Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Не мислам дека Порше се „под“ Фолксваген; мислам дека му доаѓаат повеќе како рамноправни партнери...
Под групација е,но независно водство бидејќи не можеш да споредиш порше и гољф оти порше е друга класа и бара строга и квалитетен стандард исто и за Ауди поточно А8 и RS и понекои премиум класа А6 и А4 нешто како Brabus кај мерцедес.[DOUBLEPOST=1409689980][/DOUBLEPOST]
Oдлични се сaмaд, пред ~1 неделa ми местеa нaвлaки вo кoлa, јaс презaдoвoлен.
Edit: И имa 2 гoдини гaрaнцијa aкo знaчи..
Кај се наоѓа САМАД ??? Јас мислев кај Еуро-стил да одам да ми наместат навлаки ?!
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Дечки најефтини делови за Рено во Скопје каде може да најдам бидејќи ми требаат повеќе.
Филтри (полен, нафта)
Каиши + држачи
гуртни
Види ПРОЦИТ, порано купував таму за Пежо, имаа за сите француски возила, спроти Веро-Џамбо и Олимписки.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Кај се наоѓа САМАД ??? Јас мислев кај Еуро-стил да одам да ми наместат навлаки ?!
Момин поток, по коцката на од прилика 400-500 метра од десна страна.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
На опел вектра 1997 бензин тече по малку антифриз од ладњакот изгледа е некаде на тоа спојот помеѓу пластиката и алуминиумот или од што и да е, дали можи некако да се реши со нешто како челична прашина или нешто друго и дали некој знае во БТ дали има некој мајстор што се занимава со тоа?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
На опел вектра 1997 бензин тече по малку антифриз од ладњакот изгледа е некаде на тоа спојот помеѓу пластиката и алуминиумот или од што и да е, дали можи некако да се реши со нешто како челична прашина или нешто друго и дали некој знае во БТ дали има некој мајстор што се занимава со тоа?
Немој со челични прашина оти ќе стане полошо не е ова партизанска кола па да туриш челична прашина каде што има меѓу пластика и алуминиум поарно однеси на мајстор со искуство кај кисела вода специјално за опел .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Во Кичево има еден човек(мој другар) и се занимава со лепење на ладњаци,како алуминиумски така и бакарните.отприлика зема околу 1000 денари за лепење,а ако сакаш да го лепиш кај него пиши ми ПП
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
На опел вектра 1997 бензин тече по малку антифриз од ладњакот изгледа е некаде на тоа спојот помеѓу пластиката и алуминиумот или од што и да е, дали можи некако да се реши со нешто како челична прашина или нешто друго и дали некој знае во БТ дали има некој мајстор што се занимава со тоа?
Колку тече?Ако тече по некоја капка,не вреди да го вадиш да го правиш за толку малку..Ако е многу прво со мајстор да видиш дали се исплаќа да го лепиш,или да бараш нов..
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.242
Знае некој колку пари е проверка на километража и борд компјутер (за дефекти) во Ми Да Форд?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
А има ли нешто необично во фарбата?
Ако не, есапот би ти излегол вака:
Јас фарбав Рено 5 лани со база и лак. Базата не беше металик, и беа потребни 2,5 литри база и 3 литри лак.
Зедов на ППГ и тоа ме фати околу 12000 ден. колку што се сеќавам.
Други заебанции како китови, шприц китови, заштити вакви, заштити онакви гланс папир и сл. околу 5000 ден.
И, зависи каков мајстор ќе најдеш и како ќе се договориш.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Рено скеник 1,5 дци или 1,9 дци од 2005-та нагоре има некој, како е задоволен, дефекти, сервиси колку чинат бла бла...Се мислам да купам ама од рено сум тапа а никогаш не сум седнал освен во рено 4 и тоа назад
Доколку има некој што разбира би ценел мислење и совет.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Ај ако може да ми кажете каде во Македонија вршат откуп на поволни автомобили ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom