Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.133
Реално џабе толку испишани зборови за анализа на Албанците, кога може со една проста реченица да се опишат.

Нецивилизирано затуцано племе.
Не е така. Се е индивидуално и не треба да се генерализира. Може да збориме до утре сабајле и да млатиме празна слама, ги гледаме работите од различен агол. Секој шиптaр си е приказна за себе, секој Македонец си е приказна за себе. Колку шиптaри, колку Македонци, толку и различни приказни, секој е индивидуа и си одговара за своите постапки. А сега ако може модераторите на подфорумов да ја затворат оваа тема.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.699
Инцидент од минативе денови. Албанка се забива во колата на познаник. Додека чекаат полиција, доаѓа маж и со браќата. Од прво излегување од кола, му удира бокс на познаников, без воопшто да сака да дознае како настанала сообраќајката. Вадат пиштоли браќата, колку да се знае кој е кој. После се договориле они да му ја направат колата во нивен сервис, без мешање на полиција. Фини дечки, ако тужел може и крив ќе излезел...
И јас имав сличен инцидент, ме удри еден младо каурче, бев презафатен му викам ајде да средиме за 3000-4000 ден да не губиме време, ми вика ок, му барам број за да се договориме, ми вика еј не ми е телефонот тука при себе но можам да ти го дадам бројот на жена ми, паузирам цели 5 секунди и се мислам, и ве прашувам вам зошто он ми го даде бројот на жена му, каурска работа е ова или што е работата?
Автоматски споено мислење:

Инцидент од минативе денови. Албанка се забива во колата на познаник. Додека чекаат полиција, доаѓа маж и со браќата. Од прво излегување од кола, му удира бокс на познаников, без воопшто да сака да дознае како настанала сообраќајката. Вадат пиштоли браќата, колку да се знае кој е кој. После се договориле они да му ја направат колата во нивен сервис, без мешање на полиција. Фини дечки, ако тужел може и крив ќе излезел...
И јас имав сличен инцидент, ме удри еден младо каурче, бев презафатен му викам ајде да средиме за 3000-4000 ден да не губиме време, ми вика ок, му барам број за да се договориме, ми вика еј не ми е телефонот тука при себе но можам да ти го дадам бројот на жена ми, паузирам цели 5 секунди и се мислам, и ве прашувам вам зошто он ми го даде бројот на жена му, каурска работа е ова или што е работата?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
И јас имав сличен инцидент, ме удри еден младо каурче, бев презафатен му викам ајде да средиме за 3000-4000 ден да не губиме време, ми вика ок, му барам број за да се договориме, ми вика еј не ми е телефонот тука при себе но можам да ти го дадам бројот на жена ми, паузирам цели 5 секунди и се мислам, и ве прашувам вам зошто он ми го даде бројот на жена му, каурска работа е ова или што е работата?
Автоматски споено мислење:


И јас имав сличен инцидент, ме удри еден младо каурче, бев презафатен му викам ајде да средиме за 3000-4000 ден да не губиме време, ми вика ок, му барам број за да се договориме, ми вика еј не ми е телефонот тука при себе но можам да ти го дадам бројот на жена ми, паузирам цели 5 секунди и се мислам, и ве прашувам вам зошто он ми го даде бројот на жена му, каурска работа е ова или што е работата?
Ае кажи ја пак онаа, како каурите не си ги миеле куровите. Ме интересира од каде го знаеш ти ова :icon_mrgr:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.699
Ае кажи ја пак онаа, како каурите не си ги миеле куровите. Ме интересира од каде го знаеш ти ова :icon_mrgr:
Никогаш не сум го кажал ова, но ако сум кажал сигурно од каурките сум дознал.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.133
И јас имав сличен инцидент, ме удри еден младо каурче, бев презафатен му викам ајде да средиме за 3000-4000 ден да не губиме време, ми вика ок, му барам број за да се договориме, ми вика еј не ми е телефонот тука при себе но можам да ти го дадам бројот на жена ми, паузирам цели 5 секунди и се мислам, и ве прашувам вам зошто он ми го даде бројот на жена му, каурска работа е ова или што е работата?
Никогаш не сум го кажал ова, но ако сум кажал сигурно од каурките сум дознал.
1634121999716.jpeg

Е ова веќе почнува да личи на вистински шиптaр. Нели ти е сега малце полесно на душичката место да се стегаш цело време, да пазиш што ќе кажеш наместо да кажеш тоа што ти лежи на срце? Гледаш колку е подобро за психата кога ќе се испразниш? Замисли шиптaри да не можеа да возат 150 сред град и да не работи Тик Ток-от за да го објават тоа, да немаше кучиња за да гледаат борби, да не можат да пукаат со калашников кога се под емотивен набој дали од бес, дали од среќа оти брат му се жени, да снема Golden Eagle по продавници? Замисли се будат еден ден и читаат на вести дека Голф нема да се произведува повеќе. Па Бардовци и Демир Хисар ќе станат Ајзенгард. Грижи се за своето ментално здравје. Не бегај од тоа што си. Цврсто прегрни го и храни го шиптaрот во тебе. Ајде сега малце терапија со музика:

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Орел, кечиња, огин, Ѓерѓ Кастриот, албанско знаме, млади шиптарчиња во носија, млади хорски пеачи со погледи што оддаваат дека би заклале некој каур без око да им трепне, поранешен воџа на Балисти.

Screenshot_8.jpg

Ако овој спот не го храни шиптарлукот во тебе, не знам што би помогнало. После првото гледање имав нагони на летање орли со рацете. За миг помислив дека сум Зијадин Села како говори на митинг дека ќе ги брка сите каури.

Бонус, кога ќе отидеш во About делот на овој канал ти дава дека е со локација каде ако не на друго место во Германија. Можда само Швајцарија би била боље опција од ова, но и вака не е лошо.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.699
Прегледај го приврзокот 309792

Е ова веќе почнува да личи на вистински шиптaр. Нели ти е сега малце полесно на душичката место да се стегаш цело време, да пазиш што ќе кажеш наместо да кажеш тоа што ти лежи на срце? Гледаш колку е подобро за психата кога ќе се испразниш? Замисли шиптaри да не можеа да возат 150 сред град и да не работи Тик Ток-от за да го објават тоа, да немаше кучиња за да гледаат борби, да не можат да пукаат со калашников кога се под емотивен набој дали од бес, дали од среќа оти брат му се жени, да снема Golden Eagle по продавници? Замисли се будат еден ден и читаат на вести дека Голф нема да се произведува повеќе. Па Бардовци и Демир Хисар ќе станат Ајзенгард. Грижи се за своето ментално здравје. Не бегај од тоа што си. Цврсто прегрни го и храни го шиптaрот во тебе. Ајде сега малце терапија со музика:

Па веќе попуштив, нели гледаш и свој идол прапрапрадедо сум ставил на аватар.
Твоите совети конечно ги слушам, свака ти част, сега се чувствувам далеку подобро и посилно, чувствувам дека можам да истепам неколку деца каури со сите 34 членови на моето потесно семејство, без нашата МАЈКА божица нормално, таа мора да седи дома на сигурно.
Кога сме кај нашата вера, МАЈКАТА земја, од каде патем и е името на нашата држава Мајкадонија, кога учевме на школо за матриархалот и за за малите скулптури на божиците МАЈКИ пронајдени денденес, може да ги забележиш цртите на дебелите убави совршени албански жени, тие скулптури се стари над 10 до 20 илјади години, Screenshot_20211013-154549_Chrome.jpg
Типична албанска Мајка, овие скулптури се пронајдени насекаде низ цела европа, што покажува дека европа е албанска земја.
Утре ќе продолжам понатаму.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.133
Па веќе попуштив, нели гледаш и свој идол прапрапрадедо сум ставил на аватар.
Твоите совети конечно ги слушам, свака ти част, сега се чувствувам далеку подобро и посилно, чувствувам дека можам да истепам неколку деца каури со сите 34 членови на моето потесно семејство, без нашата МАЈКА божица нормално, таа мора да седи дома на сигурно.
Кога сме кај нашата вера, МАЈКАТА земја, од каде патем и е името на нашата држава Мајкадонија, кога учевме на школо за матриархалот и за за малите скулптури на божиците МАЈКИ пронајдени денденес, може да ги забележиш цртите на дебелите убави совршени албански жени, тие скулптури се стари над 10 до 20 илјади години, Прегледај го приврзокот 309805
Типична албанска Мајка, овие скулптури се пронајдени насекаде низ цела европа, што покажува дека европа е албанска земја.
Утре ќе продолжам понатаму.
Ама сега таман те пофалив, пак се враќаш на пасивно-агресивно со иронија и цинизам. Освен ако не го мислиш тоа стварно и да истепаш каури, во тој случај има напредок.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.699
Ама сега таман те пофалив, пак се враќаш на пасивно-агресивно со иронија и цинизам. Освен ако не го мислиш тоа стварно и да истепаш каури, во тој случај има напредок.
Жими МАЈКА вистина е ова, дури има повеќе ама се плашам да се изјаснам целосно за да не се затворам или полошо да се банирам од форумов.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Најинтересни ми се тие кога ќе кажат, "абе стар чаирчанец е", или "абе тој е чаршиско дете" ( а уствари е од Кондово и има само дуќан во Чаршија) , од другари или колеги кои си го перат гзот ради нивното дудлање и пушење сечени стапови, демек не се дружам јас со било кој, и не пушам на било каков шиптаp. Дечки, кои шиптаp виделе еднаш у живот, на работа најчесто, и живеат строго во чисти македонски, би кажал и урбани средини.

Или какви биле они у дружба, најдобри, подобри од Македонците. Па кога се дружите со погрешни луѓе, и Артан Груби ќе изгледа многу добар дечко. Абре Македонче.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.880
Како да комуницираш со створење, кое што прво генетски е утнато а после и интелектуално?
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Најинтересни ми се тие кога ќе кажат, "абе стар чаирчанец е", или "абе тој е чаршиско дете" ( а уствари е од Кондово и има само дуќан во Чаршија) , од другари или колеги кои си го перат гзот ради нивното дудлање и пушење сечени стапови, демек не се дружам јас со било кој, и не пушам на било каков шиптаp. Дечки, кои шиптаp виделе еднаш у живот, на работа најчесто, и живеат строго во чисти македонски, би кажал и урбани средини.

Или какви биле они у дружба, најдобри, подобри од Македонците. Па кога се дружите со погрешни луѓе, и Артан Груби ќе изгледа многу добар дечко. Абре Македонче.
Стар чаирчанец дојден од Качаник во '99.

Какви будалетинки сме биле, да ги примиш, вдомиш, нахраниш за по 2 години да ти почнат војна
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Стар чаирчанец дојден од Качаник во '99.

Какви будалетинки сме биле, да ги примиш, вдомиш, нахраниш за по 2 години да ти почнат војна
Сдс во 94та подели 150.000 државјанства на Косовари кои после тоа гласаа на претседателските избори за Ќиро Глигоров.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom