Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Fala mnogu za informacijata, a linkot ne go otvara neznam so e rabotata ako mozes da mi dades kontakt telefon posto sum od Struga
Fala odnapred
+389) 2 2622-888 за телефон
(+389) 2 2622-330 за телефакс и може да се користи иза телефон
contact@edel-prom.com емајл контакт
Како тоа не ти отвара ??? ај пробај да препишеш линкот на Google :) инаку мене ми отвара .

--- надополнето: 2 јануари 2014 во 23:44 ---
Едел-Пром Дооел

Бул. Босна и Херцеговина б.б, 1000 СкопјеМакедонија
Тел: (+389) 2 2622-888
Фах: (+389) 2 2622-330E-пошта: contact@edel-prom.com
Брееееј Тортеее ме претрка :D
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Си се залетал по браниците од фабиа спортот сигурно :)
патем види го ова полце изгледа здраво и најверојатно е со толкацка километража ... можеш да го провериш + плин да му ставиш ќе се изнавозиш
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1003283-VW-POLO--03-1-4-BENZ-FUL-OPREMA-NAJEVTIN

Не ми е за браниците, ете ја и мојата во истиот пост истите ги има.Сакам да ја дадам дека дизелите идат малку поскапо, па со нешто ситно да додадам да земам 2 помали во тој стил Фабија/Поло/Пунто бензинци по можност со плин бидејки имам куќа во изградба и неможеме да постигнеме со еден автомобил а тројца шофери и на работа и кај куќата.Роднина продава и Фокус 1.4 со плин од првите па сакам и тој да го видам знам дека е зачуван и сервисиран.А и Полово гледам со странски таблици, па дали е царинето тука...

Колку ја нудиш?
3500 евра, 2002 година, клима, серво, борд, а-тест на затемнети стакла, електрика на прозори, централна-далечинско, редовно сервисирана(документи) сменето и ребраст со затегачи пред некое време, неувезена, неудирана, 161000 и нешто има поминато и баш и не ми се дава ама такви се околностите...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
дечки на план сум утре да убацам ксенон на колава... се мислам помеѓу 6 000 и 8 000 келвини.. што препорачувате вие?
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
73
Поени од реакции
39
@alleksandar sakas da stavis xenon sijalici na obicen far ili imas i proektori? Ako nemas proektori site sto ti idat vo presret ke gi oslepuvas. Mislam deka kako se zgolemuva od 4200k pa nagore svetloto e po plavkasto.

Sent from my U8600 using Tapatalk 2
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
@alleksandar sakas da stavis xenon sijalici na obicen far ili imas i proektori? Ako nemas proektori site sto ti idat vo presret ke gi oslepuvas. Mislam deka kako se zgolemuva od 4200k pa nagore svetloto e po plavkasto.

Sent from my U8600 using Tapatalk 2
Во право си. Над 4200К оди на плаво, а 4200 би било таман светло, нормална светлина. Исто и за проекторите... а ако оди во нормалниот фар ќе биде потребно штелување за да не пречи на другите.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
веќе земав - земав 8 000 келвини намерно малце на по плаво да мава па после ке ги монтирам.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
веќе земав - земав 8 000 келвини намерно малце на по плаво да мава па после ке ги монтирам.

Кога ќе ги монтираш,сликни по ноќе како светат,да видиме ако не те мрзи.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Кога ќе ги монтираш,сликни по ноќе како светат,да видиме ако не те мрзи.
не бе зашо да ме мрзи само нема да се долови ефектот а и многу зависи од сочивата на фаровите - денеска не успеав зашто ке имам многу работа - барем 2 саата - многу лоши се за местење на мојава кола. пристап никаков затворен е цел фар со капак со СЕ - како ли ке ги наместам само јас си знам.... ај ке видиме утре
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
не бе зашо да ме мрзи само нема да се долови ефектот а и многу зависи од сочивата на фаровите - денеска не успеав зашто ке имам многу работа - барем 2 саата - многу лоши се за местење на мојава кола. пристап никаков затворен е цел фар со капак со СЕ - како ли ке ги наместам само јас си знам.... ај ке видиме утре

Више кога ќе ги вадиш фаровите комплет,земи 200 грама ракија и некоја убава крпа,и пребриши ги од внатре и надвор комплетно.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Више кога ќе ги вадиш фаровите комплет,земи 200 грама ракија и некоја убава крпа,и пребриши ги од внатре и надвор комплетно.
не планирам да вадам фарови.... кој ке ги врати после не заебаај
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
и на крај пак искочи дека мора да ги вадам фаровите за да ги намонтирам инаку нема теоретски шанси - толи е се забутано и згужвано тоа е чудо.... ама не ми прават мерак :/ сочивата на фаровите не ми чинат и она внатре што ја распрскува светлината е црно ќумур! - плус не земав на време позициони бели сијалици па ке морам накнадно да ги ставам тие ( ако успеам ) - здравје во наредна прилика ако најдам здрави и сочувани фарови ке земам па ке видиме кој ке биде ефектот ( ако има некој да знае да продава нека каже )

еве ви некоку слики штракнати набрзина колку да поставам тука пошто реков кога ке завршам ке стаам слики. 20140104_164141.jpg 20140104_164153.jpg
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Дајте предлог за некое дизелче до 1200-300 евра , само да не е пунто
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Дајте предлог за некое дизелче до 1200-300 евра , само да не е пунто
Хм,хм тешко да најдеш за тие пари дизелче да земеш обично е над 1800-900 евра за поло или голф 2 ама гарант тие се извозени доста километри само за тие пари можеш да најдеш бензинче .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk - now Free
 

Kajgana Shop

На врв Bottom