Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
26
Искуство со сервис за центрирање предница и гуми во струмица,препорака некоја?
 

STARTER

Urbana ninja
Член од
31 август 2007
Мислења
904
Поени од реакции
40
Здраво дечки,

Да ве замолам за информација каде можам да најдам/побарам задни фарови од Фиат Типо ?

Благодарам.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
580
Ми треба мислење од тие што повеќе се разбираат http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1760547-CHEVROLET-CAPTIVA-2-0-Dizel--08-09-SPORT-NEUVEZENA

Вреди за парите, како оди потрошувачката ?
Ова не е 4x4. 2.0 д за сув околку 2 тона е многу малку. И моторот според мене не би бил економичен.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.812
Поени од реакции
1.713
Ми треба мислење од тие што повеќе се разбираат http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1760547-CHEVROLET-CAPTIVA-2-0-Dizel--08-09-SPORT-NEUVEZENA

Вреди за парите, како оди потрошувачката ?
Gi razgleduvame i nie so brat mi ovie suv/jeep vozila od ovaa klasa
bas ovaa captiva e so dupka oprema (stvarno ima grda crna dupka na sredina na salt tabla) uzasno izgleda
znaci standard oprema, nema S od sport
edino si dokupil aluminski bandazi i hrom izduvi drugoto e standard

za potrosnja ne planiraj pod 10 litra, tezok e i masiven, barem captiva ima mn za prodazba
drugo gledaj, opel antara, Hyndai ix35 (sto mene mi ostavi najubav vpecatok) ... i slicno
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
580
Зошто некој би сакал да купи сериозно оштетено возило, кога на пазарот има милиони други возила?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.325
Па за делови според мене поефтино е да си ги донесеш од Бугарија отколку да внесуваш цело возило.
Знаеш ли како иде процедура за царина за увоз на кола од Германија ,кои се критериумите за проценка на пари за царина и колку би коштало ова ако го донесам ова
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-2-5-tdi-v6-highline-leder-klimaa-6-gang-moosburg/198443851.html?lang=en&pageNumber=12&__lp=40&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxPrice=3000&ambitCountry=DE&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&noec=1 ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
580
Знаеш ли како иде процедура за царина за увоз на кола од Германија ,кои се критериумите за проценка на пари за царина и колку би коштало ова ако го донесам ова
Дека возилото не е во возна состојба ќе мора да се донесе на камион. Е сега какви се процедурите кај нас не знам. Има разлика од увоз на возило за употреба и увоз поради делови. Ова би требало да е законски регуллирано, ама дали е така е прашалник.
Знам дека порано донесуваа такви автомобили ќе ги растурат и никому ништо, ама тоа беше порано сега не знам дали така можеш да поминеш.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.395
Поени од реакции
1.883
Километражите тешко дека им се реални. Секако дека тоа не значи дека колата е во лоша состојба.
Мој совет, да го избегнуваш плацот вип ауто од Крива Паланка.
 
На врв Bottom