Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.251
Или од кого да бидам поспечифичен
Автоматски споено мислење:

Колумбија.
Во колумбија е произведен. Од кај т.е. од кого е изворната точка на овие простори? Како било кое значително количество кока или други наркотични субстанци се наоѓаат на овие просоти?
Автоматски споено мислење:

Т.е. кој му го дал на македонецот д а го дила?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Се менуваат времињата, сега идоли ни се македонските доктори, политичари или со било каков пост македонец. И со тони кокаин да дилаш пак нема да се профитира повеќе од македонец на државна цицка.
Така да дај нешто вакво ама со македонци, бизнис ќе праиме жив ти све.
Не драпај пиштоли, колку што правите од дилање на брашно, шверц на органи, цигари и оружје, не прави ни гугл со продавање на магла.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Или од кого да бидам поспечифичен
Автоматски споено мислење:


Во колумбија е произведен. Од кај т.е. од кого е изворната точка на овие простори? Како било кое значително количество кока или други наркотични субстанци се наоѓаат на овие просоти?
Автоматски споено мислење:

Т.е. кој му го дал на македонецот д а го дила?
Пиши ми број по пп па ќе се договориме за интервју и ќе ти објаснам детално.
Автоматски споено мислење:

Не драпај пиштоли, колку што правите од дилање на брашно, шверц на органи, цигари и оружје, не прави ни гугл со продавање на магла.
Нареди ми топ десет најбогати луѓе во државава да видиме колку се албанци.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.251
Пиши ми број по пп па ќе се договориме за интервју и ќе ти објаснам детално.
Ти нема што интервју да даваш, Ако фрлиш општ поглед кон излезот на сарај или кон косово, гарант ќе видиш барем 1-2 шверцери на кока, или членови на картел доминантво во бизнисот на кока, во рок од околу 5 минути. Да речеме во ...30-40 приватни коли. Другите или ќе бидат шверцери на храна, бело робје, оружје, марихуана, метафемфатематин или хероин. И што не друго. Или барем поврзани со перење пари, урбана мафија или терористички организации. И сето тоа од 30-40тина коли.
Автоматски споено мислење:

Нареди ми топ десет најбогати луѓе во државава да видиме колку се албанци.
Али Ахмети, Артан Груби, Бујар Османи, Хамим Даути, Мендух Тачи, Талат џафери, Зијадин Села. Би го броел и Амди Бајрам аре се предозирал на амди бајрам кола и го фатило срце.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Пиши ми број по пп па ќе се договориме за интервју и ќе ти објаснам детално.
Автоматски споено мислење:


Нареди ми топ десет најбогати луѓе во државава да видиме колку се албанци.
Како може да ве има во официјална статистика, кога сите бизниси ви се: кеш-стока-кеш.
За да ве има во статистика, тој кеш треба да поминува преку банките :D
Инаку ете го „Екологот“ ви е во топ 3, пари направени од чесна работа со чистење на гомна ;)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.115
Се менуваат времињата, сега идоли ни се македонските доктори, политичари или со било каков пост македонец. И со тони кокаин да дилаш пак нема да се профитира повеќе од македонец на државна цицка.
Така да дај нешто вакво ама со македонци, бизнис ќе праиме жив ти све.
Македонски политичар хахахаха. Мијалков, Камчев барем лежеа колку-толку, Грујо мораше да бега во гепеци, добро не беа гепеци ама така е зборот, мораше да се крие како зајак. Аљо нит лежи, нит бега, нит гепеци, никој ништо не му може. Од страна вака гледано кој е во подобра позиција?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.750
Поени од реакции
7.924
Се менуваат времињата, сега идоли ни се македонските доктори, политичари или со било каков пост македонец. И со тони кокаин да дилаш пак нема да се профитира повеќе од македонец на државна цицка.
Така да дај нешто вакво ама со македонци, бизнис ќе праиме жив ти све.
Покрај овие од линков, идоли да ви бидат македонски политичари? Ме разочара.

 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.115
Како може да ве има во официјална статистика, кога сите бизниси ви се: кеш-стока-кеш.
За да ве има во статистика, тој кеш треба да поминува преку банките :D
Инаку ете го „Екологот“ ви е во топ 3, пари направени од чесна работа со чистење на гомна ;)
Нептун, Даути, овој што умре заменик градоначалник на Скопје од Гемак, пола алкохол во државава преку него проаѓа, Ренова, ондак газдата на хотел Радика и Американ колеџ кој вложи 400 милиони долари во Косово. И ова се само тие што се на бело (хехе на бело). Тие што се кеш-роба-кеш што вика Лестер, што не знаат фактура или фискална како изгледа кој знае колку се. Кило "брашно" е 100 000 евра, направи математика.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Како може да ве има во официјална статистика, кога сите бизниси ви се: кеш-стока-кеш.
За да ве има во статистика, тој кеш треба да поминува преку банките :D
Инаку ете го „Екологот“ ви е во топ 3, пари направени од чесна работа со чистење на гомна ;)
Еколог е странска фирма, не се брои тука.
Е сега колку има кеш и кој повеќе тоа само македонец знае, Шерлок може гомна да јаде.
Автоматски споено мислење:

Нептун, Даути, овој што умре заменик градоначалник на Скопје од Гемак, пола алкохол во државава преку него проаѓа, Ренова, ондак газдата на хотел Радика и Американ колеџ кој вложи 400 милиони долари во Косово. И ова се само тие што се на бело (хехе на бело). Тие што се кеш-роба-кеш што вика Лестер, што не знаат фактура или фискална како изгледа кој знае колку се. Кило "брашно" е 100 000 евра, направи математика.
Нептун или Гемак не се во топ 10 ниту некогаш биле. Ама можеби со кеш они работат, кажете вие.
Автоматски споено мислење:

Македонски политичар хахахаха. Мијалков, Камчев барем лежеа колку-толку, Грујо мораше да бега во гепеци, добро не беа гепеци ама така е зборот, мораше да се крие како зајак. Аљо нит лежи, нит бега, нит гепеци, никој ништо не му може. Од страна вака гледано кој е во подобра позиција?
Колку толку...
И јас милијарди да крадев колку толку би сакал да лежам.
Што крадел Ахмети, од толку крадење ќе дознаевме досега нешто, некоја фирма негова, некое земјиште.
Како што знаеме дека тие топ десет најбогати македонци сите до еден се збогатија крадејќи од државата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.293
Поени од реакции
78.949
Што крадел Ахмети, од толку крадење ќе дознаевме досега нешто, некоја фирма негова, некое земјиште.
Не крадел ништо. Остај ги каурите, они само нешто се против Албанците...
20 години непрекинато на власт, со Амбасадата в грб, а сепак ништо не украле.
ДУИ се навистина чесни кадри. Нема збор тука.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.115
Еколог е странска фирма, не се брои тука.
Е сега колку има кеш и кој повеќе тоа само македонец знае, Шерлок може гомна да јаде.
Автоматски споено мислење:


Нептун или Гемак не се во топ 10 ниту некогаш биле. Ама можеби со кеш они работат, кажете вие.
Автоматски споено мислење:


Колку толку...
И јас милијарди да крадев колку толку би сакал да лежам.
Што крадел Ахмети, од толку крадење ќе дознаевме досега нешто, некоја фирма негова, некое земјиште.
Како што знаеме дека тие топ десет најбогати македонци сите до еден се збогатија крадејќи од државата.
Колку за цигари и баклава земаат вашите. Како си ги редиш работите како ти одговараат како прав шиптaр. Оваа не се рачуна за наша фирма, јас не знам шипаци да работат на црно тоа само вие каурите шпекулирате у подрум живеам, амети живее од пратеничка плата ќе знаевме нешто до сега. Што е следно: ти лично не си видел како на некој му го сечат курето значи сунет не постои, во весник пишува дека во Чаир не се почитувале ковид мерки ама не пишува дали тоа биле орки или каури па не можеме да знаеме со сигурност, Џ.Ш. извршил убиство во Желино, може е Џован Шиширковски, наслини протести имало со орли и арапски букви ама не знаеме дали се руски или српски служби инфилтрирани да ги оцрнат мирните албанци. Абе шиптaр беше, шиптaр си остана, не туку ми се прави атеист, а многу веројатно не си, соживотар, прогресивен, сунетиран кур се тресе. Па уште кога ќе ми текне Ботко те бранеше едно време, сме ти се нафрлале, како ти било на тебе што ти ја знам. Едноставно си шиптaр, исто како твоите орки ментално заостанати во 6 век прифати си го тоа и живеј со тоа.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.251
то крадел Ахмети, од толку крадење ќе дознаевме досега нешто, некоја фирма негова, некое земјиште.
органи, манастири, земјиште, тендери...ју нејм ит
 

Kajgana Shop

На врв Bottom