресивните сили држат конференции против штетни родови стереотипи насред Чаир, тука има многу поважни фактори отколку замерување со некој локален убавец во панталончиња на три четврти. Она што ги зближува е омразата кон европската цивилизација и заедничката искрена желба да ја уништат. Се додека се тера ова соживотарење, ќе продолжи трансферот на пари од каури на гнасни шиптaришта, и со свои пари ги спонзорираме да се котат и да купуваат се помрсна овца за бајрам.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
Еколог е странска фирма, не се брои тука.
Е сега колку има кеш и кој повеќе тоа само македонец знае, Шерлок може гомна да јаде.
Автоматски споено мислење:


Нептун или Гемак не се во топ 10 ниту некогаш биле. Ама можеби со кеш они работат, кажете вие.
Автоматски споено мислење:


Колку толку...
И јас милијарди да крадев колку толку би сакал да лежам.
Што крадел Ахмети, од толку крадење ќе дознаевме досега нешто, некоја фирма негова, некое земјиште.
Како што знаеме дека тие топ десет најбогати македонци сите до еден се збогатија крадејќи од државата.
Затоа не ти ги пишав Нептун и Гемак де.
Вашите бизнисмени се кеш, и многу битна работа, голем дел од истиот завршува во Косово, странски банки, на офшор сметките од господата Американци кои ви дозволуваат да го правите ова, па нема јунак што ќе го следи.

Второ, да не те учам, и сам знаеш дека перењето е најдобро преку бизниси кои продаваат магла (сервиси, услуги). Не е лесно да ги перите сите преку Нептун, кој ќе се ебава да влечка фрижидери ;)
Автоматски споено мислење:

Вашите политичари крадеа и крадат милијарди а вие тука цитрони ми ги правите затоа што некој во некое село завеал само едно знаме.
Море тие што цртаа по пештери пред 15к години се по цивилизирани од вас.
Ако мислеш дека ми е гајле за ад хоминем нападите многу грешиш, кур ме боли што мислење имаш ти за мене, куцај таму колку сакаш, изгледа имаш потреба за тапкање по рамо од твоите соплеменици, билдај си самодоверба.
Автоматски споено мислење:


Заборави жолта куќа...
Пуњиша, од која мака прогресивните шиптapи прават депонии секаде каде што живеат?
Зошто во Тетово ни фрлате ѓубре пред православните гробишта?
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Затоа не ти ги пишав Нептун и Гемак де.
Вашите бизнисмени се кеш, и многу битна работа, голем дел од истиот завршува во Косово, странски банки, на офшор сметките од господата Американци кои ви дозволуваат да го правите ова, па нема јунак што ќе го следи.

Второ, да не те учам, и сам знаеш дека перењето е најдобро преку бизниси кои продаваат магла (сервиси, услуги). Не е лесно да ги перите сите преку Нептун, кој ќе се ебава да влечка фрижидери ;)
Автоматски споено мислење:


Пуњиша, од која мака прогресивните шиптapи прават депонии секаде каде што живеат?
Зошто во Тетово ни фрлате ѓубре пред православните гробишта?
Најди ми еден пост кај сум рекол дека албанците се прогресивни!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
Најди ми еден пост кај сум рекол дека албанците се прогресивни!
Па нели ти си прогресивен?
Атеиста, јадеш се што ти се јаде без разлика дали и се допаѓа на верата, пиеш алкохол и покрај што верата не се согласува со тебе, не гласаш за ДУИ?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Па нели ти си прогресивен?
Атеиста, јадеш се што ти се јаде без разлика дали и се допаѓа на верата, пиеш алкохол и покрај што верата не се согласува со тебе, не гласаш за ДУИ?
А каде сум рекол дека јас сум прогресивен?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
А каде сум рекол дека јас сум прогресивен?
Ти кажа дека си атеист, ти самиот тврдиш дека си различен од другите шиптаpи, што значи дека ти си прогресивен кога би те споредиле со останатите од твоето племе.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.090
Поени од реакции
15.952
Еколог е странска фирма, не се брои тука.
Е сега колку има кеш и кој повеќе тоа само македонец знае, Шерлок може гомна да јаде.
Автоматски споено мислење:


Нептун или Гемак не се во топ 10 ниту некогаш биле. Ама можеби со кеш они работат, кажете вие.
Автоматски споено мислење:


Колку толку...
И јас милијарди да крадев колку толку би сакал да лежам.
Што крадел Ахмети, од толку крадење ќе дознаевме досега нешто, некоја фирма негова, некое земјиште.
Како што знаеме дека тие топ десет најбогати македонци сите до еден се збогатија крадејќи од државата.
FB_IMG_1669568501044.jpg

Ooo be ljoc, neka ne ti praat na babusot deka si bil progressive, skip si e skip.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom